Fatma Şengül

Fatma Şengül davasında savcı ağırlaştırılmış müebbet istedi

Gülensu Mahallesi’nde evinin önünde Fatma Şengül’ü öldüren Zeynel Akbaş’ın yargılandığı dava Anadolu Adliyesi’nde görüldü. Sanık için ağırlaştırılmış müebbet istenirken dava 19 Aralık’a ertelendi.

GÜNÜN ÇAĞRISI: Fatma Şengül için adalet

Fatma Şengül’ü öldüren Zeynel Akbaş bugün ilk kez hakim karşısına çıkıyor. Şengül’ün çocukları ve kadın örgütleri adaletin sağlanması için davaya sahip çıkma çağrısı yapıyor.

Gülsuyu Gülensu Kadın Dayanışma Evi: Fatma Şengül’ün sesi olalım

Gülsuyu Gülensu Kadın Dayanışma Evi çağrısıyla bir araya gelerek kadınlar işyerindeki erkek tarafından öldürülen Fatma Şengül’ü andı. Kadınlar pazartesi günü görülecek davaya da çağrı yaptı.

Fatma Şengül’ün vurulduğu yerde eylem yapılacak

İşe giderken bir erkek tarafından öldürülen Fatma Şengül’ün davası öncesi kadınlar, Şengül’ün öldürüldüğü yerde eylem yapacak.

‘Katledilen Fatma Şengül’ün adı yaşasın’

İşe giderken bir erkek tarafından katledilen Fatma Şengül’ün adını yaşatmak için kızı Açelya Şengül, annesinin öldürüldüğü sokağın adı ‘Fatma Şengül’ olsun diye imza kampanyası başlattı.

Fatma Şengül’ün sesi olalım

Evinin önünde öldürülen Fatma Şengül’ün kızından çağrı var: ‘Kadın katliamlarına sessiz kaldığımız her gün, daha çok eksileceğiz. 28 Ekim’de hep birlikte Fatma Şengül’ün sesi olalım.’

Şengül ve Panaldöken’den imza kampanyası: Başka canlar yanmasın diye...

Fatma Şengül’ün kızı Açelya Şengül ve Helin Palandöken’in babası Nihat Palandöken, bireysel silahlanmaya karşı başlattıkları imza kampanyası kapsamında Kadıköy’de stant açtı.

GÜNÜN KAMPANYASI: Fatma Şengül ve Helin Palandöken için ortak kampanya...

Katledilen Helin Palandöken ve Fatma Şengül’ün ardından baba Nihat Palandöken ve Fatma Şengül’ün kızı Açelya Şengül ortak kampanya başlattı.

Annem için adalet herkes için adalet demektir

İşyerinde tartıştığı Zeynel Akbaş tarafından evinin önünde öldürülen Fatma Şengül’ün çocukları annelerini kaybettikten sonra yaşadıklarını, hissettiklerini ve şimdiki yaşamlarını yazdı.

Öldürülen Fatma Şengül’ün çocukları: ‘Bizi yalnız bırakmayın’

İşyerinde tartıştığı Zeynel Akbaş tarafından evinin önünde öldürülen Fatma Şengül’ün kızı Ekmek ve Gül’e konuştu; ‘Dayanışma bizi çok güçlendirdi, adaletin sağlanması için bizi yalnız bırakmayın.’