Ankara Kadın Platformu

Ankara Kadın Platformu: Kadınları değil failleri sorgulayın

Rosa Kadın Derneği, TJA ve HDP üyelerine dönük gözaltı ve tutuklamalara tepki gösteren Ankara Kadın Platformu, 'Kadın mücadelesi yürütenleri değil şiddet, tecavüz faillerini sorgulayın' dedi.

Ankara Kadın Platformu: ‘Cezasızlık çocuk istismarı faillerine cesaret verecek’

Ankara Kadın Platformu, Meclis’e getirilmesi planlanan çocuk istismarına evlilik yoluyla af düzenlemesine karşı ‘Çocuk istismarının affı olmaz’ diyerek Kızılay’da bildiri dağıtımı gerçekleştirdi.

‘Gülistan nerede’ diye sormaya devam edeceğiz

Günlerdir haber alınamayan üniversite öğrencisi Gülistan Doku ile hakkında basın açıklaması yapan Ankara Kadın Platformu “Gülistan bulunana ve durum aydınlatılana kadar peşini bırakmayacağız” dedi.

Ceren Damar davası| Savcı ağırlaştırılmış müebbet istedi

Kopya çektiği için hakkında işlem yapan Çankaya Üniversitesi Araştırma Görevlisi Ceren Damar’ı öldüren Hasan Hikmet İsmail’in yargılandığı davada savcı sanık için ağırlaştırılmış müebbet hapis istedi.

Ankara Kadın Platformundan 25 Kasım’a çağrı: Mücadeleyi birlikte büyütelim

Ankara Kadın Platformu üyesi kadınlar 25 Kasım programlarını açıklayarak tüm kadınları 25 Kasım’da alanlara çağırdı.

Ankara’da kadınlardan barış çağrısı: Çözüm halkların eşitliği ve özgürlüğüdür

‘Barış Pınarı Harekatı’na ilişkin basın açıklaması yapan Ankara Kadın Platformu, yönetememe krizi yaşayan iktidarın savaşa başvurduğunu belirterek tüm kadınları barış talebini büyütmeye çağırdı.

Emine Bulut’un katili Fedai Varan hakim karşısına çıkıyor

Emine Bulut’u 10 yaşındaki kızının önünde öldüren Fedai Varan’ın yargılanmasına 9 Ekim’de Kırıkkale 1. Ağır Ceza Mahkemesinde başlanacak. Zanlı için ağırlaştırılmış müebbet isteniyor.

CEREN DAMAR DAVASI|‘Sanıktan yine bildik savunma: İlişkimiz vardı

Öğrencisi tarafından öldürülen Çankaya Üniversitesi Öğretim Görevlisi Ceren Damar’ın davasında sanık ilişkileri olduğu iddiasını sürdürdü. Davaya katılanlar ise ‘Ceren Damar için adalet’ dedi.

Ankaralı kadınlar: Erkekleri kadın düşmanı politikalar cesaretlendiriyor

Ankara'da kadınlar, boşandığı eşi tarafından bıçaklanan Fadime Tekin’e destek olmak ve kadına yönelik şiddeti protesto etmek için bir araya geldi.

Ankara’da bir kadının bıçaklanmasının ardından kadınlar sokağa döküldü

Ankara’da Fadime Tekin adlı kadın boşandığı erkek tarafından bıçaklandı. Olayın duyulmasının ardından kadınlar sokağa çıktı.

Kadınlar, tecavüz sanığı Hasan B’nin tutuklanmasını talep etti

Ankara Kadın Platformu, tecavüz sanığı Prof. Dr. Hasan B’nin serbest bırakılmasına tepki gösterdi, ‘Olayın örtbas edilmesine izin vermeyeceğiz, sesimizi büyüterek çıkarmaya devam edeceğiz’ dedi.

Ezan çarpıtmasına tepki: Kadınların yan yana gelişi korkutuyor

‘Kadınlar ezanı protesto etti’ çarpıtmasına tepki gösteren Ankara Kadın Platformu, ‘Kadınların yan yana gelişi iktidarı korkutuyor’ açıklaması yaptı.

Ankara’da kadınlar 8 Mart’ta Sakarya Caddesinde

Ankara Kadın Platformu tüm kadınları 8 Mart Cuma günü saat 12.30’da Sakarya Caddesine çağırıyor: ‘Krize, savaşa, şiddete, eşitsizliğe karşı dayanışma ile güçleniyor, hayatı örgütlüyoruz.’

Ankara Kadın Platformu: 8 Mart’ta haklarımız ve hayatlarımız için bir aradayız

Ankara Kadın Platformunun çağrısıyla kadınlar, 8 Mart Cuma günü saat 12.30’da Sakarya Caddesinde yoksulluğa, güvencesizliğe, savaşa, kadın cinayetlerine, tacize, tecavüze karşı “Bir aradayız” diyecek.

Ankara’da kadınlar kazanımlarına yönelik saldırıları konuştu

Ankara Kadın Platformunun çağrısıyla gerçekleşen forumda kadınlar kazanılmış haklarına yönelik saldırıları ve bu saldırılara karşı mücadele yöntemlerini konuştu.

Ankara’da kadınlar çocuk istismarına af tasarısını konuşacak

Ankara Kadın Platformu 16 şubat’ta ‘Haklarımızdan hayatlarımızdan vazgeçmiyoruz’ diyecek.

Ankaralı kadınlar: Haklarımız ve hayatlarımız için buluşuyoruz!

Ankara Kadın Platformu, 25 Kasım programını açıkladı. Kadınlar, şiddetin, yoksulluğun, işsizliğin, savaşın karşısında; hakları ve hayatları için seslerini yükseltecek.

Flormar direnişinin 77. günü: Ankara Kadın Platformu direniş alanında

Gebze’deki Flormar fabrikasında Petrol-İş’te sendikalaştıkları gerekçesiyle işten çıkarılan çoğu kadın 132 işçinin direnişinin 77. gününde, Ankara Kadın Platformu üyesi kadınlar direniş alanında.

Ankara Kadın Platformu Flormar işçilerine destek için yola çıktı

Ankara Kadın Platformu, Flormar işçileriyle dayanışma için yola çıktı. Sabah saatlerinde Ankara’dan hareket eden kadınlar direnişin 77. gününde Flormar işçileriyle olacak.

Ankara Kadın Platformu: Çocuk istismarı yasa tasarısı geri çekilsin

Seçim gündemi nedeniyle görüşmeleri ertelenen çocuk istismarı yasa tasarısının geri çekilmesini isteyen Ankara Kadın Platformu açıklama yaptı.