'Öldürülmekten korkuyorum' paylaşımından 7 ay sonra, nişanlısı tarafından öldürüldü
Yozgat'ta bir uzman çavuş, düğün hazırlığı yaptığı nişanlısını öldürdükten sonra intihar girişiminde bulundu.

Yozgat'ta uzman çavuş Hacı Y., kısa süre önce nikahlandığı ve 6 gün sonra düğün yapmaya hazırlandığı öğretmen Aysel Y.'yi tabancayla ateş ederek öldürüp, aynı silahla intihara kalkıştı. Aysel Y.'nin, 7 ay önce sosyal medyadan öldürülen kadınların isimlerinin bulunduğu dijital anıtı "Ben de bir gün burada adımın yazmasından korkuyorum" mesajıyla paylaştığı ortaya çıktı.

Bingöl'de görev yapan Yozgatlı uzman çavuş Hacı Y., 24 Temmuz'da düğün yapmaya hazırlandığı ve yakın zamanda nikahlandığı öğretmen eşi Aysel Y. ile dün gece buluştu. Kent merkezindeki alışveriş merkezi önündeki otomobil içinde Hacı Y. tabancasını çıkarıp Aysel Y.'ye ateş etti. Hacı Y., daha sonra aynı silahı başına dayayarak ateşledi. Silah sesini duyanların haber vermesiyle gelen sağlık ekibinin yaptığı kontrolde Aysel Y.'nin yaşamını yitirdiği belirlendi. Aysel Y.'nin cansız bedeni, olay yerinde polisin yaptığı incelemenin ardından otopsi için Yozgat Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı. Ağır yaralanan Hacı Y. ise Yozgat Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Tedavi altına alınan Hacı Y.'nin hayati tehlikesinin bulunduğu belirtildi.

Aysel Y.'nin, 3 Ocak'ta sosyal medya hesabından, öldürülen kadınların isimlerinin yer aldığı dijital anıtı paylaştığı ortaya çıktı. Aysel Y.'nin, 'şiddetten ölen kadınlar için dijital anıt' ile paylaştığı mesajında 'Bir gün burada adının yazmasından korkan bir genç kız vardı ve ben de bir gün burada adımın yazmasından korkuyorum' yazdığı görüldü.

Kaynak-Fotoğraf: DHA

İlgili haberler
Uzaklaştırma kararına rağmen tehdit edilen kadın:...

Adana’da uzaklaştırma kararı verilen eski erkek arkadaşı M.Ç.'nin tehdit ve şantajlarına devam ettiğ...

Melek İpek: Korkmayın, utanmayın, anlatın!

Yıllarca şiddet ve işkence gördüğü eşini öldürdüğü gerekçesiyle yargılanan ve tahliye edilen Melek İ...

Ayşe Tuba Arslan’ı ölüme götüren ihmaller bitmiyor...

Ayşe Tuba Arslan’ın dosyalarının uzlaştırma bürosuna taşındığını belirten CHP Milletvekili Çakırözer...