Esen Aktaş

‘Ayten, ben bunu yer miyim!’

‘Ayten ben bunu yer miyim’in belki çok basit bir hikayesi var, ama bunun bir altyapısı var. Birlikte olduğumuz erkeklerin her şeyinden sorumlu tutulan biz kadınların bu durumdan çok rahatsızız.

‘Kolerana virüsü’ ve annemin baş belası Özgür

Tuzlu suyu yanından eksik etmeyen, kolonyanın yanında bilimum dezenfektan sıvılarla gezen bizlerin bu topraklarda nelere göğüs gerdiğini düşününce ‘Bu korona bize ne eder ki’ demeden duramıyorum.

Diyanet arada bi aramıza karışsa, bizim çıkamadığımız pazara çıksa ya!

Sevgili Diyanet, akşam pazarına bizim buralarda zenginler gider. Biz öyle akşamları bile pazara gidecek kadar zengin değiliz ayol ne yaptınız, bak sonra halkı kin ve bilmem neyden dava açarlar...

Beyin yakan düğün şarkıları, danslar, kafa karışıklıkları...

Evet, beyin yakan düğün şarkılarımız zaman zaman gelir aklımıza ama kaderimizi de etkileyeceğini hiç düşünmemiştik vallahi!

Pahalılıkla ne alakası var, biz doğalı seviyoruz!

Bir şeylerle karıştırıp, kırışmamak için çaba harcıyoruz. Maksat tabii ki doğal ürünler olsun diye canım, yoksam pahallılıkla ne alakası var! Biz doğallık seviyoz ondan.

Artık kadınlar kurum kurum gezmeyecek-miş!

Bence bizler ayrı dünyaların insanıyız Sayın Emine Hanım; ya da bizim penceremiz biraz puslu falan, sizin gördüğünüz bizim gördüğümüzle aynı değil.

Miss Turkey 2019’a hazırız

Eskiden güzellik yarışmalarında ekrana kilitlenir favorilerimiz yarıştırırdık. Şimdi yaz dizilerine karakter arar olduk.

Kavanoz kapağı deyip geçme...

Sebze fiyatları tavana vurunca, ucuzken kışa daha bi hazırlanmak için 15 kavanoz konserve yapan şimdi 50 kavanoz yapıyor; misal ben, ömrümde yapmadım konserve şimdi fasulyelerime kapak bulamıyorum.