gazeteci

İstismar mağduru çocuğu yazan Gazeteci Hale Gönültaş’a soruşturma açıldı

Çocuk yurdunda kalan kız çocuğunun kaybolmasına ilişkin haber yapan Hale Gönültaş’a bir polisin şikayeti üzerine soruşturma başlatıldı. Gönültaş evine gelen polisler tarafından da tehdit edildi.

16 gazeteci tutuklandı, gazeteci İnci Hekimoğlu gözaltına alındı

8 Haziran'da gözaltına alınan 22 kişiden 16 gazeteci tutuklandı. Aynı saatlerde gazeteci İnci Hekimoğlu İzmir'de gözaltına alındı.

Kadın gazetecilere yönelik en çok şiddet Türkiye, Gürcistan ve Belarus'ta gerçekleşti

Temmuz ayında; 61 kadın gazeteci şiddete, tehdide veya tacize maruz kaldı. En çok vaka kaydedilen üç ülke Türkiye, Gürcistan ve Belarus oldu.

Gazeteci Ruken Demir'in davası 5 Ekim'e ertelendi

Gazeteci Ruken Demir’in haber kaynaklarıyla yaptığı görüşmeler ve hazırladığı haberler gerekçe gösterilerek “terör örgütü üyeliği” iddiasıyla yargılandığı dava 5 Ekim'e erteledi.

Cesaretle yazan, her daim mücadele eden bir gazeteci, Evrim Alataş

Yaşam boyu halkının yaşadığı sorunları anlatma gayretinde olan Evrim Alataş, mücadeleyi de yaşamının hiçbir anından eksik etmedi. Hastalandığında bile...

18 Mart 1874| Avusturyalı Gazeteci, Yazar Bertha Diener Eckstein doğdu

Sir Galahad, kelimenin tam anlamıyla bir kadın hakları aktivisti değildi, ancak eserlerinde kadınların daha iyi haklara sahip olmasını savundu.

Jinnews muhabiri Melike Aydın’ın davası 8 Haziran’a ertelendi

‘Örgüt adına faaliyette bulunma’ iddiasıyla yargılanan Jinnews muhabiri Melike Aydın'ın davası 8 Haziran tarihine ertelendi.

Cezaevindeki gazeteciler bir an önce tahliye edilmeli

Gazeteci tutuklanmalarına tepki gösteren gazetecilerin oluşturduğu Haberin Var Mı? inisiyatifi cezaevindeki gazetecilerin salgın nedeniyle bir an önce tahliye edilmesini istedi.

Tutuklu kadın gazeteciler bunları yaşadı: Darp, çıplak arama, ajanlık teklifi...

Sabaha karşı ev baskınıyla gözaltına alınan ardından tutuklanan gazeteciler Ruken Demir ve Melike Aydın yaşadıklarını anlattı: Darp, çıplak arama, ajanlık teklifi, yasaklar...

GÜNÜN KADINI: Vasfiye Özkoçak

Türkiye’nin ilk kadın adliye muhabiri olan Vasfiye Özkoçak: Gazeteciyim, kongrenizi izlemek için geldim, diyerek kendimi tanıttım. Şaşkın şaşkın bakıp, ‘Olmaz öyle şey’ dediler.

Kadın gazeteciler için TGS’de ne değişti, TGS’yle ne değişti?

Sendika içerisinde cinsiyet eşitliği demek medya sektörü içerisinde kadın ve LGBTİ+ bireylerin daha görünür olması ve istihdamın artması demek.

Yolsuzlukları araştıran kadın gazeteci öldürüldü

Bulgaristan’da yolsuzluklara karşı yayınlarıyla haberleriyle kadın gazeteci Victoria Marinova, bir parkta öldürülmüş halde bulundu.

Suriyeli aktivist kadın ve gazeteci kızı öldürüldü

Suriyeli aktivist Orouba Bakarat ile gazeteci kızı 22 yaşındaki gazeteci kızı Halla Barakat İstanbul’da yaşadıkları evde öldürüldü.

Beyler, kendini küllerinden yaratan kadınlardan korkmuyor musunuz?

Filiz'in yaşamı bir göç hikayesi, bir işçi kadın hikayesi, 2 çocuğunu tek başına büyüten bir anne hikayesi, kadın mücadelesiyle güçlenmiş, kadınları güçlendirmiş bir kadın hikayesi...