Ankara Kadın Platformu

Musa Orhan’ın tutuklanmasını isteyen Ankara Kadın Platformunun açıklaması engellendi

Ankara Kadın Platformu, İpek Er’in ölümüne sebep olan uzman çavuş Musa Orhan’ın tutuklanması talebiyle Çankaya Belediyesi önünde açıklama yapmak istedi. Kadınlar polis tarafından engellendi.

Ankara Kadın Platformu: Tecavüzü aklamanıza izin vermeyeceğiz

Ankara Kadın Platformu, Batman’da İ.E’ye tecavüz eden Uzman Çavuş Musa Orhan’ın tepkiler üzerine tutuklandığına dikkat çekti: Tecavüzü aklamanıza izin vermeyeceğiz.

Ankara’da kadınların eylemine polis engeli

Kuğulu Park'ta İstanbul Sözleşmesi için bir araya gelen kadınlar polis engeliyle karşılaştı. Kadınlar Mülkiyeliler Birliği'nde toplanarak İstanbul Sözleşmesi'nden vazgeçmeyeceklerini vurguladı.

İstanbul, Ankara ve İzmir’den 5 Ağustos’a çağrı : Hakları ve hayatları için kadınlar el ele

İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük illerde başlatılan kampanyalar dahilinde kadınlar 5 Ağustos’ta da meydanlarda olacak. Kadınların İstanbul Sözleşmesi’nin etkin uygulanmasını istiyor.

Ankara'da kadınlar İstanbul Sözleşmesi için forumda buluştu

Ankara Kadın Platformu'nun çağrısıyla Kurtuluş Parkı'nda bir araya gelen kadınlar İstanbul Sözleşmesi'ni konuştu

Ankara Kadın Platformu: Kadınları değil failleri sorgulayın

Rosa Kadın Derneği, TJA ve HDP üyelerine dönük gözaltı ve tutuklamalara tepki gösteren Ankara Kadın Platformu, 'Kadın mücadelesi yürütenleri değil şiddet, tecavüz faillerini sorgulayın' dedi.

Ankara Kadın Platformu: ‘Cezasızlık çocuk istismarı faillerine cesaret verecek’

Ankara Kadın Platformu, Meclis’e getirilmesi planlanan çocuk istismarına evlilik yoluyla af düzenlemesine karşı ‘Çocuk istismarının affı olmaz’ diyerek Kızılay’da bildiri dağıtımı gerçekleştirdi.

‘Gülistan nerede’ diye sormaya devam edeceğiz

Günlerdir haber alınamayan üniversite öğrencisi Gülistan Doku ile hakkında basın açıklaması yapan Ankara Kadın Platformu “Gülistan bulunana ve durum aydınlatılana kadar peşini bırakmayacağız” dedi.

Ceren Damar davası| Savcı ağırlaştırılmış müebbet istedi

Kopya çektiği için hakkında işlem yapan Çankaya Üniversitesi Araştırma Görevlisi Ceren Damar’ı öldüren Hasan Hikmet İsmail’in yargılandığı davada savcı sanık için ağırlaştırılmış müebbet hapis istedi.

Ankara Kadın Platformundan 25 Kasım’a çağrı: Mücadeleyi birlikte büyütelim

Ankara Kadın Platformu üyesi kadınlar 25 Kasım programlarını açıklayarak tüm kadınları 25 Kasım’da alanlara çağırdı.

Ankara’da kadınlardan barış çağrısı: Çözüm halkların eşitliği ve özgürlüğüdür

‘Barış Pınarı Harekatı’na ilişkin basın açıklaması yapan Ankara Kadın Platformu, yönetememe krizi yaşayan iktidarın savaşa başvurduğunu belirterek tüm kadınları barış talebini büyütmeye çağırdı.

Emine Bulut’un katili Fedai Varan hakim karşısına çıkıyor

Emine Bulut’u 10 yaşındaki kızının önünde öldüren Fedai Varan’ın yargılanmasına 9 Ekim’de Kırıkkale 1. Ağır Ceza Mahkemesinde başlanacak. Zanlı için ağırlaştırılmış müebbet isteniyor.

CEREN DAMAR DAVASI|‘Sanıktan yine bildik savunma: İlişkimiz vardı

Öğrencisi tarafından öldürülen Çankaya Üniversitesi Öğretim Görevlisi Ceren Damar’ın davasında sanık ilişkileri olduğu iddiasını sürdürdü. Davaya katılanlar ise ‘Ceren Damar için adalet’ dedi.

Ankaralı kadınlar: Erkekleri kadın düşmanı politikalar cesaretlendiriyor

Ankara'da kadınlar, boşandığı eşi tarafından bıçaklanan Fadime Tekin’e destek olmak ve kadına yönelik şiddeti protesto etmek için bir araya geldi.

Ankara’da bir kadının bıçaklanmasının ardından kadınlar sokağa döküldü

Ankara’da Fadime Tekin adlı kadın boşandığı erkek tarafından bıçaklandı. Olayın duyulmasının ardından kadınlar sokağa çıktı.

Kadınlar, tecavüz sanığı Hasan B’nin tutuklanmasını talep etti

Ankara Kadın Platformu, tecavüz sanığı Prof. Dr. Hasan B’nin serbest bırakılmasına tepki gösterdi, ‘Olayın örtbas edilmesine izin vermeyeceğiz, sesimizi büyüterek çıkarmaya devam edeceğiz’ dedi.

Ezan çarpıtmasına tepki: Kadınların yan yana gelişi korkutuyor

‘Kadınlar ezanı protesto etti’ çarpıtmasına tepki gösteren Ankara Kadın Platformu, ‘Kadınların yan yana gelişi iktidarı korkutuyor’ açıklaması yaptı.

Ankara’da kadınlar 8 Mart’ta Sakarya Caddesinde

Ankara Kadın Platformu tüm kadınları 8 Mart Cuma günü saat 12.30’da Sakarya Caddesine çağırıyor: ‘Krize, savaşa, şiddete, eşitsizliğe karşı dayanışma ile güçleniyor, hayatı örgütlüyoruz.’

Ankara Kadın Platformu: 8 Mart’ta haklarımız ve hayatlarımız için bir aradayız

Ankara Kadın Platformunun çağrısıyla kadınlar, 8 Mart Cuma günü saat 12.30’da Sakarya Caddesinde yoksulluğa, güvencesizliğe, savaşa, kadın cinayetlerine, tacize, tecavüze karşı “Bir aradayız” diyecek.

Ankara’da kadınlar kazanımlarına yönelik saldırıları konuştu

Ankara Kadın Platformunun çağrısıyla gerçekleşen forumda kadınlar kazanılmış haklarına yönelik saldırıları ve bu saldırılara karşı mücadele yöntemlerini konuştu.