manisa

Eski nişanlısının kızını ve arkadaşını bıçaklayan sanığa 37 yıl ceza

Manisa’da eski nişanlısı Murat Aydoğdu tarafından tehdit edilen M.L.’nin kızı ve onun arkadaşı Aydoğdu tarafından bıçaklanmıştı. Bugün görülen karar duruşmasında sanık 37 yıl hapis cezası aldı.

Manisa’da çoğunluğu kadın 24 işçi işten atıldı!

Manisa’da yaklaşık yüzde 95’i kadın olan 270 işçinin çalıştığı Ekinler Endüstri’de 2 günde toplam 24 işçi sendikalaştıkları için işten çıkarıldı ve işten atılan işçilerin 20’si kadın.

Banvit’te formen, kadın işçiyi darbetti!

Manisa Banvit’te üretim bölümünde çalışan erkek bir formen, işçi olarak çalışan Arzu Sert’e şiddet uyguladı. Hastaneye giderek darp raporu alan Sert, olayı karakola taşıdığını söyledi.

Mücadele kadınları birleştirir kadınlar dünyayı özgürleştirir

Manisa Kadın Platformunun düzenlediği 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kahvaltısında kadınlar bir araya geldi.

GÜNÜN GÜZELLERİ: Manisa’nın balıkçı kadınları

‘Erkek işi’ denilen her yargıyı kadınların yıktığına şahit oluyoruz her geçen gün. Manisa’da balııkçılık yapan bu güzel kadınlar da bu şahitliğimizi güçlendiriyor.

Kesilen ağacını omuzladı, belediyeye hesap sordu

Isparta Yalvaç Belediyesi, yalnız yaşayan 71 yaşındaki Melahat Peker’in geçen yıl mart ayında diktiği dut ağacını kesti. Melahat Peker kesilen ağacını omuzladı belediyeye hesap sormaya gitti.

Hiçbir kadın yalnız değildir

Zuhal Güneş 2016 yılında genel müdürü tarafından tacize uğradı. Susmadı, mücadele etti ve dava açtırdı. Sonuç ‘delil yetersizliğinden beraat’ oldu. Ama Zuhal mücadelesinden vazgeçmiyor.