TJA

Kadın Zamanı Derneği: Gözaltılarla kadın hakları çalışmaları kriminalize edilmek isteniyor

Gözaltılarla kadınların yürüttüğü çalışmaların kriminalize edilmek istendiğini belirten Kadın Zamanı Derneği avukatı Esra Biber, mücadelelerinden asla vazgeçmeyeceklerini söyledi.

Özgür Kadın Hareketi üyesi 15 kadın gözaltında

Ankara merkezli TJA’ya yönelik yürütülen soruşturmada, birçok kentte yapılan ev baskınlarında 15 kadın gözaltına alındı. Kadınların gaözaltına alınması Van’da protesto edildi.

Ayşe Gökkan’a 30 yıl hapis cezası verildi

TJA Dönem Sözcüsü Ayşe Gökkan’ın görülen duruşmasında mahkeme toplamda 30 yıl hapis cezası vererek tutukluluğunun devamına karar verdi.

Kadınlar istismara karşı sokakta: Tecavüz failleri korunuyor

Kadınlar Gercüş’te yaşanan tecavüz olayına ilişkin Türkiye’nin bazı illerinde sokağa çıktı. Kadınlar yaptıkları açıklamalarda ‘Tecavüz faillerinin korunduğuna’ dikkat çekti.

Jinnews editörü dahil çok sayıda kadın gözaltına alındı

Diyarbakır ve Antep’te aralarında HDP yöneticileri ve gazetecilerin de bulunduğu çok sayıda kişinin evine baskınlar düzenlendi. Operasyonlarda çok sayıda kadın da gözaltına alındı.

İKP: İşkence insanlık suçudur kadın mücadelesi engellenemez

İzmir Kadın Platformu işkenceye maruz bırakılan Sevil Rojbin için basın açıklaması yaptı: ‘Sevil Rojbin derhal serbest bırakılsın’.

İzmir Kadın Platformu kadın aktivistlere yönelik operasyonlara karşı açıklama yapacak

İzmir Kadın Platformu ‘Kadın mücadelesi engellenemez’ diyerek kadın aktivistlere dönük gözaltı ve tutuklamalara karşı açıklama yapacak.

‘Kadınlar iktidarın barbar zihniyetine teslim olmayacak’

Kadınlara dönük operasyonlar ve Rojbin Çetin’in darp edilmesine karşı yapılan basın açıklamalarında kadınlar, ‘Kadın düşmanı politikalarda ısrar eden iktidar zihniyetine teslim olmayacağız’ dedi.

EMEP: Sevil Rojbin Çetin’in yanındayız, işkencecilerden hesap sorulsun!

Diyarbakır'da gözaltına alınan TJA üyesi Sevil Rojbin Çetin'in yanında olduklarını belirten EMEP Genel Başkanı Selma Gürkan, işkencede sorumlu olan polisler hakkında işlem başlatılmasını istedi.

Gözaltına alınan TJA üyesi Sevil Rojbin Çetin darbedildi

DTK’ye yönelik soruşturma kapsamında dün Diyarbakır'da gözaltına alınan TJA üyesi Sevil Rojbin Çetin darbedildi.

12 kadın hakları savunucusu ve Kürt siyasetçiler tutuklandı

Rosa Kadın Derneği, TJA’dan kadınlar ile Kürt siyasetçilerden 12’si tutuklandı. Kadınlara, “8 Mart’ı tertip etmenizdeki amaç neydi”, “Gülistan Doku pankartını neden taşıdınız” diye soruldu.

Rosa Kadın Derneği, TJA aktivistleri ve çok sayıda Kürt siyasetinden kadına gözaltı!

Diyarbakır’da Rosa Kadın Derneğine sabah saatlerinde polis baskını düzenlenirken dernek yönetici ve üyeleri ile TJA aktivistleri de dahil birçok Kürt siyasetinden kadın gözaltına alındı.

GÜNÜN KISA FİLMİ: 'Kadın Soykırımını Durduracağız'

TJA, “Direneceğiz. Kadın soykırımını durduracağız ve yaşamı özgürleştireceğiz” diyerek bir kısa film hazırladı. Filme en yakınları ve devlet tarafından katledilen kadınlar anlatılıyor.

TJA 3 Ağustosta kadına yönelik artan saldırılara karşı ses çıkaracak

Tevgera Jinen Azad (TJA) ‘Kadın soykırımını durduracağız, yaşamı özgürleştireceğiz’ ana temasıyla 3 Ağustos’ta startını Batman’dan vereceği bir kampanyaya hazırlanıyor.

Kadınlar Sur’daki yıkıma karşı nöbette

Diyarbakır Sur’da yıkıma karşı kadınlar nöbete başladı: “Bu saldırı hafızaya dönük bir saldırıdır, hafızamız kaybedilmek isteniyor” diyen kadınlar Ekmek ve Gül'e konuştu.