Ankara Kadın Platformu

Ankara Kadın Platformu: Mahsa’nın mücadelesi hepimizin mücadelesidir

Mahsa Amini için açıklama yapan Ankara Kadın Platformu üyesi kadınlar ‘Jin, jiyan, azadî’ sloganı atarken, polis kadınlara müdahale etti. Kadınlar polise ‘Jin, jiyan, azadî’ sloganıyla karşılık verdi.

33 kadın beraat etti| İstanbul Sözleşmesi’ni savunmak suç değildir!

İstanbul Sözleşmesi’nden Türkiye’nin çekilmesi kararını protesto ettiği için gözaltına alınan çoğunluğu Ankara Kadın Platformu üyesi 33 kadın beraat etti.

Ankara Kadın Platformundan 8 Mart çağrısı

Ankara Kadın Platformu, kadınları ‘Erkek ve devlet şiddetine, krize ve yoksulluğa karşı yaşasın 8 Mart!’ sloganıyla 6 Mart’ta Anıtpark’ta yapacakları 8 Mart mitingine çağırıyor.

Ankara’da 8 Mart çağrısı yapmak isteyen kadınlara polis müdahalesi: En az 8 kadın gözaltına alındı

Ankara’da 8 Mart çağrısı yapmak amacıyla basın açıklaması yapmak isteyen kadınlara polis tarafından müdahale edildi. En az 8 kadın darp edilerek ters kelepçeyle gözaltına alındı.

Ankara Kadın Platformundan dayanışma çağrısı

Sezen Aksu'nun tehdit edilmesi, Aysel Tuğluk'un cezaevinde ölüme terk edilmesi ve Sedef Kabaş'ın tutuklanmasına dair Ankara Kadın Platformu basın açıklmasında bulundu.

Ankara Kadın Platformu üyeleri yargılandı: İstanbul Sözleşmesi’ni savunmak suç değildir

İstanbul Sözleşmesi’ni savunan 33 kadının yargılandığı dava Ankara 28’nci Asliye Ceza Mahkemesinde görüldü. Mahkemede savunma yapan kadınlar İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmeyeceklerini ifade etti.

Ankara Kadın Platformundan 25 Kasım çağrısı: Haklarımızı ve hayatlarımızı savunmak için alandayız

Ankara Kadın Platformu, tüm kadınları 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü’nde alanda olmaya çağırdı.

Ankara’da Afganistanlı kadınlara destek eylemi: Dünya kadınları olarak ses çıkartalım

Ankara Kadın Platformu: Hayatlarını, eğitim, siyasete katılma haklarını, özgürlüklerini isteyen; haklarından vazgeçmek istemeyen Afganistanlı kadınların seslerine ses olmak için bugün sokaktayız.

İstanbul Sözleşmesi Ankara Kampanya Grubu: Mücadeleye sokaklarda ses vereceğiz

İstanbul Sözleşmesi Ankara Kampanya Grubu, İstanbul Sözleşmesi eylemlerine katılan ve haklarında dava açılan Platform üyesi kadınların 7 Haziran günü görülecek davasına çağrı yaptı.

Bizim aklımızı gönlümüzün değerleri yönetir!

Bir sabaha karşı evine yapılan baskınla gözaltına alınan ve günlerce gözaltında tutulan Ankara Kadın Platformu Üyesi Betül Koca gözaltı sürecinde yaşadıklarını Ekmek ve Gül’e yazdı.

Ankara Kadın Platformu 8 Mart eylemi

Ankara Kadın Platformu 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'ne giderken ‘Yaşamın her alanında; ayrımcılığa, yoksulluğa, erkek ve devlet şiddetine karşı özgürlük şiarıyla alanda olacağız’ diyor.

Ankara Kadın Platformu: Ayrımcılığa, yoksulluğa, şiddete karşı alanlardayız

Ankara Kadın Platformu düzenlediği basın toplantısıyla 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü programını açıkladı.

‘İstanbul Sözleşmesi yaşatır’ diyen kadınlara dava

İstanbul Sözleşmesi’ne dair açıklama yapan kadınlara ve haberi takip eden Mezopotamya Ajansı muhabiri Eylem Akdağ’a dava açıldı.

Polis şiddetine rağmen alanlarda olmaktan vazgeçmeyeceğiz

Ankara Kadın Platformu üyesi kadınların uzunca bir süredir yaşadığı polis şiddeti ve eylemlerinin engellenmesine karşı Platform üyesi kadınlarla konuştuk.

Ankara’da polis engeline rağmen kadınlar açıklama yaptı

Ankara kadın platformunun çağrısıyla Çankaya belediyesi önünde toplanmak isteyen kadınlara polis izin vermedi. Engele rağmen kadınlar açıklamalarını yaparak şiddete karşı tepkilerini dile getirdi.

Keçiören Kadın Platformu’ndan 25 Kasım Çağrısı ‘Mücadelemizden ve birbirimizden vazgeçmiyoruz’

Keçiören Kadın Platformu, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü nedeniyle açıklama yaptı.

25 Kasım’a giderken | Haklarımız, hayatlarımız ve birbirimiz için sokaktayız

Pandemi koşullarının ağırlaştırdığı sorunlarla 25 Kasım’a hazırlanan kadınlar cinayetlere, şiddete, istismara, eşitsizliğe, yoksulluğa, güvencesizliğe karşı talepleriyle birçok ilde alanlara çıkacak.

Ankara Kadın Platformundan 25 Kasım çağrısı...

Ankara Kadın Platformu, 25 Kasım Kasına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Dayanışma Günü’nde yapılacak eyleme çağrıda bulundu. ‘Hayattan koparılan kadınların isyanıyla sokaktayız!’

Ankara Kadın Platformu kadınları 25 Kasım’a çağırdı: Sesimiz Yankılansın

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’nde alanda olacak Ankara Kadın Platformu kadınlara ‘Sokaklardan vazgeçmiyoruz’ diyerek çağrı yaptı.

Ankara Kadın Platformu: Direnmezsek asla nefes alamayacağımızı biliyoruz

Gözaltılara dair açıklama yapan Ankara Kadın Platformu: Korku ve sindirme politikalarınıza karşı hep yan yana ve birlikte mücadelemizi büyüteceğiz.Birlikte mücadeleyle kazanacağız.