Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği ile nice nice yıllara

Kadınlar asla yalnız değilsiniz, bir yerlerde dokunarak güçlü kılabileceğimiz ve hayatlarına anlam katacağımız bir kız kardeşimiz mutlaka vardır.

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği 25 Kasım açıklaması

Kadınlar kendilerini yoksulluk, işsizlik, şiddet ve güvencesizlik cenderesine hapsetmek isteyenlere karşı ‘Şiddetsiz, Eşit ve Özgür’ bir yaşam talebiyle yan yana geliyor.

Konumuz İran: İşçi kadınlar tartışıyor

Akşam işçi kadınlar işten çıkar çıkmaz koşarak derneğe gelmişler. Küçük bebeği olanlar bebeklerini alıp gelmişler. Çünkü merak edilen bir konu var ortada: İranlı kadınlar ne yapıyorlar?

Esenyalı'da kadınlar imza topluyor: 'Okullarda ücretsiz yemek olursa hiçbir çocuk aç kalmaz'

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneğinden kadınlar '1 Öğün Ücretsiz Yemek Haktır' kampanyası için pazarda kurdukları stantta hem hazırladıkları bildirileri dağıttılar hem imza topladılar.

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği yeni eğitim yılına dayanışmayla başladı

Esenyal'da yine dayanışma el verdi, 52 aileye kırtasiye desteği yapıldı.

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneğinden kadınlar: Hiçbir duvar örgütlü mücadelemize engel olamaz

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği ekonomik zorluklar ve hayat pahalılığına rağmen bütün engelleri aşarak kadınları piknikte bir araya getirdi.

Esenyalı’da 8 Mart şöleni: Eşit ve özgür bir yaşam için birlikte mücadele edelim

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla kadınlarla şölende buluştu.

Bu broşür nasıl çıktı ortaya derseniz…

Tuzla’da genç kadınlar yan yana geliyor. Birinin elinde kağıt, diğerinin elinde kalem, diğeri ise bilgisayar başında... Biri resim çizdi. Bir diğeri slogan buldu. Diğeri ise tasarımını yaptı…

Bu düğümü kim çözecek?

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneğinde kadınlar Sevda Karaca’nın katılımıyla bir oyun oynadı. Oyunun anlattıklarını, gösterdiklerini İlknur Haylaz anlattı.

İşçi kadınlar buluşuyor

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği, işçi kadın buluşması gerçekleştiriyor.

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği 8 Mart Şöleni

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği bu yıl sekizincisini gerçekleştirecekleri Dünya Emekçi Kadınlar Günü şöleninde tüm kadınları davet ediyor.

‘Çocuklara yok demekten bıktım’

Yeni yılda her şeyin fahiş zamlarla satıldığı memlekette kadınların marketleri dolaşıp en ucuzu bulma çabası da devam ediyor. Esenyalı Mahallesi’nden yoksulluk manzaralarını okuyalım…

Şiddetin mahalle analizi: Esenyalı’da kadınlar bir yılda neler yaşadı?

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği, “Kadına Yönelik Şiddet Raporu 2021” çalışmasıyla kadınların bir yılının nasıl geçtiğini ortaya koydu ve şiddetin yereldeki görünümlerine dikkat çekti.

Boşanmaya engel, aileye mahkum eden düzen!

Esenyalı Mahallesi’nde boşanma talebiyle derneğe gelen ve özellikle nafaka sürecine ilişkin pek çok engelle karşılaşan kadınlar, güvencesiz kalmaktansa şiddet dolu evlerine geri dönmek zorunda kaldı.

Bir elin parmakları gibi olduğumuz 8 yıl

‘5 kişi başlayıp bugün binlerce insanı bir araya getiren Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği siz-lerle gurur duyuyorum daha da çoğalacağımız nice yıllarımız olsun.’

Esenyalı’da kız kardeşliğin 8. yılı: Birbirimize tutunarak, birbirimizden güç alarak…

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği 8. yılını kutlarken dayanışmanın, mücadelenin, kadınların birbirine el uzatmasının gerekliliğini hatırlatarak kutladı.

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği 8. yaşını kutluyor

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği 8. kuruluş yıl dönümünü kutluyor. 26 Aralık Pazar günü 14.00-16.00 arasında Ahi Evran Kültür Merkezinde yapılacak kutlamaya tüm kadınlar davetlidir.

Mahalledeki eylemde fısıltım sese dönüştü, ben dönüştüm!

Emine Bulut’un katledilişini protesto etmek için bir araya geldiğimiz mahalle eylemi dernek ile tanışmamda vesile oldu. Yürüyüşüm bütün kadınların yürüyüşü oldu. Kısacası dernek gücüme güç kattı.

Esenyalı: Geçinemiyoruz, şiddet görüyoruz, böyle gitmesin diye mücadele ediyoruz

25 Kasım öncesi mahallede seslerini duyurmak isteyen Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği üyesi kadınlar, polisin tüm engelleme girişimlerine rağmen açıklamalarını yaptı.

3 çocuğuna devlet yardımı isteyen kadına ‘Gayriresmi eşiniz var’ dediler

Filiz geçen seneye kadar devlet yurdunda kalan çocuğunu “Nakdi ücret desteği verilir” diyerek yanına almış. Güvendiği devletin kendisini nasıl çaresiz bıraktığını Filiz’den dinleyelim…