cezaevindeki çocuklar

Cezaevlerinde 75 kız çocuğu var: Kız çocuklarına dair bilgilere ulaşılamıyor

Cezaevlerinde tutulan kız çocuklara ilişkin bilgilere ulaşmadıklarını söyleyen CİSST’ten Avukat Cansu Şekerci, Adalet Bakanlığına yapılan başvuruların yanıtsız bırakıldığını söyledi.

Dr. Ayşe Uğurlu: Kadın mahpuslar tacize maruz kalıyor, çocuklar adeta mahkum!

ATO Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Ayşe Uğurlu kadın mahpusların çıplak aramaya ve cinsel tacize maruz kaldığını söylerken, anneleriyle birlikte kalan çocukların da mahkum muamelesi gördüğünü belirtti.

Özlem Zengin'in açıklamaları ne anlama geliyor?

Özlem Zengin'in yaptığı açıklamaların ne anlama geldiğini ve AKP'nin kadın politikası açısından nelere işaret ettiğini konuştuk.

Anneleriyle cezaevinde kalan çocuklar meclis gündeminde

HDP çocuklarıyla birlikte cezaevinde kalan kadın tutukluların, çocuğun üstün yararı gözetilerek uygun apart dairelerde kalmaları yönünde kanun değişikliği teklifi verdi.

Pandemi sürecinde mahpus kadınlar

Cezaevinde olan mahpus kadınlar ve çocukları koronavirüs ile birlikte neler yaşadı. Ceza İnfaz Sisteminde Sivil Toplum Derneğinden Mine Akarsu ile konuştuk.

AYM kararına rağmen anne ve bebeği hâlâ cezaevinde

Anayasa Mahkemesi yaşını doldurmamış bebeği ile birlikte cezaevinde kalan Arzu Ceylan için ‘Yasal eylemler suç delili sayılmaz’ diyerek ihlal kararı verdi. Ancak Ceylan hâlâ cezaevinde.

GÜNÜN KAMPANYASI: Cezaevindeki çocuklar için oyuncak kampanyası

Tutsaklarla Dayanışma İnisiyatifi, anneleriyle cezaevinde tutulan çocuklar için oyuncak kampanyası başlattı.

Prematüre ikiz bebekler cezaevinde

Patnos L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda anneleriyle birlikte tutulan 7 aylık prematüre ikiz bebekler Zilan ve Şiyar için hak örgütleri açıklama yaptı: ‘Çocuklar mahpus yaşamı sürüyor.’

15 aylık olan Arin’in gözlerinin altı mor, astım krizleri devam ediyor

Arin bebek 15 aylık oldu. 4 aylıkken annesi ile birlikte Urfa Cezaevine giren astım hastası Arin’in bebeğin durumu her geçen gün kötüleşirken, yetkililer sadece seyrediyor.

Arin bebek göz göre göre eriyor: 2 haftada 2,5 kilo vermiş!

Annesiyle birlikte cezaevinde kalan ve cezaevi koşulları nedeniyle durumu gittikçe kötüleşen astım hastası Arin bebek için bakanlığın çözümü: ‘Çocuk Esirgeme Kurumuna ya da akrabalarına verin.’

ARİN BEBEĞİN CEZAEVİ GÜNLERİ: Can çekişiyor, kriz geçiriyor, uygun koşullarda büyüyemiyor…

Cezaevinde annesiyle kalan 13 yaşındaki Arin bebek astım krizi geçirdiğinde can çekişiyor, krizi ancak geçince revire götürülen Arin bebeğe doktorun teşhisi ‘bir şeyi yok’ oluyor!

İlaçları verilmeyen Arin bebeğin durumu ağırlaşıyor

Annesiyle birlikte 9 aydır cezaevinde bulunan 13 aylık astım hastası Arin bebeğe ilaçları verilmiyor. Ailesi, her geçen gün kilo kaybeden ve durumu ağırlaşan Arin bebek için çözüm bulunmasını istiyor.

Arin bebeğin ilaçları kesildi, raporları kayıp, durumu kötüleşiyor

Annesiyle birlikte 9 aydır cezaevinde kalan astım ve bronşit hastası Arin bebeğin ilaçları yine kesildi. Baba Mehdi Yılmaz ise kızının sağlık durumundan endişe duyuyor.

Bakanlık Arin bebek için ne yapacak?

Annesiyle birlikte 9 aydır cezaevinde kalan astım ve bronşit hastası Arin bebeğin ilaçları alındı ancak sağlığı için kalıcı bir adım atılmadı. HDP’li Filiz Kerestecioğlu konuyu meclis gündemine taşıdı

13 aylık Arin cezaevinde nefessiz, yetkililer sessiz!

13 aylık Arin, 9 aydır dört duvar arasında, astım krizi geçiriyor, acilen hastaneye götürülmesi gerekiyor ama günlerdir bekletiliyor. Vücudu sıcaktan yara içinde. İçeriye pişik kremi bile sokamıyorlar

GÜNÜN RAKAMI: 3 bine yakın çocuk cezaevinde

Cezaevlerinde çoğunlukla hırsızlık, gasp ve uyuşturucu suçlarıyla üç bine yakın çocuk bulunuyor. 169 yabancı çocuktan 119’u Suriyeli.