ırkçı saldırı

Mülteci bir kadın ırkçı saldırıya uğradı: Hukuki ve tıbbi desteğe ihtiyacım var

Komşularının ırkçı, ayrımcı ve fiziki saldırılarına maruz kalan mülteci F.S., şikayette gittiği karakolda da hakarete uğradığını belirterek, destek talebinde bulundu.

Düşmanlığa engel olup kız kardeşlik bağını örmek için

Kız kardeşlik diyoruz ya biz aramızdakine; nefretin, düşmanlığın olmadığı dayanışmanın hüküm sürdüğü bir şey bu. O nedenle ırkçılığa karşı mücadele daha da omuz vermemiz gereken şey.

Deniz Poyraz’ın annesi Fehime Poyraz Konya’daki katliama tepki gösterdi

Konya’da yaşanan saldırıda 7 kişinin katledilmesine tepki gösteren Deniz Poyraz’ın annesi Fehime Poyraz, ‘Sürekli Kürtleri terörist diye yansıtıyorlar. Kürt halkına onlar saldırıyor’ dedi.

Antep’te saldırıya uğrayan Suriyeli aileye polisten skandal yanıt: Evden taşının!

Antep’te evi taşlanan Suriyeli mülteci Emine Hanım’a polis ‘evden taşının’ derken, Hanım, ırkçı saldırıların son bulmasını istedi: ‘Bir mülteci olarak kendimi hiç güvende hissetmiyorum.’

Sakarya’da saldırıya uğrayan işçiler: Yakılmakla tehdit edildik

Sakarya’da maruz kaldıkları ırkçı saldırıyı anlatan Kürt işçiler, eşyalarıyla birlikte yakılmakla tehdit edildiklerini ve aramalarına rağmen jandarmanın gelmediğini dile getirdi.

Irkçılığa karşı bir direnişin kıvılcımı olan kadın: Rosa Lee Parks

ABD tarihinde ırkçılığa karşı büyük bir hareketin başlamasına ve önemli bir kazanıma yol açan Rosa Lee Parks 4 Şubat 1913’te doğdu, 24 Ekim 2005’te hayata veda etti.

GÜNÜN PARODİSİ: Amerika’daki gündelik ırkçılık

Cat Adell Amerika’daki gündelik ırkçılığı konu alan harika bir parodi videosu çekti. Bu videouyu ise Mehmet Demiryay sizler için çevirdi.

Bizden kazanmasalar bizi burada bir saniye tutmazlar

Suriyelilere dönük ırkçı saldırılar İstanbul’un belli semtlerinde kadınlara ve çocuklara büyük korku yaşatıyor. Küçükçekmece Mehmet Akif Mahallesi’nde yaşayanları kadınlardan dinleyelim.

Susmayacağız ve insanlığımızı kurtaracağız

Hatun Tuğluk’un cenazesine yapılan ırkçı saldırıya tepkiler sürüyor. KESK Diyarbakır Kadın Meclisi saldırıya dair açıklama yaptı.

Saldırıya uğrayan Hatun Tuğluk’un cenazesi Dersim’de defnedildi

Ankara’da Aysel Tuğluk’un annesi Hatun Tuğluk’un cenazesine gerçekleştirilen saldırı sonrası cenaze bugün Dersim’de defnedildi.