Başvuru yapmamış taşeron işçi kadroya geçemez
Kadroya geçiş için olmazsa olmaz koşullardan biri 2-11 Ocak 2018 tarihleri arasında başvuru yapmış olmak. Bu sürede başvuru yapmayanlar kadroya geçişten hiçbir biçimde yararlanamaz.
Okurumuzun sorusu:

Merhaba. 2014 yılında bir devlet hastanesinde sekreterliğe joker işçi olarak girdim. 6 veya 7 defa girdi çıktı yapıldı. 4 Aralıkta çalışma şartı arandığı için ben kadroya başvurmamıştım. Ama internette 4 Aralık şartı kaldırıldı diye bir yazı var. Ben nasıl bu haktan yararlanabilirim?

Daha önce de benzer sorulara verdiğimiz yanıtlarda belirttiğimiz üzere 4 Aralık şartı kaldırılmış değil. Sadece Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, 4 Aralık şartının nasıl uygulanacağına ilişkin kurumlara bir görüş göndererek, 4 Aralık’ta çalışmasa da 2017 yılı Aralık ayı prim ve hizmet belgesinde yer alan işçilerin de kadroya geçirilebileceğini duyurdu.

Detaylar için şu yazımıza bakabilirsiniz:
İtirazı reddedilen joker işçi yeniden dilekçe vermeli

Ancak kadroya geçiş için olmazsa olmaz koşullardan biri 2-11 Ocak 2018 tarihleri arasında başvuru yapmış olmak. Ne yazık ki okurumuz, süresi içinde başvuru yapmadığı için kadroya geçişten hiçbir biçimde yararlanamaz. Başvuru tarihleri sona erdiği için, başvuru yapsa bile başvurusu değerlendirmeye alınamaz. Dava açsa bile sonuç alması da olanaklı gözükmüyor.


İlgili haberler
Bir kez daha: Joker işçilerin kadro hakkı vardır!

Daha önce ele aldığımız joker taşeron işçiler ile ilgili iki soru daha geldi. Bir kez daha söylüyoru...

İtirazı reddedilen joker işçi yeniden dilekçe verm...

Bakanlık, 4 Aralık’ta çalışmayan ancak aylık prim belgesinde gözüken joker işçilerin kadroya alınmas...

Joker taşeron işçiler de dava açabilir

Bakanın yaptığı açıklama 2017 yılı Aralık ayı prim ve hizmet belgesinde yer alan joker taşeron işçil...