newroz

15 il ve ilçede Newroz coşkusu

İstanbul, İzmir, Van ve Hakkari başta olmak üzere Newroz mitinglerinde kadınlar da miting alanlarına akın etti.

Bu yıl da Newroz barış ve özgürlük olsun, halklara kutlu olsun!

'Ölümden değil yaşamdan yanayız' demek, eşitlik mücadelesini omuz omuza vermek için birbirimizin sesi olacak, en renkli kıyafetlerimizle sokaklarda olacağız.

Kadın mücadelesine operasyon, Diyarbakır Newroz’u, bölgede kadın yoksulluğu

Kadın mücadelesine operasyon, Diyarbakır Newroz’u, bölgede kadın yoksulluğu… Tüm bu konuları Rosa Kadın derneği Yöneticisi, Avukat Elif Tirenç İpek ile konuşuyoruz…

Diyarbakır'da Newroz kutlamasına katılan kadınlar: 'Newroz barış ve özgürlük demektir'

Diyarbakır’da halk polisin tüm engellemelerine rağmen Newroz alanına akın etti. Kadınlar Newroz kutlamasının engellenmesine tepki gösterdi.

Newroz'da kadınlar geçinebilmek, barış, özgürlük için meydanlardaydı

Newroz pek çok ilde coşkuyla kutlandı. Malatya'da Newroz'a katılan kadınlar, taleplerini Ekmek ve Gül'e anlattı.

Dersim’den kadınlar: Newroz yeni umutlara vesile olsun

Dersim’de Newroz mitingine katılan kadınların dileği: Kadınlar özgür olsun, katledilmesin, ayakları üzerinde dursun, kimseye bağımlı kalmasın.

‘Koronaya inat yaşasın Newroz’

Koronavirüs nedeniyle sokaklarda Newroz kutlayamayan yan yana gelemeyen Esenyalı Mahallesi’nde kadınlar, ‘Koronaya inat yaşasın Newroz’ diyerek seslerini birleştirdi.

GÜNÜN KUTLAMASI: Yarın yeni bir gün olacak

Tarihler 21 Mart'ı gösterdiğinde, yani doğa yeniden uyanıp, her yan çiçeğe böceğe kestiğinde, Newroz coşkusu ev içlerinden alanlara akar. En güzel giysiler, doğanın coşkusuna eşlik eder.

DÜŞMAN DEĞİL KOMŞUYUZ: Newroz barış ve özgürlük olsun!

Kürt sorunundaki çözümsüzlük politikasının da, ekonomik kriz ve krizin etkilerinin de en çok canını yaktığı kesim emekçi Kürt kadınları, çünkü burada yoksulluk katmerli olarak karşımıza çıkıyor.

Türkiye’nin dört yanında kadınların Newroz coşkusu

Coğrafyamızın hemen her yanında bugün Newroz ateşi yanıyor. Doğanın uyanışıyla umutlar tazeleniyor, barış ve özgürlük talepleri dilden dile yayılıyor. Kadınlar da en önde söylüyor bu talepleri...

Kadınlardan Newroz mesajı: Barış ve özgürlük istiyoruz

Sabahın erken saatlerinden itibaren 7’den 77’ye binlerce kadın rengarenk fistanlarıyla Newroz coşkusuna coşku kattı. Bu yıl kadınların Newroz’dan bekletisi ise ‘barış içinde özgürce bir yaşam.’

GÜNÜN ŞARKISI: Newroz

Baharın sarısı, yeşili, kırmızısı, moru; doğanın uyanışı ve umut sarsın dünyayı...

Birbirimizi tamamlayan halkalar olduğumuzu anlatan bir zincir

DİB Koordinasyon Kurulu Üyesi Nesteren Davutoğlu ile kadınların 8 Mart’tan 21 Mart’a taşıyacak olduğu barış talebini anlatıyor:

GÜNÜN HAZIRLIĞI: Newroz için fistanlar dolaplardan çıktı

Gardıroplardaki rengarenk kiras ve fistanları Newroz için çıkaran Adana'daki kadınlar, yıkayıp, güzel kokular sürdükleri elbiseleri evin baş köşesine astı.