İsrail

Göçmen Kadınlar Birliği barış için açıklama yaptı

Almanya Göçmen Kadınlar Birliği, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarına dair sosyal medyada açıklama paylaştı. Açıklamada "herkesi barış ve halkların kardeşliğinden yana tutum almaya" davet etti.

Cerrahpaşa'da sağlıkçılardan İsrail protestosu: Filistin halkı yalnız değildir

İsrail'in saldırılarını protesto eden Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesinde çalışan sağlık emekçisi kadınlara mikrofon uzattık.

İKP: Kadınlar savaş değil eşit, onurlu, insanca bir hayat istiyor

İzmir Kadın Platformu, yoksulluğa ve savaşa karşı yaptığı açıklamada kadınların savaş değil eşit onurlu insanca bir hayat istediğini belirterek kadınların savaşa karşı barışı savunacağını söyledi.

Kendini devrime adamış bir kadın: Souha Bechara

Lübnan’ın işgaline karşı direnen, yaşamını devrime adayan, ‘İçimdeki Yangın’ filminin ilhamı bir kadın: Souha Bechara.

Fransa’dan Güney Afrika’ya: Dünya‘da koronavirüs kadınları nasıl etkiledi?

Çin, Fransa, Almanya, Kolombiya, Güney Afrika, Finlandiya,İsrail… Dünya ülkelerinde kadınlar pandemi sürecinden nasıl etkilendi?

İsrail’in ‘İşgal Duvarı’na Ahed Tamimi resmi çizildi

İsrail tarafından tutuklanan ve Pazar günü serbest kalması beklenen Filistinli direnişçi Ahed Tamimi, İsrail’deki ‘İşgal Duvarı’na resmedildi.

GÜNÜN ŞARKISI: Ala Wabda

A-WA adlı grup Yemen asıllı İsrailli 3 kız kardeşten oluşuyor. Şarkılarıyla Yemen kültürünü yansıtan A-WA, enerjiisiyle de farklı bir rüzgar estiriyor.

Yunan sendikacılar Ahed’le dayanışma için Filistin’de

Küçük yaşta İsrail askerlerini tokatlamasıyla dünyanın tanıdığı ‘Filistin’in cesur kızı’ 16 yaşındaki Ahed Tamimi İsrail'de tutuklu. PAME Tamimi ile dayanışma için Filistin’e gitti.

İsrailli bakan, Filistinli Ahed için ‘hapiste ölecek’ dedi

Küçük yaşta İsrail askerlerini tokatlayan ‘Filistin'in cesur kızı’ 16 yaşındaki Ahed Tamimi'nin gözaltı süresi uzatıldı. İsrailli bakan Ahed için “hayatı hücrede son bulacak” dedi.

GÜNÜN ŞARKISI: Dassi Elad’dan Who are you?

Dassi Elad'dan özgün doğu müziği... “Hayır, hayır, hayır, hayır...Kim olduğunu kaybetme, yıldızların bulanıklığında! Görmek aldatıcıdır, hayal kurmak inanmaktır”