Avcılar

Avcılar’dan kadınlar: Pandemide işsizlik, yoksulluk arttı güvenceli iş istiyoruz

Avcılar’da kadınlar pandemi döneminde çalışma ve yaşam koşullarını değerlendirdi, 1 Mayıs’a doğru taleplerini sıraladı.

Avcılar’dan kadınlar: İstanbul Sözleşmesi bizim için şiddetle mücadelede bir basamak!

Avcılar’dan farklı işkollarından kadınlar, Türkiye’nin Tek Adam kararıyla İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmesine tepkili. Kadınlar, şiddete karşı Sözleşme maddelerinin etkin uygulanmasını istiyorlar.

Seda Kurt davası| Kırmızı bültenle aranan sanık bulunamadı, dava ertelendi

41 yaşındaki Seda Kurt’u öldürdükten sonra firar eden ve kırmızı bültenle aranan Ercan Akkaş’ın gıyabında yargılanmasına devam edildi. Seda Kurt’un annesi Bedia Akar, adalet talebini yineledi.

Avcılar’da esnaf kadınlar: Kazancımız sıfıra düştü!

Avcılar’da esnaf kadınlar Aysel, Manolya, Olivia… Pandemide hükümet tarafından yüzüstü bırakılan binlerce esnaftan sadece üçü… Kazançları sıfıra düştü, dükkanlarını ayakta tutma mücadelesindeler...

Avcılar Kadın Platformu: Seda Kurt’un katili yakalansın, tutuklansın

Avcılar Kadın Platformu bir yıl önce katledilen ve katili hâlâ bulunamayan Seda Kurt'u anmak için açıklama yaptı. Kadınlar katilin bulunmasını ve yargılanmasını talep etti.

Gıda işçisi kadınlar 8 Mart’ta buluştu

Gıda işçisi kadınlar bir araya geldi; ‘Sendikalaşmak, birlikte hareket etmek, birlikte sokağa çıkmak bizim için çok önemli.’

Kadınlar Sevgili Arsız Ölüm-Dirmit oyununda buluştu

Ekmek ve Gül’ün organize ettiği Sevgili Arsız Ölüm-Dirmit oyununa işçi mahallelerinden pek çok kadın katıldı, ilk kez tiyatroya gitme heyecanı yaşayan kadınlar da vardı.

Öldürülen Seda Kurt’un annesi Bedia Akar: Kızım için adalet istiyorum!

Anne Akar, ‘Üç kızım vardı. Seda ortanca çocuğumdu. Olay yaşandıktan iki gün sonra doğum günü vardı. 40 yaşına girecekti. Kızımı benden aldı. Sabah ezanıyla doğmuştu, sabah ezanıyla kaybettik.’

Kadının toplumsal evrimi...

25 Kasım öncesi Avcılar Evrim Atölyesi Nuray Sancar’ın anlatımıyla ‘Kadının toplumsal evrimi’ni tartışacak.

Avcılar’da kadınlar: ‘Ölmek istemiyorum’ çığlıklarına kulaklarımızı tıkamayacağız!

Seda Kurt’un eşi tarafından öldürülmesi Avcılar’da protesto edildi. Emine Bulut’un ‘Ölmek istemiyorum’ sözünü hatırlatan kadınlar, ‘Hayatımızdan da haklarımızdan da vazgeçmiyoruz’ dedi.

Kırtasiye giderleri A’dan Z’ye zamlandı

Esenyurt ve Avcılar’da konuştuğumuz veliler, okulların açılmasına az bir süre kala zamlardan dolayı henüz okul alışverişini yapamadıklarını, ihtiyaçların bütçelerini aştığına dikkat çekti.

Birleşince büyüyor umutlar, birikiyor, çoğalıyor

Ne dersek diyelim… Toplumsal hayata ufacık bir ucundan katılmak bile, bırakın herkese sağlanan bir hak olmayı, bir lütuf değilse, ancak kadınların kendi olağanüstü çabasıyla gerçekleşebiliyor.

Avcılar’da kadınların ‘hayır’ı

Avcılar’da kadınlar referandum öncesi bir araya geldi, açtıkları stantla ‘hayır’larını anlattı. Avcılar Meydanı’nda stant açan ve bildiriler dağıtan kadınlar Ekmek ve Gül’de.