istismar

Rolleri pekiştirme aracı: Gündüz kuşağı programları

'Aklıma ister istemez şu düşünceler takılıyor: Toplumdaki ahlaksızlığın ve cehaletin televizyon ekranlarından halkın beynine boca edilmesi kime, neye hizmet ediyor?'

Mahkeme başkanından tahliye ettiği istismar sanığına skandal nasihat: Küçük kızlardan uzak dur

Zonguldak’ta istismardan aldığı ceza bozulan istismar sanığını tahliye eden mahkeme başkanı sanığa 'Umarım küçük kızlardan uzak durman gerektiğini anlamışsındır' diye nasihat etti.

Spor okulundaki istismar olayında aileler konuştu: 'En ağır cezayı alsın'

Elâzığ da bir spor eğitmeni birçok kız çocuğunu sistematik olarak istismar ederek, kendini ‘Allah bana yaptırdı’ diye savunmuştu. Müşteki aileler sanığın cezasız kalmamasını istiyor.

İstismar faili serbest bırakıldı, istismar karşıtı eylemi paylaşan muhtar gözaltına alındı

Gazi Mahallesi'nde, 11 yaşındaki bir kız çocuğunu istismar eden mahallede bulunan marketin sahibi gözaltına alındıktan sonra serbest bırakıldı, Sultangazi Kadın Dayanışması bu akşam eylem yapacak.

İki çocuğu cinsel istismara maruz bırakan 'cinci hoca'ya tahliye

İki çocuğa taciz ve cinsel istismara maruz bırakmaktan tutuklanan 'cinci hoca' lakaplı Cüneyt Vural jet hızıyla tahliye edildi. Mahkemeni tahliye gerekçesi ise 'Çocuğun bekareti var.'

İstinaf, taciz davasında 'takdir indirimi'ni hukuka aykırı buldu

İstinaf, Şişli’de 17 yaşındaki kız çocuğuna sarılmaktan yargılanan sanığa 'sarkıntılık düzeyinde çocuğun cinsel istismarı' suçundan verilen cezada 'takdir indirimi'ni hukuka aykırı buldu.

Meliha Yıldız ile istismarı, istismarın soumlularını ve mücadelesini konuştuk

"Uçurumun Kenarındaki Salıncaklar" ve "Kutsal Tecrit" kitaplarının yazarı Meliha Yıldız ile istismarı, istismarın sorumlularını ve Meliha'nın mücadelesini konuştuk.

Çocuk istismarı suçundan 31 binden fazla dosya açıldı

Çocuklara yönelik cinsel suçlarda artış yaşanırken, Adalet Bakanlığı verilerine göre "çocuk istismarı" suçundan açılan dosya sayısı 31 bin 216'ya çıktı.

Küçükçekmeceli kadınlardan çocuk istismarına karşı eylem: 'Devlet çocukları korumuyor'

Ali İsmail Parkı’nda toplanan kadınlar çocuk istismarına karşı basın açıklaması gerçekleştirdi.

Cemaat yurdunda gerçekleşen istismarda kamu görevlilerine suç duyurusu

Antalya Barosu, Alanya'daki Süleymancılar cemaatine bağlı Özel Sugözü Erkek Öğrenci Yurdu'ndaki istismar vakasında ihmalleri bulunduğu gerekçesiyle kamu görevlileri hakkında suç duyurusunda bulundu.

Adalet Bakanına soru: Gebeliğin sonlandırılması için mahkemeye kaç kişi başvurdu?

EMEP Milletveklili Sevda Karaca, 16 yaşında istismar mağduru çocuğun kürtaj hakkının mahkemece engellenmesini Meclis gündeme taşıdı; mahkemelerin kaç başvuruyu daha reddettiğini sordu.

Bir yılda 10 bin 400 kız çocuğu evlendirildi

TÜİK'in dün açıkladığı 2023 yılı evlenme ve boşanma istatistiklerinde çocuk yaşta evliliklere dair veriler dikkat çekti.

'Cinsel istismar oranları 9 yılda 3 kat arttı'

Öğretim görevlisi Ayşe Mine İşler, TÜİK verilerine göre çocuk istismarının artış gösterdiğini belirterek, "Kız çocukları erkek çocuklarına oranla 4 kat daha cinsel istismar riski altında" dedi.

5 yıllık dava, 575 lira nafaka

'Polisi aradığımda kimi ekipler; çocukların babası, barışma çabasında olan bir eş gözüyle bakıyor. Çocukların çırpınışları, benim korkudan hızlanan kalp atışlarım çoğu kez görmezden geliniyor.'

Esenyalı Kadın Derneğinden çocukların şiddet gördüğü okul önünde protesto

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği, Ergenekon İlkokulu ve Ortaokulunda öğrencilerin uğradığı fiziksel ve psikolojik şiddete karşı basın açıklaması yaptı.

Uzlet İlim Yayma Derneği başkanına cinsel saldırı suçundan ceza

Uzlet İlim Yayma Derneği’nin başkanı Alperen Sade’nin zihinsel engelli E.D.’ye tecavüz ederek intihara sürükleme suçundan 27 yıl hapis cezası aldı.

Kartal’da istismarcı öğretmenin 2. duruşması görülecek

Türk Kızılayı Kartal Anadolu Lisesinde yaşanan istismarın ikinci duruşması 30 Ekim’de görülecek. Aile tüm kadınlardan dayanışma bekliyor.

Kadınların mücadelesi karanlığa geçit vermedi| Hiranur Vakfı istismar davasında sanıklara hapis cezası verildi

Hiranur Vakfı davasında mahkeme baba Yusuf Ziya Gümüşel’e 20 yıl, Kadir İstekli’ye 30 yıl, anne Fatıma Gümüşel’e ise 16 yıl 8 ay hapis cezası verdi.

Çocuklarını istismar eden kişi hakkında karar uzlaşı olmadığı için ertelendi

zmir’de öz babaları tarafından istismara uğrayan çocukların 3’üncü duruşması görüldü. Karar duruşması olarak beklenen bir sonraki duruşma 30 Ekim pazartesi gününe ertelendi.

Karabağlar Kent Konseyi Kadın Meclisi: Kız çocuklarını güçlendirmek ve desteklemek için adım atın

Karabağlar Kent Konseyi Kadın Meclisi, 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü'nde çocukların eşit, laik, şiddetten uzak ve refah içinde bir hayatları olması için adım atılması talebini dile getirdi.