sergi

Adımı Ara

Savaşın haklı ve kazanan tarafı olmadığının objektifiyle gösteren fotoğraf sanatçısı Zehra Saleki, çalışmasını savaşta ölen ve savaş raporlarında isimleri kaybedilen binlerce çocuğa ithaf ediyor.

GÜNÜN SERGİSİ: Acemilikten ustalığa Kırkyama

Kırkyama sanatçısı Melahat Üçok’un “Acemilikten Ustalığa 2002’den 2019’a” isimli kırkyama sergisi, Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde açıldı.

GÜNÜN SERGİSİ: ‘GÖÇ’

Ülkeler arası ve ruhsal göçü anlatan ‘Göç’ sergisi 3 Ağustos’ta Trump Art Gallery’de açılıyor. İnsanın göç etme kaygısı ve güdüsü üzerinden eserlerin bulunduğu sergi 31 Ağustos’a kadar açık olacak.

GÜNÜN SANSÜRÜ: Üniversite sergilenecek resimleri müstehcen buldu

Ege Üniversitesi, öğrenciler tarafından çizilen iki eseri ‘müstehcen’ bularak sergiden çıkardı.

GÜNÜN SERGİSİ: Modern zamanların göçebe ressamı Mihri

Mihri: Modern Zamanların Göçebe Ressamı sergisi, Mihri’nin yerleştiği ülkelerde zamanın ruhuna göre yeniden kurguladığı kimliği ve hayatına odaklanıyor. Sergi 9 Haziran’a kadar Salt Galata’da.

‘Osmanlıdan Günümüze Kadın Dergileri’ sergisi açıldı

Sağlık ve Sosyal Emekçileri Sendikası (SES) Ankara Şubesi “Osmanlıdan Günümüze Kadın Dergileri” sergisi açtı.

SES’ten ‘Osmalıdan Günümüze Kadın Dergileri’ sergisi

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Ankara Şubesi, 26-29 Mart 2019 tarihleri arasında Galeri Çankaya’da ‘Osmanlıdan Günümüze Kadın Dergileri’ sergisi düzenleyecek.

Bir dayanışma sergisi: Kadınlar Yaşasın Diye

Yaşamın her alanında şiddete, cinsel istismara, baskıya maruz kalmış kadınların hikayelerinin anlatıldığı ‘Kadınlar Yaşasın Diye’ dayanışma sergisi yarın açılıyor.

GÜNÜN SERGİSİ: Bir Dağ Masalı

Türkiye’nin ilk profesyonel kadın fotoğraf sanatçısı Yıldız Moran’ın yapıtlarının yer aldığı sergi ‘Bir dağ masalı’ 12 Mayıs 2019’a kadar İstanbul Modern’de ziyarete açık.

Kadına ve özgürlüğe adanan heykeller

‘Serginin orta yerinde, büyük ağaç kütlesi içinde, ilk kanat çırpınışlarına hazırlanan yavru kuş, özgürlüktür. Onun irice gözlerinden boşluğa bakanlar, serginin dört yanına dağılmış kadınları bulur.’

GÜNÜN SERGİSİ: Kapının Ardında - Fantazyaya Açılan Geçitler

Tasarımla edebiyatı buluşturan ‘Kapının Ardında’ sergisi 9 Haziran’a kadar ziyarete açık.

GÜNÜN İLHAMI: Bir kadının sanata dönüşen güncesi

Ayça Tufan, ‘Gündelik İlhamlar’ başlığıyla topladığı işleri, yalnız bir anne ve haftanın 7 günü çalışan bir kadın olarak sürdürdüğü zorlu sanat yolculuğunu sergilendi.

GÜNÜN EMEĞİ: Balıkesir’de kadın el emeği sergisi

Balıkesir’de 8 Mart öncesi kadın el emeği sergisi yapıldı. Çarşı Mekik sokakta pazarlarını kuran kadınlar ürettikleri el emeklerini sergilediler ve satış yaptılar.

GÜNÜN GÜZELLERİ: Yünden masallar yazan kadınlar

Antalya sokaklarını rengarenk örgülerle donatan kadınların el emeği göz nuru işlerine yakından bakalım.

En büyük acıyı yaşadığım Ankara’da en büyük mutluluğu yaşadım

10 Ekim Ankara Katliamında bir bacağını kaybeden Günay Karakuş Ankara’da açtığı sergiyi Ekmek ve Gül’e yazdı...

GÜNÜN SERGİSİ: Kendime Engel Olamıyorum

Elif Gamze Bozo, 7751 km ötedeki Senegal’de çektiği fotoğraflarını Ankara’dan sonra İstanbul’da sergiliyor. ‘Kendime Engel Olamıyorum’ Senegalli çocukların, kadınların, işçilerin yaşamına uzanıyor.

GÜNÜN SERGİSİ: Zehra Doğan’ın resimleri Cenevre’de

Tutuklu gazeteci ve ressam Zehra Doğan’ın cezaevinde yaptığı resimler Cenevre’de sergilendi.

Ankara'da 'Ekinoks' zamanı

Ankara Katliamında bir bacağını kaybeden ama umudunu hiç kaybetmeyen Günay Karakuş sergisinde yer alan resimleri anlatıyor: Katliam sonrası yaşadığım o güzel dayanışmayı yeniden yaşıyorum...

‘Ekinoks’ başlıyor

10 Ekim 2015’te Ankara Garında Barış Mitingine düzenlenen bombalı saldırıda bir bacağını kaybeden Günay Karakuş resim sergisi açmaya hazırlanıyor.

Çocukluğumu ‘bana’ bırak!

Mor Salkım Kadın Dayanışma Derneği Dünya Kız Çocukları Günü’nde çocukların gözüyle çocukluklarını anlattığı bir sergi açtı. Sergi 18 Ekim’e kadar devam edecek.