Ege Üniversitesi işçileri

Ege Üniversitesi hastanesi işçileri: Alın terimizin karşılığı şimdiden eridi

EÜ Hastanesinde çalışan Sağlık-İş İzmir Şube üyesi işçiler geriye dönük alacaklarının ödenmesi için iş bırakma eylemi yaptı: Bir yıla yakın süredir zamsız çalışıyoruz ve paramızı vermiyorlar.

Ege Üniversitesinde çalışan kadın işçiler: Bize sorulmadan hazırlanan taslağı kabul etmiyoruz!

Tez-Koop-İş Sendikasına üye Ege Üniversitesi kadın işçileri, TİS taslağından haberdar olmamalarına tepkili. İşçiler sendikadan toplantı talep etmelerine rağmen bir sonuç alamadıklarını söylüyor.

Ege Üniversitesinden kadınlar: Krize, sömürüye karşı 8 Mart’ta varız

Ege Üniversitesinde işten atılan taşeron kadın işçiler: ‘Ev kadını değil, iş kadını olmak istiyoruz. Ben buradayım, varım, direne direne kazandım demek için 8 Mart’ta alanda olacağız.’

Bu gerekçelerle işten atma ne kadar kabul edilir derseniz/yerseniz!

Kadroya geçmeyi beklerken güvenlik soruşturması nedeniyle işinden olan Ege Üniversitesi işçileri işten atılma nedenlerini dava dosyalarından öğreniyor. Gerekçeler ise ‘Yok artık’ dedirtiyor.

İŞSİZ KALAN EGE ÜNİVERSİTESİ İŞÇİLERİ: Hem eve hem de açlığa mahkum ettiler!

Kadro uygulaması yüzünden işsiz kalan Ege Üniversitesi işçileri, enflasyon artışları ve zamlar yüzünden zor günler yaşıyor.

Flormar işçilerine ve tüm direnen kadınlara selam olsun

Güvenlik soruşturması gerekçesiyle işlerinden atılan ve 94. günde direnişlerine son veren Ege Üniversitesi işçilerinden bir kadın sesleniyor bize: ‘Bizi eve kapatmak istemelerine YETER diyelim.

İşten atılan Ege Üniversitesi işçilerine örnek mahkeme kararı

Taşeron işçilerin kadroya geçiş süreciyle işten çıkarılan Ege Üniversitesi işçilerinin açtığı davalarda yürütmeyi durdurma kararları çıkmaya başladı. İşçiler iş başı yapmanın heyecanını yaşıyor.

Bayramı olmayanlar: Ege Üniversitesi işçileri

'Benim şu an bir bayramım yok. Ekmeğim elimden alındıktan sonra bana bayram haram' diyor Ege Üniversitesi işçileri... İşte bayramı şeker tadında geçmeyen işlerinden olan işçilerin bayramı...

Ege Üniversitesinde kadroya geçemeyen işçiler: Suçlu değil işçiyiz

Yüz binlerce işçinin kadro hakkı gasbedilirken kadroya geçemeyen birçok işçi de kapı önünde buldu kendini. ‘Güvenlik soruşturması’ bahanesiyle Ege Üniversitesinde kadroya alınmayan işçiler eylemdeydi.