Ukrayna polis merkezinde işkence ve tecavüz iddiası: 2 polis gözaltına alındı
Ukrayna’da bir kadın, tanık olarak ifade vermek için gittiği polis merkezinde iki polis memurunun tecavüzüne maruz kaldı. Polis memurları gözaltına alındı.

Ukrayna’da iki polis memuru bir kadına gaz maskesi giydirerek işkence ettiği ve tecavüz ettiği gerekçesiyle gözaltına alındı.

Ukrayna Polisi’nden yapılan açıklamaya göre, Kiev iline bağlı Kagarlik şehrinde hastaneye başvuran 26 yaşındaki bir kadın, polisler tarafından işkence gördüğünü ve tecavüze uğradığını ifade etti.

İfade üzerine 2 polis memuru işkence ve tecavüz olayıyla bağlantılı oldukları şüphesiyle gözaltına alındı.

Gözaltına alınan polislerin görevlerine son verilirken olayla ilgili soruşturma başlatıldı. 

Ukrayna Devlet Soruşturma Bürosu’ndan yapılan açıklamada, bir soygun vakasıyla ilgili tanık olarak gece polis merkezine çağırılan kadının polisler tarafından işkence gördüğünün ve tecavüze uğradığının belirlendiği belirtildi. Polis memurlarının, zorla gaz maskesi giydirdikleri kadının başının üzerinden tabancayla ateş ettiklerinin tespit edildiği kaydedildi.

Polis merkezinde görevli polis amirlerinin de görevine son verildiği, olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü açıklandı. Ukrayna’da 2013 yılında Nikolayev ilinde 29 yaşındaki bir kadın 2 polis memuru tarafından işkence ve tecavüze uğramıştı.

Nikolayev’de 2016 yılında ise 31 yaşındaki bir erkek, işkence gördüğü polisler tarafından silahla vurularak öldürülmüştü.

İlgili haberler
Annesiyle cezaevine gönderilen 3,5 yaşındaki böbre...

Rosa Kadın Derneğine dönük operasyon kapsamında tutuklanan annesiyle cezaevine gönderilen 3,5 yaşınd...

Emzirme izni çalışılan günlerde kullanılır

Hem işçi hem kamu personeli kadınlar, emzirme iznini çalıştıkları günlerde kullanabilirler. Çalışılm...

Zeynep Şenpınar'ın katledilmeden iki hafta önce po...

Muğla’da ayrıldığı erkek tarafından öldürülen Zeynep Şenpınar’ın iki hafta önce karakola şikayette b...