İstanbul

İstinaf 8 Mart yasağını kaldırdı | Yürüyüşün yerine kadınlar karar verir

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde Beyoğlu’nda gece yürüyüşüne alınan yasak kararı istinafta kaldırıldı. İstinaf, yürüyüşün kararının kadınların takdirinde olduğunu belirtti.

Beslenme çantaları dolmuyor, veliler şikayetçi: Eğitimde adaletsizlik çok

“Okullarda her çocuğa bir öğün ücretsiz, sağlıklı yemek verilsin” çağrısını duyup “Bizim de sesimiz duyulsun” diyen veliler ile sohbet ediyoruz.

Üniversitemizden, ülkenin dört bir yanına bizim de söyleyecek sözümüz var!

Üniversiteler açılırken, kadın topluluklarından, Ekmek ve Gül gruplarından genç kadınlara, LGBTİ’lere çağrılar var!

1 Mayıs 2023 | İstanbul: Emek bizim, gelecek bizim

İstanbul 1 Mayıs’ı için ‘Emek Bizim, Gelecek Bizim’ sloganıyla Maltepe’de miting alanını dolduran on binlerce emekçi taleplerini haykırdı.

İstanbul’dan sesleniyoruz: Dayanışmayla ayaktayız; örgütlenerek değiştireceğiz

Kız kardeşliğimiz İstanbul’dan deprem bölgesine hayatı yeniden kurmaya köprü, hayatlarımızı eşit ve şiddetsiz olarak yeniden kazanmaya söz olsun!

Kadınlardan Erdoğan'a: Taliban'la pazarlık yapma, vahşeti meşrulaştırma!

Kadıköy'de bir araya gelen kadınlar, kadın dayanışmasının sınır tanımadığını dile getirerek iktidara seslendi: 'Taliban'la pazarlık yapma, vahşeti meşrulaştırma!'

Mücadele sürüyor, kadınlar 1 Temmuz'da sokağa çağırıyor!

İstanbul, Ankara ve İzmir’den İstanbul Sözleşmesi kampanya gruplarından çağrı 1 Temmuz çağrısı: Kadın düşmanı politikalara karşı gücümüzün birliğimizden geldiğini biliyoruz.

23 Mart 2021| İstanbul Sözleşmesi'nden Vazgeçmiyoruz

Cumhurbaşkanı kararıyla Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilme kararına karşı protestolar sürüyor. Kadınlar İstanbul ve İzmir’in ilçelerinde sokağa çıkarak seslerini yükseltti.

Kadıköy’de 25 Kasım: Birbirimiz için sokakta, erkek-devlet şiddetine karşı isyandayız!

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’nde kadınlar Türkiye'nin dört bir yanında, haklarından ve hayatlarından vazgeçmeyeceklerini haykırdı.

Kadınlar tek ses: İstanbul Sözleşmesi uygulansın!

Kadınlar İstanbul Sözleşmesine dönük saldırılara ve Sözleşmenin iptal edilmek istenmesine karşı ‘İstanbul Sözleşmesinden vazgeçmiyoruz’ diyerek sokağa çıktı.

Kadınlardan alanlara çağrı: ‘Şiddet kadınların kaderi değil, ortak sözümüzü çoğaltalım’

İstanbul Sözleşmesinin iptal edilmek istenmesine karşı kadınlar bugün sokağa çıkıyor. İstanbul, İzmir ve Ankara’daki kampanya grupları kadınlara çağrı yapıyor: ‘Sen yoksan bir eksiğiz’.

Kadınlar İzmir ve İstanbul’da #SuçluSensin diye haykırdı

Dünyanın dört bir yanına yayılan #LasTesis gösterisine İzmir ve İstanbul’daki kadınlardan da ses geldi. Kadınlar, ‘Suçlu sensin’ diye haykırdı.

Metrobüste cinsel saldırı: Ben susmayacağım, sen utanacaksın!

İstanbul'da bir kadın, metrobüste Fatih Özdemir'in cinsel saldırısına uğradı. Saldırgana tepki gösteren kadın "Ben susmayacağım sen utanacaksın" dedi.

Çocuklarımın evde, okulda sokakta güvende olmasını istiyorum

2 çocuk annesi Levin yetkililere sesleniyor: ‘İstismar eden kişiye artık gereken yapılmalı. Ben bir anne olarak çocuklarımın evde, okulda, parkta, sokakta güvende olmasını her şeyden çok istiyorum.’

Şişli’de veliler Kaymakamlık kapısına dayandı

Kurtuluş Ortaokulunun taşınmak istenmesine tepki gösteren veliler Şişli Kaymakamlığına yürüdü.

Souad Massi, 6. Uluslararası Klarnet Festivali’nde sahnede olacak

6. Uluslararası Klarnet Festivali 8- 18 Eylül tarihleri arasında. Kuzey Afrikalı müzisyen olarak tanımlanan Souad Massi de 14 Eylül’de Zorlu PSM Drama Sahnesi’nde olacak.

Emeğiyle var olan ama görünmeyen kadınlar: Ev işçileri...

Kimi hiçbir güvenlik önlemi olmadan yüksek binaların camlarına çıkarak mecburiyetten cam siliyor, kimisinin hakkı yeniyor, Tacize uğruyor... Tüm bunlar ev işçilerinin tanık olduğu şeyler...

Özgürlüğü ve hayatı istiyoruz

Kadınlar, erkek şiddetine, şiddeti meşrulaştıran iktidar ve yargının baskısına, vahşetin normalleşmesine ‘hayır’ demek için 3 Haziran’da sokağa çıktı, “Özgürlüğü ve hayatı istiyoruz” dedi.

İstanbul’da kadınların 1 Mayıs’ı

1 Mayıs alanında kadınların talepleri: 8 saat iş günü, sendika, sigorta istiyoruz. Kıdem tazminatımızı da, hayallerimizi de, haklarımızı da vermeyeceğiz.