Dünya Çocuk Hakları Günü

Çocuklar ve yeni bir dünya

‘Çocuk hakları ile ilgili ortaya çıkan bu tablo, çocuk haklarının sadece sözleşmede kaldığını bizlere gösteriyor.’ Özel Eğitim Uzmanı Dr. Fidan Güneş Güngör Kılıç yazdı...

Hak kağıt üstünde yük çocukların omuzunda!

Bugün Dünya Çocuk Hakları günü. Dünyadaki bütün çocukların eğitim, sağlık, yaşama, barınma hakkı var ancak Sinan bu haklardan yararlanamayan, eğitimden mahrum kalan milyonlarca çocuk işçiden biri.

Avukat Nazan Moroğlu: Çocuk hakları konusunda yasalar var ama uygulanmıyor

İstanbul Barosu Başkan Yardımcısı Avukat Nazan Moroğlu 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları günü dolayısıyla; çocukların yaşadığı sorunlara dikkat çekti.

2018’de 1014 çocuk cinsel istismara maruz kaldı

CHP ‘çocuk raporu’ yayımladı: Çocuklar şiddete, sömürüye maruz kalıyor; neredeyse hiçbir alanda korunmuyor; çocuk merkezli bir politika yok.

Çocuk Hakları Günü’nde 9 yaşındaki Emek Deniz’den mektup: Korkuyorum

Çocuk Hakları Günü’ne dair mektup yazan 9 yaşındaki Emek Deniz ‘Korkuyorum, özellikle kız çocuklarına yapılanlar ben daha çok korkutuyor’ diyor.

GÜNÜN ŞARKISI: Uçurtma

Dünya Çocuk Hakları Günü’nde bugünün şarkısı çocuklara olsun... Şubadap Çocuk’tan çocukların renkli dünyası olsun diye ‘Uçurtma’.

AKP döneminde çocuk işçiliği yüzde 20 arttı

2018 yılının iktidar tarafından “Çocuk İşçiliği İle Mücadele Yılı” ilan edilmesine rağmen çocuk işçiliğini önlemek bir yana daha da yaygınlaştı. AKP döneminde çocuk işçiliğinin yüzde 20 arttı.

Bu fotoğraftaki çocuklar kim?

Hiç eğitim görmeyen, küçük yaşta çalışmaya başlayan, şehrin en ücra köşesine atılan; çocukluğunu yaşayamayan yüz binlerce çocuktan sadece ikisi; Nur ve Bektaş.