Öğretmenin istismarı sonrası hamile kalan kız çocuğunun ailesi: Bu suç cezasız kalmamalı
Manisa’da M.G. isimli öğretmenin, öğrencisini istismar ettiği ortaya çıktı. Karne günü evden çıktıktan sonra bir daha kızlarına ulaşamayan aile ise öğretmen hakkında suç duyurusunda bulundu.

Manisa’da bir meslek lisesinde son sınıf öğrencisi B.A., karne almak için çıktığı evine bir daha dönmedi. Kızları B.A.’yı arayan, anne-baba kayıp başvurusu yaptı. Aile, kızlarının karne aldığı gün, kendinden 30 yaş büyük 2 çocuk babası muhasebe öğretmeni M.G. ile evlendiğini öğrendi, tüm çabalara karşın kızlarına ulaşamadı. 20 Temmuz’da baba H.A. cep telefonuna hastaneden gelen mesajla B.A.'nın 15 haftalık hamile olduğu ortaya çıktı. Aile, öğretmen M.G. hakkında o dönem öğrencisi olan B.A.’yı istismar etmesi nedeniyle suç duyurusunda bulundu.

‘REŞİT OLMAYANLA CİNSEL İLİŞKİ SUÇU İŞLEDİĞİ ORTADADIR’

H.-O.A. çifti ve avukatları Mervan Karaca suç duyurusu sonrası adliye çıkışında açıklama yaptı. Ailenin avukatı Karaca, “Kızımız B.A. henüz lise öğrencisiyken başından geçen travmatik olayları öğretmeni M.G.’ye anlatmıştır. M.G., B.A.’nın başından geçenleri yetkili mercilere bildirmek yerine, gönül ilişkisi kurmuştur.

Karne aldığı, liseden mezun olduğu gün kendisiyle nikah kıymıştır. Şüpheli M.G.’nin, henüz B. reşit olmadan birlikte olduklarına dair evrakımızı Manisa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma dosyasına sunduk. İncelendiğinde M.G. ile öğrencisinin henüz reşit olmadan birlikte olduklarını ispatlamaktadır. M.G., ‘reşit olmayanla cinsel ilişki’ suçu işlediği de ortadadır. B.A, her ne kadar 18 yaşını doldurmuş olsa da eylemin gerçekleştiği dönem çocuk olduğu dönemdir. Şüpheli şahıs halihazırda öğretmenlik mesleğini sürdürmektedir. Bundan sonraki süreçte kız çocuklarının aynı eyleme maruz kalmaması için yasal süreci takip edeceğiz, şüpheli şahsın ceza alması için elimizden geleni yapacağız” dedi.

‘ÖĞRETMENİNİN KIZIMIZI KAÇIRDIĞINI ÖĞRENDİK’

Yaşanan olaydan dolayı üzgün olduklarını belirten anne O.A. kızına evine dön çağrısında bulundu: “Çok üzgünüm. ‘Karne almaya gidiyorum’ dedi. Sabah mesaj attığında ‘Öğlen gibi döneceğim anne’ dedi, dönmedi. Aradığımızda ulaşamadık. M.G.’nin kızımızı kaçırdığını öğrendik. Kızım okula gittiği zaman hiçbir şekilde bize bir şey söylemedi. Çok üzgünüm, avukatımız süreci takip ediyor. Gereken neyse yapılsın istiyorum. Kızım seni çok seviyorum. Senin arkandayız. Ne olursa olsun kapımız her zaman açık. Dön evine, yeter ki gel.”

‘CEZASIZ KALMASI BİZİ VİCDANEN DE RAHATSIZ EDİYOR’

Baba H.A. ise “Kızımızın öğretmeninin öğrencisine bunu yaparak cezasız kalması bizi vicdanen de rahatsız ediyor. Kızımızı elimizden geldiğince onu yanımıza almak ve arkasında olduğunu bilmesini istiyoruz. Uykularımız kaçtı, çok rahatsızız. Biz kızımızın arkasındayız. Adli süreci başlattık, şikayetçiyiz” diye konuştu.

Haber: DHA

Fotoğraf: Hale Güzin Kızılaslan / csgorselarsiv.org


İlgili haberler
GÜNÜN BİLGİSİ: Cinsel istismarla mücadelede ebevey...

Cinsel Şiddetle Mücadele Derneğinin hazırladığı cinsel istismarla mücadelede ebeveyn olarak yapabile...

DOSYA | Çocuk istismarı politiktir! Karanlık ağlar...

Çocuk istismarını daima gündemde tutmak, sorunu doğru tarif etmek, anlamak ve anlatmak gerekiyor. So...

Çocuk istismarında acı tablo: Bu olayları unutma!

Son 20 yılda kamuoyunun gündemine onlarca istismar vakası girdi. Yeterli önlemler alınmış olsaydı, e...

AKP’den hamle: Çocuk istismarını 'münferitleştirme...

TBMM'de bugün Çocuk İstismarının Önlenmesi Araştırma Komisyonu kuruldu. AKP'li vekillerin konuşmalar...

Çocuk istismarına beraat veren hakimden sanığa: ‘T...

Özgürlükçü Hukukçular Derneği (ÖHD) Kadın Komisyonu, takip ettikleri bir çocuk istismarı davasında b...

Esenyalı’da kadınlar çocuk istismarına karşı sokağ...

İstanbul Pendik’te bulunan Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği çağrısıyla bir araya gelen kitle örgütle...