Gıda-İş Sendikası

DİSK Gıda-İş: İstanbul sözleşmesinden çekilme kararı kabul edilemez!

DİSK Gıda-İş Sendikası Genel Sekreteri Olcay Ozak yayımladığı basın metniyle İstanbul Sözleşmesi’nden çekilme kararına tepki gösterdi.

Gıda-İş Sendikası: Prim şartı aranmaksızın analık ödeneği hakkı tanınsın

Gıda İş Sendikası yaptığı açıklamada Meclise seslenerek, hamile işçilerin analık ödeneği alması için ‘90 gün prim’ ödemesi koşulunun kaldırılmasını istedi.

‘Sennur Sezer Emek-Direniş Şiir ve Öykü Ödülleri’ için başvurular başladı

DİSK/Gıda-İş Sendikası ve Manos Kitap tarafından Sennur Sezer anısına düzenlenen ‘Sennur Sezer Emek-Direniş Şiir ve Öykü Ödülleri’ için başvurular başladı.

Pandemiyle kadın işçilerin sorunları derinleşti: Angarya, ücret eşitsizliği, yoksulluk

Pandemiyle birlikte kısa çalışmadan yararlanan, ücretsiz izne çıkarılan kadınlar bu sorunlarla baş etmeye çalışırken kadınlarla erkekler arasındaki ücret eşitsizliği de büyüyor. Peki ne talep etmeli?

Gıda işçisi kadın: Fabrikada sabun yok, ‘Sabunu evden getirin’ dediler

‘Arkadaşlarımla görüşüyorum. Onlar da korkuyorlar ama mecburlar, gitmekten başka çareleri yok yani. Ya şu anda beni bile çağırsalar ben bile gitmek zorundayım. Başka çarem yok.’

Kadın işçiler için özel önlemler şart!

Gıda İş Sendikası korona salgınının yarattığı ağır ve sağlıksız çalışma koşullarında kadın işçiler için özel önlemler almanın zorunlu olduğuna dikkat çekti.

Gıda işçisi kadınlar 8 Mart’ta buluştu

Gıda işçisi kadınlar bir araya geldi; ‘Sendikalaşmak, birlikte hareket etmek, birlikte sokağa çıkmak bizim için çok önemli.’

Gıda-İş Rize’de Çaykur işçisi kadınlarla buluştu

Gıda-İş Sendikası, 8 Mart dolayısıyla Rize’de kadın işçilerle buluştu. Gıda-İş Genel Sekreteri Olcay Ozak’ın katıldığı toplantıda sınıf mücadelesinde kadınların rolüne dikkat çekildi.

DİSK Gıda-İş Sendikası ÇAYKUR işçisi ve çay üreticisi kadınlarla buluşuyor

Gıda-İş Genel Sekreteri Olcay Ozak’ın katılacağı etkinlikte, ÇAYKUR işçisi ve çay üreticisi kadınlar sorunlarını, taleplerini, çözüm önerilerini konuşacak.

DİSK Gıda-İş Sendikası gıda işçisi kadınlar buluşuyor

DİSK Gıda-İş Sendikası, 8 Mart’a giderken gıda işçisi kadınlarla buluşuyor.

GÜNÜN DİKKATİ: Kadın cinayetleri önlenebilir; tek başımıza değil, örgütlü bir şekilde!

Gıda İş Sendikası Genel Sekreteri Olcay Özak yaptığı açıklamayla Ceren Özdemir cinayetine ilişkin, ‘İhmaller Ceren’i hayattan kopardı. Cinayetler önlenmiyor, sorumlular hesap versin’ dedi.

Gıda-İş: Eşitlik sağlanmadıkça şiddetle mücadele edilemez!

Gıda-İş’ten 25 Kasım bildirisi: Kadınların her alanda yaşadığı sorunlara acil çözümler bulunmalı!

Gıda-İş: ÇAYKUR, emeğiyle çayı var eden kadınlarındır

ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu’nun sözleri kadınların tepkisine yol açtı. Gıda-İş Sendikası Sütoğlu’nun sözleri üzerine bir açıklama yayımladı.

Baskıya, ağır çalışma koşullarına karşı örgütlü mücadele

Sendikalaştığı için Banvit’ten atılan Şengül Karaağaçlı baskıya, tek bırakılmaya karşı sendikasından vazgeçmemiş. İşçilere seslenen Kararağaçlı ‘Birlik olmaktan başka çaremiz yok’ diyor.

Sennur Sezer Emek- Direniş Öykü ve Şiir Ödülleri sahiplerini arıyor

Gıda İş Sendikasının düzenlediği Sennur Sezer Emek-Direniş Öykü ve Şiir Ödülleri’nin bu yıl ikincisi düzenleniyor. İşçilerin kaleminden çıkan ürünlerin ödül aldığı yarışmaya siz de katılabilirsiniz.