istismar

Hiranur Vakfı davasına karartma| İstismar davası halktan gizleniyor

Hiranur Vakfı'nın istismar davasının ilk duruşması bugün görüldü. Mahkeme avukatların katılımı reddetti.

Barodan ASHM'deki istismar iddialarına ihbar: Valilik, raporları haberin ardından göndermiş

Dersim’de Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünde kalan çocukların kurum müdürü tarafından istismara maruz bırakılmasına dair Valilik raporunun, haberimizden sonra savcılığa iletildiği ortaya çıktı.

Çocuğa cinsel tacizde bulunduğu iddia edilen korucu serbest bırakıldı

Şırnak Uludere'de uyuşturucu madde içirdiği bir çocuğa cinsel tacizde bulunduğu iddia edilen korucu Ç.B. serbest bırakıldı. Ailenin ise olayın üstünü kapatmaya çalıştığı belirtildi.

'Elimden oyuncak bebeği aldılar, canlı bebek verdiler'

Hastanenin bekleme salonunda karşılaştığım Suna, çocukluğunun nasıl çalındığını, yaşadığı istismarı anlattı.

Çocuk İstismarını Araştırma Komisyonu şeffaf olsun!

6 yaşındaki çocuğun sistematik istismara maruz kalması üzerine kurulan Meclis araştırma komisyonu bugünkü toplantısında komisyonun basına kapalı olması önerisini de tartışacak.

Van’da bir çocuğa sistematik istismar

Van’ın Muradiye ilçesinde bir çocuğun birden fazla kişi tarafından sistematik istismara uğramasına dair Van Barosu Çocuk Hakları Komisyonu açıklama yayımladı.

DOSYA | Çocuk istismarı politiktir! Karanlık ağları birlikte yırtalım

Çocuk istismarını daima gündemde tutmak, sorunu doğru tarif etmek, anlamak ve anlatmak gerekiyor. Sorunun ortadan kalkması için hukuki, sosyal ve politik yönleriyle bütüncül bir mücadele yürütülmeli.

Tarikat yurtlarında kalan çocuklar ve kadınlar konuştu: ‘Türkçeyi bilmeniz yeterli, matematiğe gerek yok’

Birçok kesimi rahatsız eden istismar vakası Pendik ve Tuzla’da da kadınlar arasında çokça tartışıldı. Pandemi süreci ile birçok ailenin çocuklarını okuldan alıp yurtlara yerleştirdiğini de duyduk.

Manisa’daki istismar Meclis gündemine taşındı

HDP Milletvekili Dilan Dirayet Taşdemir, Manisa Çocuk Esirgeme Kurumu yurdunda kalırken uyuşturucu maddeye alıştırılarak pavyonda çalıştırıldığı iddia edilen çocuklara ilişkin soru önergesi verdi.

İki kızını istismar eden eski kocasını yaralayan Asya D. ev hapsiyle tahliye edildi

Kızlarına cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle tutuklanan Serkan E. ve eski kocasını bu nedenle tabancayla yaralayan Asya D.'nin mahkemesi görüldü.

Öğrencilerine cinsel istismarda bulunan müdür vekiline 72 yıl hapis cezası verildi

İzmir’de, bir okulda öğretmenlik ve vekil müdürlük yapan Adil Şahintürk hakkında “cinsel istismar” nedeniyle açılan davanın karar duruşmasında mahkeme sanığa 72 yıl hapis cezası verdi.

Öz kızını istismara maruz bırakan C.A. davasında mahkeme 30 yıl hapis cezası kararında direndi

Öz kızını sistematik istismara maruz bırakan C.A.’nın aldığı ceza ses kaydının yasak delil sayılması nedeniyle bozuldu. Bugün yerel mahkemede yeniden görülen davada mahkeme kararında direndi.

Musa Orhan’a hakaret ettiği gerekçesiyle yargılanan Ezgi Mola: Uzlaşmak için 50 bin lira istedi

Musa Orhan’a hakaret ettiği gerekçesiyle yargılanan Oyuncu Ezgi Mola duruşmada, davacı tarafın 50 bin lira karşılığında uzlaşma talebinde bulunduğunu, bunu kabul etmediğini söyledi.

Çocuk istismarı faili Umurlu Ülkü Ocakları eski Başkanı Alpay Çömez tahliye edildi

Aydın'da çocuğa nitelikli istismar suçundan tutuklanan Umurlu Ülkü Ocakları eski Başkanı Alpay Çömez tahliye edildi.

Tire’deki bir lisede sistematik istismar skandalı: Tehdit ve şantajla öğrencileri istismar etti

Lise müdürü M.A.'nın kız öğrencileri istismar ettiği iddiasıyla soruşturma başlatıldı.M.A’nın 10 yıl önceki istismarına ilişkin savcılığa şikayette bulunan genç öğretmen: 'Korkmayın, şikayetçi olun'

Jimnastik doktoru istismara maruz bıraktığı jimnastikçilere tazminat ödeyecek

ABD’de cinsel istismar davasında uzlaşılan en yüksek tazminata karar verildi.

Şiddet nedir, biçimleri nelerdir? Şiddete uğrarsanız ne yapabilirsiniz?

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü'ne giderken şiddetin ne olduğuna, şiddetin farklı biçimlerine ve şiddete uğradığınızda nerelere başvurabileceğinize dair bir derleme...

Savcı tecavüz girişimine 'basit istismar' dedi

Çocuğa tecavüz girişiminde bulunan failin nitelikli cinsel istismar suçundan yargılanması gerektiğini söyleyen Avukat Melezoğlu, deliller noktasında yeterli araştırmanın yapılmadığını belirtti.

Okullar açılsın, koruma sistemi kurulsun, sendikalar göreve!

Eğitime erişim, kreş ve bakım hizmetleri, koruma ve izleme sistemi yok! Bu yokluk en çok yoksullukla boğuşan; ağır yaşam koşullarına mahkum emekçilerin çocuklarını istismara açık hale getiriliyor.

16 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunan erkeğe iyi hal indirimi!

Evli olduğu kadının 16 yaşındaki çocuğuna cinsel istismarda bulunan Engin O., iyi hal indirimiyle 12 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.