istismar

Musa Orhan’a hakaret ettiği gerekçesiyle yargılanan Ezgi Mola: Uzlaşmak için 50 bin lira istedi

Musa Orhan’a hakaret ettiği gerekçesiyle yargılanan Oyuncu Ezgi Mola duruşmada, davacı tarafın 50 bin lira karşılığında uzlaşma talebinde bulunduğunu, bunu kabul etmediğini söyledi.

Çocuk istismarı faili Umurlu Ülkü Ocakları eski Başkanı Alpay Çömez tahliye edildi

Aydın'da çocuğa nitelikli istismar suçundan tutuklanan Umurlu Ülkü Ocakları eski Başkanı Alpay Çömez tahliye edildi.

Tire’deki bir lisede sistematik istismar skandalı: Tehdit ve şantajla öğrencileri istismar etti

Lise müdürü M.A.'nın kız öğrencileri istismar ettiği iddiasıyla soruşturma başlatıldı.M.A’nın 10 yıl önceki istismarına ilişkin savcılığa şikayette bulunan genç öğretmen: 'Korkmayın, şikayetçi olun'

Jimnastik doktoru istismara maruz bıraktığı jimnastikçilere tazminat ödeyecek

ABD’de cinsel istismar davasında uzlaşılan en yüksek tazminata karar verildi.

Şiddet nedir, biçimleri nelerdir? Şiddete uğrarsanız ne yapabilirsiniz?

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü'ne giderken şiddetin ne olduğuna, şiddetin farklı biçimlerine ve şiddete uğradığınızda nerelere başvurabileceğinize dair bir derleme...

Savcı tecavüz girişimine 'basit istismar' dedi

Çocuğa tecavüz girişiminde bulunan failin nitelikli cinsel istismar suçundan yargılanması gerektiğini söyleyen Avukat Melezoğlu, deliller noktasında yeterli araştırmanın yapılmadığını belirtti.

Okullar açılsın, koruma sistemi kurulsun, sendikalar göreve!

Eğitime erişim, kreş ve bakım hizmetleri, koruma ve izleme sistemi yok! Bu yokluk en çok yoksullukla boğuşan; ağır yaşam koşullarına mahkum emekçilerin çocuklarını istismara açık hale getiriliyor.

16 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunan erkeğe iyi hal indirimi!

Evli olduğu kadının 16 yaşındaki çocuğuna cinsel istismarda bulunan Engin O., iyi hal indirimiyle 12 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Çocuk istismarı soruşturmasında 8 aydır iddianame hazırlanmadı

Adana'da iki kişinin çocuğa cinsel istismar soruşturmasında 8 aydır iddianame hazırlanmadı. İstismar mağduru çocuk 'Şikayetimden vazgeçmem için tehdit ediyorlar. Ölmek istemiyorum' diye seslendi.

Cezasızlıkta ısrar

15 yaşındaki bir kız çocuğunu istismar eden Ebubekir Ö. yargılanırken serbest bırakıldıktan sonra bir kadını daha taciz etti, mahkemece yine serbest bırakıldı.

Duygu Delen davasında adli tıp uzmanları dinlenecek

Duygu Delen’in şüpheli ölümüne ilişkin açılan davanın 3’üncü duruşması görüldü. Mahkeme heyeti, 3 Adli Tıp Uzmanı doktorun dinlenmesine karar verdi.

Bilirkişi raporu: Duygu Delen kaza sonucu düşmedi, düşerken bilinci açıktı

Mehmet Kaplan tarafından Duygu Delen’in katledilmesine ilişkin hazırlanan keşif raporunda, Duygu’nun düşerken bilincinin açık olduğu ve kaza sonucu düşmesinin mümkün olmadığı da belirtildi.

Kilis'te istismar davası 'zamanında şikayetçi olunmadığı' gerekçesiyle düşürüldü

Mahkeme, istismara maruz bırakılan E.Ö.’nün zamanında şikayette bulunmadığını gerekçe göstererek davanın düşmesine karar verdi.

Didim’de 13 yaşındaki çocuğu istismar eden erkeğin yargılandığı dava görüldü

Didim’de 13 yaşındaki çocuğu istismara maruz bırakan kırtasiyeci E.G.’nin yargılandığı dava görüldü, E.G.’nin tutukluluğuna devam kararı verilen dava 9 Şubat’a ertelendi.

‘4 aymış meğer çocuklarıma yaptıklarının bedeli!’

Adana’da kendi çocuklarına istismar suçundan 35 yıl ceza alan M.A.K.’nın cezasının bozulması ve tahliye edilmesine tepki gösteren çocukların annesi B.K., tepkisini yazdığı mektup ile dile getirdi.

Mardin Şahmeran Kadın Platformu Osman Çur’un serbest bırakılmasına tepki gösterdi

İstismar faili Osman Çur’un serbest bırakılmasına ilişkin açıklama yapan Mardin Şahmeran Kadın Platformu, ‘Sözleşmeler uygulansın, şiddet ve istismar önlensin, adalet hızla sağlansın’ dedi.

Akıllı cihazlar ev içi şiddetin bir aracı olarak kullanılıyor

İngiltere'de de pandemiyle ev içi şiddet vakalarında büyük bir artış yaşandı. Refuge derneği akıllı elektronik aygıtların şiddeti, istismarı kolaylaştıran araçlar olarak kullanıldığına dikkat çekiyor.

Şan, şöhret, para istismarı aklar mı?

Taciz, istismar, şiddet silsilesine karşı her türlü örtbasa rağmen kadınların, sadece bu suçlara değil sisteme karşı mücadelesini anlatan bir belgesel Jeffrey Epstein: Korkunç Zengin.

Kadınlar istismara karşı sokakta: Tecavüz failleri korunuyor

Kadınlar Gercüş’te yaşanan tecavüz olayına ilişkin Türkiye’nin bazı illerinde sokağa çıktı. Kadınlar yaptıkları açıklamalarda ‘Tecavüz faillerinin korunduğuna’ dikkat çekti.

Gercüş’teki istismara yasaklar silsilesi!

Batman Gercüş'te 27 erkeğin bir çocuğu cinsel istismara maruz bıraktığı iddiasına, yayın yasağı ve gizlilik kararı getirildi; vekil ve kadın örgütleri yasağa tepki gösterdi.