Artık maalesef Ak Parti’ye oy yok!
Daha önce AKP için çalışan bir kadın anlatıyor: ‘Artık bir vaat yok, sataşma var. İki şey söylüyor Kandil’i bombalayacağım, kahvehane açacağım. Oğullarımız savaşta ölecek, biz bedava kek yiyeceğiz!’

Bugün derneğe Trabzonlu bir kadın geldi. Kadını önceden tanıyorum. Seçimlerde hep AKP’nin standında duruyor ve çalışma yürütüyordu. Normal zamanlarda birbirimize selam verirdik. Ama seçim zamanları geldiğinde bize selam vermezdi. Tabii bu da AKP’nin yarattığı kutuplaşmadan kaynaklanıyor.

Bu kadın bugün dernekten içeri girdiğinde epey şaşırdım. Hal hatır sorduktan sonra kendisinin seçim çalışmalarında neden olmadığını sordum. Şöyle anlattı: “Ya bırak o kadar emek verdik de ne oldu? Biz garibanlar çalışıyoruz parsel parsel onlar götürüyor. Ak Parti güçlü bir parti diye yıllarca oy verdik hizmet ettik. Ama yine olan bize oldu. Eşim işsiz, liseye giden oğlumun bu sınav sisteminden dolayı imam hatibe gitmekten başka çaresi olmadı. Tek avuntumuz bari dinini öğreniyor diyorduk. Ama bakıyorum çocuğun kafasında farklı bir örgütlenme yaratıyorlar. Eşim çok uzun süre işsiz kaldı kapımızı çalan olmadı. Şimdi de geçmiş karşımıza dalga geçiyor bizimle. Millet kıraathanesi, bedava çay kek diyor. İki gün sonra da yok ben börek dedim diyor. Tamam eskiden de yalanlar söylerlerdi, hadi dosta düşmana karşı Müslüman’dır yapmaz diyorduk. Ama şimdi bir vaadi yok, anca sataşma var. İki şey söylüyor birincisi Kandil’i bombalayacağım, ikincisi bol bol kahvehane açacağım. Yani oğullarımız savaşta ölecek, biz de kıraathanede bedava kek yiyeceğiz. Artık maalesef Ak Parti’ye oy yok” dedi.

İlgili haberler
AKP, kadınlara başörtüsü dışında bir şey söyleyemi...

Akademisyen, Antropolog Ayşe Çavdar: Erdoğan kendisini kadınlara kader gibi sunarak ve AKP’yi de yok...

AKP Beyannamesinde kadınlar: ‘Reform’ dedikleri yı...

Görünen o ki Erdoğan’ın ‘Ahid Manifestosu’nda ‘yükü birlikte omuzlayacağız’ dediği kadınlara, AKP se...

Esenyalı’da kadınlar AKP’den neden kopuyor?

Esenyalı’da faaliyet yürüten Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği Yöneticisi Adile Doğan, seçimlere iliş...

Yoksul AKP’li kadının hayatında adalet de kalkınma...

‘Ülkede her şey güzel, açım diyen yalan söylüyor' diyen kadına yine kadınlar cevap veriyor. Sahi bu...

AKP’ye oy verenler neden karar değiştirdi?

Daha önce AKP’ye oy veren ancak yaşadığı deneyimlerle bu karardan vazgeçen kadınlar anlatıyor.

‘AKP için oy topluyordum, artık ne oy veririm ne d...

KHK ile ihraç edilmiş bir kadın anlatıyor: ‘Ben hep AKP’ye oy verdim. Oy vermeyi bırak, kapı kapı ge...