Emek Partisi

EMEP Milletvekili Sevda Karaca, Özak direnişini Meclise taşıdı: Türkiye bir patron devletidir

Kölelik düzenine karşı direnişe başlayan Özak işçilerinin mücadelesini Meclis gündemine taşıyan EMEP Milletvekili Sevda Karaca, ‘Türkiye bir patron devletidir’ dedi.

Özak Tekstil direnişinden notlar: Kadın işçilerin haysiyet mücadelesi

Özak Tekstilde direnişte olan işçileri ziyaret eden Emek Partisi Antep Milletvekili Sevda Karaca ‘Haysiyetimiz, onurumuz için çıktık’ diyen kadın işçilerin direnişine dair yazdı.

EMEP: Yoksulluğa, şiddete, sömürüye, savaşa karşı mücadelemiz var!

EMEP’in 25 Kasım açıklamasında iktidarın baskısı, sömürü düzenine ve kazanılmış haklara yönelimine karşı kadınların da mücadelesi ve birliğinin olduğunu belirterek ‘Mücadeleyi birlikte öreceğiz’ dendi

EMEP Milletvekili Sevda Karaca Esenyalı Kadın Dayanışma Derneğinde kadınlarla bir araya geldi

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneğinde kadınlarla bir araya gelen EMEP Milletvekili Sevda Karaca, katılımcılarla bir öğün ücretsiz sağlık yemek kampanyası, iş kazaları ve yoksulluğu konuştu.

EMEP: Mahsa Jina Amini’nin ölüm yıldönümünde mücadelemiz sınırları aşıyor!

Mahsa Jina Amini’nin ölüm yıldönümü ile ilgili EMEP tarafından yapılan açıklamada “Türkiye’de ve dünyada yükselen dinci, gerici ve kadın düşmanı politikalara karşı el ele mücadele vermeliyiz” denildi.

Güngören’de 8 Mart etkinliği: Dayanışmayla ayaktayız, örgütlenerek değiştireceğiz

Pir Sultan Abdal Kültür ve Cem Evi Güngören Şubesi ve Emek Partisi Güngören İlçe Örgütü 8 Mart etkinliği düzenledi.

EMEP’ten 8 Mart videosu: Gelsin hayat kız kardeşlikle, dayanışma ile…

EMEP: ‘Gönderelim gitsin tek adam düzenini. Gönderelim gitsin hayatımızı karartan kapitalizmi. Gelsin hayat kız kardeşlikle, dayanışma ile. Yaşadıklarını unutma, yaşamak için değiştir.’

EMEP: #DepremdeKadınlar için özel çözümler üretilmelidir!

Emek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selma Gürkan imzasıyla yapılan açıklamada deprem bölgelerinde kadınların güvenliğine ilişkin alınması gereken önlemleri hatırlatıldı.

EMEP Kocaeli İl Başkanı Arzu Erkan: Çocuk yoksulluğu ile alay edenlere karşı kampanyayı büyütelim

Emek Partisi Kocaeli İl Başkanı Arzu Erkan, okullarda 1 öğün ücretsiz sağlıklı yemek kampanyasına ilişkin açıklama gerçekleştirdi.

EMEP: Tek adam rejiminin keyfiyetini onaylayan Danıştay kararı hükümsüzdür!

EMEP Genel Başkan Yardımcısı Selma Gürkan, Danıştay’ın İstanbul Sözleşmesi’nin feshine onay veren kararına tepki göstererek ‘Örgütlü ve inatçı mücadelenin karşısında yok hükmündedir!’ dedi.

Emek Partisinden kadınlara çağrı: Karartılan geleceği aydınlatmanın yolu halk ittifakı!

Emek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selma Gürkan, EMEP’in ‘Bağımsız, Demokratik Bir Ülke ve İnsanca Yaşam Bildirgesi’ni kadınlar açısından değerlendirdi.

EMEP İstanbul İl Başkanı Sema Barbaros: Gücümüz dayanışma, çare mücadele

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’ne giderken Emek Partisi İstanbul İl Başkanı Sema Barbaros’la kadınların karşı karşıya olduğu tabloyu konuştuk.

25 Kasım’a giderken kadınlar neler yaşıyor, hangi taleplerle alana çıkıyor?

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’ne giderken Emek Partisi İstanbul İl Başkanı Sema Barbaros’la kadınların karşı karşıya olduğu tabloyu konuştuk.

EMEP: Türkiye’nin dört bir yanında sokaklarda buluşalım, vazgeçmediğimizi gösterelim

Emek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selma Gürkan yaptığı açıklamayla, bugün kadınları sokaklarda olmaya, İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmeyeceklerini haykırmaya çağırdı.

EMEP İstanbul İl Başkanı Sema Barbaros: Hayatımız ve haklarımız için 19 Haziran’da ve 1 Temmuz’da sokaktayız

Hayatımız, haklarımız ve İstanbul Sözleşemesi’nden Vazgeçmiyoruz, diyen kadınlar 19 Haziran’da ve 1 Temmuz’da sokakta olacak. Emek Partisi İstanbul İl Başkanı Sema Barbaros’la hazırlıklarını konuştuk.

İstanbul Sözleşmesi 10 yaşında: Kadınların mücadelesi bitmeyecek…

Yarın İstanbul Sözleşmesi’nin imzaya açılmasının 10. yılı. İlk imzacı olmakla övünen Erdoğan, 20 Mart’ta Sözleşme’den çekilme kararını açıkladı. Kadınlar ise Sözleşme’den vazgeçmemekte kararlı.

EMEP: İstanbul Sözleşmesi’nden Vazgeçmiyoruz!

Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilme kararına EMEP Genel Başkan Yardımcısı Selma Gürkan yayımladığı açıklamayla ile tepki gösterdi: ‘Kadınların yaşam hakkı, Tek Adamın kararına bırakılamaz.’

EMEP: Güvenceli İş, Şiddetsiz Yaşam ve Eşitlik İçin Örgütlü Mücadele!

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününe ilişkin Genel Başkan Yardımcısı Selma Gürkan yazılı bir açıklama yaptı.

Emek Partisi Çanakkale il örgütü: 8 Mart’ta güvenceli iş, şiddetsiz yaşam için örgütlü mücadeleye

Çanakkale’den Emek Partili kadınlar yaptıkları basın açıklamasıyla, 8 Mart’ta mücadeleyi büyütme çağrısı yaptı.

EMEP: Kadın cinayetlerine karşı acil önlem için derhal harekete geçilmelidir

Emek Partisi, bugün üç kadının öldürüldüğünü hatırlatarak, iktidardan kadın cinayetlerini adeta teşvik eden tutumu bırakmasını ve acil önlem için harekete geçmesini istedi.