TMMOB

TTB, KESK, DİSK ve TMMOB’den 8 Mart çağrısı

TTB, KESK, DİSK ve TMMOB, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ne ilişkin yaptığı ortak açıklamada, kadınları haklarına ve hayatlarına sahip çıkmak için 8 Mart alanlarına çağırdı.

MMO Gebze Temsilciliği Kadın Mühendisler Komisyonu: 'Yılmayacağız, pes etmeyeceğiz!'

Makina Mühendisleri Odası Gebze Temsilciliği Kadın Mühendisler Komisyonu artan kadın cinayetlerine dair yaptığı açıklamada İstanbul Sözleşmesi'nin uygulanması için mücadeleye çağırdı.

GÜNÜN ETKİNLİĞİ: Madencilik Sektöründe Kadın Emeği

TMMOB Maden İstanbul Şubesinin düzenlediği çevrimiçi seminerde bu hafta Madencilik Sektöründe Kadın Emeği konusu işleniyor.

DİSK, KESK, TTB, TMMOB: Çalışma hayatında kadına yönelik ayrımcılığı reddediyoruz

DİSK Kadın Komisyonu, KESK Kadın Meclisi, TMMOB Kadın Çalışma Grubu ve TTB Kadın Hekimlik ve Kadın Sağlığı Kolu, 1 Mayıs dolayısıyla ortak bir açıklama yaptı.

Çalışanını tacize maruz bırakan mimar patron ‘şeytana uydum’ demiş!

Mimarlık ofisinde iç mimar olarak çalışan kadını taciz eden mimarın yargılandığı dava görüldü.

İMO’nun ‘Beyaz Baretli Kadınlar’ projesi başladı

İnşaat Mühendisleri Odası İzmir Şubesi, ‘erkek mesleği’ olarak görülen inşaat mühendisliğinde kadın öğrencilerle toplumsal cinsiyet eşitsizliği ve ayrımcılığa karşı proje başlatıyor.

TMMOB Sempozyumu: Kriz, Kent ve Kadın

TMMOB, 3. Kadın Sempozyumu'nu “Kriz, Kent, Kadın” başlığıyla Ankara'da gerçekleştirdi: 'Kadınlar, toplam gelirden yüzde 12 pay alıyor.'

2. Toplumsal Cinsiyet / Kent / Mekan Sempozyumu

Şehir Plancıları Odası Kadın Komisyonu'nun düzenlediği ‘Toplumsal Cinsiyet ve Kent Mekan’ Sempozyumu, 11-12 Mayıs tarihlerinde Ankara Barosu Eğitim Merkezi Toplantı Salonu`nda.

Ahh Ayfer abla ahh….

Petrol-İş Araştırma Bölümü yöneticisi, eski TMMOB Yönetim Kurulu Üyesi, Kamu İşletmeciliğini Geliştirme Merkezi (KİGEM) Kurucusu Ayfer Eğilmez her daim mücadelenin içinde yer aldı.

‘İş ilanlarında cinsiyet ayrımcılığı suçtur’

TMMOB Kariyer.Net firmasına, cinsiyet ayrımcılığı içeren ilanlarına ilişkin bir yazı göndererek iş ilanlarındaki ayrımcılığın suç olduğunu hatırlattı ve buna son verilmesini istedi.

TMMOB’lu kadınlar: Sokaklarda, işyerlerinde, yaşamda biz de varız

TMMOB 5. Kadın Kurultayı öncesi illerde yerel kurultaylar yapılıyor. İstanbul’da mimar, mühendis, şehir plancı kadınlar sorunlarını tartıştı.

Kadın şehir plancı olur!

"Kadın personel çalıştırmak istemiyoruz" diyerek işten atılan Büşra Kaleli'ye destek için Büyükçekmece Belediyesi önünde meslektaşı kadınlar eylem yaptı. Zabıtalar eyleme engel olmaya çalıştı