boşanma davası

Ölümle tehdit edilen Avukat Mehtap Sert: Can güvenliğim yok

Avukat Mehtap Sert, müvekkilinin boşanma aşamasında olduğu Mustafa B. tarafından tehdit edilmesi üzerine suç duyurusunda bulundu.

Boşanmak istediği eşi ve ailesi tarafından kaçırıldı, işkence gördü

Boşanmak istediği eşi ve ailesi tarafından kaçırılan C.Y. saatlerce işkence gördü. Eşi E.Y. ve bir kişi daha tutuklandı. Ancak şüphelilerden S.Y, A.Y. ve D.Y. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Ben bu hayatta çok yol kat ettim!

Boşanmak istediği kişi mahkemede onu tahrik edince çantasını fırlatmış, hakim çantayı “silah” sayıp Meryem’i hapse atmıştı. Meryem, çantasını ve hayatını Ekmek ve Gül’e anlattı.

5 yıldır eşinden boşanmak için mücadele veren Meryem Karalök gözaltına alındı

5 yıldır eşinden boşanamayan ve ‘Artık kurtulmak istiyorum’ diyen Meryem Karalök, bir duruşmada kendisine tahrikte bulunan eşine çantayla vurduğu gerekçesiyle gözlatına alındı, mahkemeye çıkarıldı.

Güldane Yırtıcı: Hiçbir kadın, hiçbir anne, hiçbir insan ölmesin

Doğum yaptığı hastanede boşanmak istediği Ahmet Yırtıcı tarafından bıçaklanan Güldane Yırtıcı: Yasalar uygulanmayınca öldürmek için tekrar geliyorlar.

Evliliği boyunca şiddet görmesine rağmen boşanamıyor

Evliliği boyunca şiddet gören, 5 yıldır boşanmak için hukuk mücadelesi veren Meryem Karalök bir türlü boşanamıyor. Karalök, ‘Artık kurtulmak istiyorum’ diyor.

Kanada’da bir kadının boşanma mücadelesi

Mualla Kalaycı, Kanada’da yaşayan bir kadın. 2 çocuk annesi. 25 yıllık evli. Sorunlar yaşayınca boşanmak istiyor eşinden. Onun hikâyesi de bu kararın ardından başlıyor.

GÜNÜN FİLMİ: Viviane Amsalem'in Boşanma Davası

Evliliğin haham hakimlerin kontrolünde olması ve boşanmanın ancak kocanın rızasıyla mümkün olabilmesi nedeniyle 20 yıllık mutsuz evliliğini bitirmek isteyen Viviane’in yıllar süren mücadelesi...

İşyerinde cinsel ilişki tazminatsız fesih nedenidir

İşyerinde cinsel ilişki vb. durumlar, tazminatsız fesih nedeni olabilir. Bir aldatma söz konusu ise işyeri kayıtları boşanma davasında delil olarak kullanılabilir.

Bu kadar adaletsizliğin içinde, kol kola girmek umudumuzu yeşertecek

Barışma teklifini kabul etmediği gerekçesiyle Büşra’yı tornavidayla öldürmeye çalıştı eşi. Yaralama davası ise zabıtlara “Basit yaralama” olarak geçti. Büşra kadınları dayanışmaya çağırıyor.