TGS Kadın ve LGBTİ Komisyonu

Coalition For Women in Journalism’dan kadın gazeteciler için kampanya

Kadın gazetecilerin maruz kaldığı tehditlere ve hakaretlere dikkat çekmek için bir kampanya başlatan Coalition For Women in Journalism, bugün #ThreatsToWIJ hashtagi ile sosyal medyada olacak.

Türkiye Gazeteciler Sendikası: İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmiyoruz

İstanbul Sözleşmesi’nin tartışmaya açılmasını değil, uygulanmasını talep ettiklerini belirten TGS Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu, ‘#İstanbulSözleşmesindenVazgeçmiyoruz’ dedi.

TGS kadın gazetecilere kitap gönderdi

Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın ve LGBTİ Komisyonu tutuklu kadın gazetecilerle dayanışmak için bir araya gelerek kitap gönderdi.

GÜNÜN KAMPANYASI: Tutuklu kadın gazetecilere kitap gönderiyoruz

TGS Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu, tutuklu kadın gazeteciler için kitap kampanyası başlattı.

‘Kadın Gazetecilerin Güvenliği’ paneli yapılacak

Gazetecilikte Kadın Koalisyonu (CFWIJ), 16 Aralık'ta İstanbul'da Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) işbirliğiyle TGS Akademi’de ‘Kadın Gazetecilerin Güvenliği Paneli’ gerçekleştirecek.

TGS: Cinsiyetçiliği yok sayma, yapmadığını varsayma!

Türkiye Gazeteciler Sendikası “Cinsiyetçiliği yok sayma, yapmadığını varsayma” diyerek “Etik gazetecilik için cinsiyet eşitliği rehberi” hazırladı.

Kadın gazeteciler için TGS’de ne değişti, TGS’yle ne değişti?

Sendika içerisinde cinsiyet eşitliği demek medya sektörü içerisinde kadın ve LGBTİ+ bireylerin daha görünür olması ve istihdamın artması demek.

Kadın gazeteciler tacize, şiddete, ayrımcılığa maruz kalıyor!

Türkiye Gazeteciler Sendikası’nın hazırladığı rapora göre kadın gazeteciler yöneticileri, patronları, meslektaşları ve kolluk kuvvetleri tarafından şiddete ve tacize maruz kalıyor...

Onlar tek, biz çokuz artık!

Büyük medyanın tek sesli ve iktidarın hâkimiyetinde olması bize daha çok yalan haber, çarpıtılmış bilgi olarak dönecek. Şimdi kadınların gerçeklerini yazan mecralarımıza daha çok sahip çıkma zamanı.

TGS: Kadın gazeteciler ayrımcılığa, şiddete, tacize maruz kalıyor

TGS Kadın ve LGBTİ Komisyonu ‘Kadın gazetecilerin iş yaşamında karşılaştıkları ayrımcılıklar’ anketi sonuçlarını paylaştı. Anket sonuçlarına göre kadın gazeteciler pek çok ayrımcılığa uğruyor.