şehir hastaneleri

‘Asgari ücret elimize geçer geçmez bitti’

Etlik Şehir Hastanesi'nde çalışan kadınların hayatını zorlayan farklı koşullar var. Ancak dertleri ortak, geçinemiyorlar.

Şehir hastanelerine mecbur bırakılan kadınlar: Yoksuluz, kolay ulaştığımız hastaneler kapatılmasın

Altındağ ve Keçiören’de iki doğum hastanesinin kapatılmasıyla birlikte kadınlar şehir hastanelerine mecbur bırakılıyor: ‘Yoksuluz, maddi manevi çok zorluk yaşayacağız.’

Şehir Hastanelerinde sağlıkçı olmak: 'Sinir hastası olduk'

“Gittikçe artan kriz yüzünden işimizi bırakamaz olmuşken üzerine eklenen pandemi nöbetlerimiz ve çalışma saatlerimizin artması psikolojik bunalımı beraberinde getiriyor.”

Biz demiştik bu şehir hastaneleri sağlığa zarar diye!

Ağır çalışma koşulları, az çalışanla çok iş, korunaksızlık, psikolojik baskılar... Sağlık emekçileri tüm bunların sadece kendileri için değil halk sağlığı için de ağır sonuçları olacağını söylüyor.

Şehir hastaneleri efsaneleri

Ankara Şehir Hastanesinden hizmet alacak olan Ankaralıların da bazı konularda kaygılanmaları gerektiğini düşünmekteyim. Hizmet aldığınız zaman ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınızdır.

ŞEHİR HASTANELERİNDE ÇALIŞAN KADINLAR: Yorgun, tükenmiş, sağlıksız

‘Beş yıldızlı otel konforunda hastaneler açıyoruz’ denilerek açılan Mersin Şehir Hastanesini hemşire ve temizlik işçisi kadınlar anlatıyor.

Pırıltılı reklamların arkasındaki şehir hastaneleri

Vitrinde ışıl ışıl koridorlar, geniş, konforlu odalar, güzler yüzlü sağlık çalışanları var. Peki şehir hastaneleri gerçekten böyle mi? SES Ankara Şube Yöneticisi Eylem Kaya Eroğlu anlatıyor.