Gülsuyu Gülensu Kadın Dayanışma Derneği

Ulaşımdan uyuşturucuya, kadınlar mahalledeki sorunları birlikte çözecek

‘Kadınlarla bir önceki yerel seçimlerden sonra bir sonraki yerel seçimlerde aday çıkartma kararı almıştık ve bugün, mahallemizin sorunlarını bizden daha iyi kimse bilemez diyerek bir aday çıkardık.’

Maltepe'de kadınlar 1 öğün ücretsiz yemek için imza topladı

Gülsuyu Gülensu Kadın Dayanışma Derneği'nden kadınlar okullarda 1 öğün ücretsiz ve sağlıklı yemek için okul önlerinde imza topladı.

Gülsuyu’ndan kadınlar kahvaltıda buluştu

Kadınlar Gülsuyu Gülensu Kadın Dayanışma Derneği çağrısıyla kahvaltıda buluştu.

Gülsuyu’nda kadınlar: Çocuk istismarının önü açılıyor, Diyanet fetvasını kabul etmiyoruz

Gülsuyu Gülensu Kadın Dayanışma Derneği deprem söyleşisinde bir araya geldi. Söyleşi sonrası Diyanet fetvasına ilişkin açıklama yapan kadınlar, çocukların istismarına izin vermeyeceklerini söyledi.

Maltepe’de kadınlar 25 Kasım etkinliğinde buluştu: Yan yana geliyoruz

Gülsuyu Gülensu Kadın Dayanışma Evi Derneği 25 Kasım’a giderken dayanışma etkinliği düzenledi. Türkan Saylan Kültür Merkezinde yapılan etkinliğe onlarca kişi katıldı.

Gülsuyu Gülensu kadınları 8 Mat'ı kutlamaya çağırıyor!

Gülsuyu Gülensu kadınları tüm mahalleliyi 'Haklarımız, hayatlarımız ve özgürlüğümüz için buluşuyoruz şiarıyla 19.00'da Gülsuyu Heykel'e çağırıyor.

Yardımlar hani nerede?

‘Çalışmak zorunda bu kadın nasıl geçinecek, evde de kalamaz hiçbir güvencesi yok. Hükümet bağırıyor “dışarı çıkmayın” diye o zaman bu kadınlara bakacaksın doyuracaksın, yiyecek ekmek vermelisin.’

Maltepe’de şiddete karşı büyüyen kadın dayanışması

‘Artık kime güveneceğimizi şaşırdık. Çocuklar da çok tedirgin. Devlet buna bir el atsın, en ağır cezaları versin. İki takım elbise giyip kravat takınca iyi hal indirimi uyguluyorlar. Böyle olmamalı!’

Maltepe’de kadınlar şiddete karşı haklarını konuştu

‘Özellikle mahallerde kadınların şiddete karşı ve sorunları için bir araya gelebilmesi çok önemli, dayanışmayı güçlendirmeliyiz.’

Gülsuyu Gülensu Kadın Dayanışma Derneğinden 25 Kasım etkinliği: ‘Haklarımız Var’

‘Haklarımızı bilmek ve sahip çıkmak için bir araya geliyoruz’ diyen kadınların etkinliğine Ekmek ve Gül editörlerimizden Gizem Örnek ve Avukat Gamze Gökoğlu’da katılıyor.

Ve hayal kurdum, sonunda kendim için...

Burada daha iyi anladım kadın dayanışmasının önemini. Kadınların bir araya geldiğinde birçok şeyi başarabileceğini ve beraber hareket edildiğinde birçok kazanım elde edilebildiğini daha iyi anladım.

Maltepe’de kadınlardan adaylara çağrı: Taleplerimize kulak verin

Maltepe’de Gülsuyu Gülensu Kadın Dayanışma Evi Derneği üyesi kadınlar seçim öncesi taleplerini açıkladı ve adaylara seslendi: ‘Kadınların taleplerine kulak verin, birlikte söz söyleyelim.’

Maltepe’de kadınlar 8 Mart şöleninde buluşuyor

Gülsuyu Gülensu Kadın Dayanışma Evi Derneği 8 Mart öncesi Maltepeli kadınlarla buluşmak için şölen düzenliyor.

Maltepe’de çocuklara karne hediyesi

Gülsuyu Gülensu Kadın Dayanışma Evinde çocuklar akademisyenlerle buluştu, hayallerini tuvallere taşıdı.

GÜNÜN ÇAĞRISI: Dilek Çakır için kadınlar sokakta!

İki çocuğu, boşanmak üzere olduğu kocası tarafından öldürülen Dilek Çakır ile dayanışmak için Gülsuyu Gülensu Kadın Dayanışma Evi bugün basın açıklaması yapacak.

Nermin’in hayatında ne değişti?

Yıllardır kocasından şiddet gören Nermin uzun süren boşanma çabasında neler yaşadı, neler gördü, neler öğrendi?

Aslında çok şey istemiyoruz

Yaşamları dört duvar arasına sıkıştırılmaya çalışılan kadınların dertlerine ve bu hayattan beklentilerine kulak verelim.

GÜNÜN DAYANIŞMASI: Kadınlar aşure gününde buluştu

Gülsuyu Gülensu Kadın Dayanışma Evinde kadınlar aşure gününde buluştu. Aşure etkinliği için bir araya gelen kadınlar yeni dönem dernek çalışmalarını da konuştu.

Bahçede Bilim

Maltepe Beşçeşmelerde Kültürevi bahçesinde çocuklar için ‘Bahçede Bilim’ şenliği gerçekleştirildi. Veliler, öğretmenler etkinliği nasıl bulduklarını Ekmek ve Gül’e anlattı.

Hem kızlarıma hem bana hayatta küçük bir mola

Dilek, Gülensu Kadın Dayanışma Evi tanışıyor ve bu tanışmayla hayatı değişiyor. Derneğin tiyatro ve drama etkinliklerine katılan iki kızıyla birlikte de kadın dayanışmasının önemini daha da anlıyor.