8 Mart

20. Feminist Gece Yürüyüşü’ne katılmak isterken gözaltına alınan kadınların duruşması bugün

20. Feminist Gece Yürüyüşü’ne gitmek isterken vapur iskelesinde gözaltına alınan kadınların davası öncesi Adliye önünde basın açıklaması gerçekleşti.

Genç kadınların sesi, sözü açık kürsüden yükseldi: İstanbul Aydın Üniversitesinde 8 Mart Buluşması

İstanbul Aydın Üniversitesi Kadın Araştırmaları Kulübünün düzenlediği, diğer üniversitelerden kadın kulüplerinin de katıldığı 8 Mart Buluşması'nda genç kadınların sorunları açık kürsüden tartışıldı.

Narlıdere ve Balçova’da 8 Mart çalışmaları başladı

Narlıedere ve Balçova’da 8 Mart çalışmalarına başlayan kadınlar, sorunları birlikte konuşup çözüm önerilerini birlikte tartışmaya çalışıyor.

Bu düğümü kim çözecek?

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneğinde kadınlar Sevda Karaca’nın katılımıyla bir oyun oynadı. Oyunun anlattıklarını, gösterdiklerini İlknur Haylaz anlattı.

Ankara’da 8 Mart çağrısı yapmak isteyen kadınlara polis müdahalesi: En az 8 kadın gözaltına alındı

Ankara’da 8 Mart çağrısı yapmak amacıyla basın açıklaması yapmak isteyen kadınlara polis tarafından müdahale edildi. En az 8 kadın darp edilerek ters kelepçeyle gözaltına alındı.

Bursa Kadın Platformu 8 Mart eylemi

Bursalı kadınlar ‘8 Mart’ta erkek devlet şiddetine, krize, yoksulluğa karşı dayanışmaya!’ şiarıyla Fomara Meydanı'ndan Kent Meydanı'na yürüyor.

8 Mart Kadın Platformu ‘Büyük Kadın Buluşması

İstanbul 8 Mart Kadın Platformu, 6 Mart günü saat 13.30’da Kadıköy Rıhtım’da ‘Büyük Kadın Buluşması’ gerçekleştiriyor.

Bornova Kadın Dayanışma Derneği 8 Mart buluşması

‘Yoksulluğa, şiddete, sömürüye karşı çaresiz değiliz! Eşit, özgür, şiddetsiz bir yaşam birlikte kazanacağız’ diyen Bornova Kadın Dayanışma Derneği, tüm kadınları 8 Mart buluşmasına çağırıyor.

Çanakkaleli kadınlar 8 Mart’ta sokakta

Ekmek ve Gül Çanakkale Çanakkale’deki tüm kadınlara çağrı yaptı: Özgür, Eşit, Şiddetsiz Bir Yaşam Bizimle Mümkün! 8 Mart’ta Alanlardayız!

İstanbul 8 Mart Kadın Platformu: ‘Yoksulluğa, şiddete, sömürüye karşı mücadelemizi büyütelim!’

İstanbul 8 Mart Kadın Platformu düzenlediği basın toplantısıyla tüm kadınları 6 Mart’ta 13.30’da Kadıköy’de gerçekleştirecekleri Büyük Kadın Buluşmasına çağırdı.

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği 8 Mart Şöleni

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği bu yıl sekizincisini gerçekleştirecekleri Dünya Emekçi Kadınlar Günü şöleninde tüm kadınları davet ediyor.

Küçükçekmece’de 8 Mart etkinliği

İstanbul Avrupa Yakası Dersimliler Derneği ve Küçükçekmece Ekmek ve Gül Grubunu 8 Mart’ı ortak bir etkinlikle karşılıyor.

Adana Ekmek ve Gül Grubu 8 Mart Şöleni

‘Eşit, özgür, şiddetsiz bir yaşam bizimle mümkün’ diyen Adana Ekmek ve Gül Grubu, Adanalı tüm kadınları 8 Mart şölenine çağırıyor.

Özgür, eşit, şiddetsiz bir yaşam bizimle mümkün!

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününü ülkenin dört bir yanında, yaşadığımız her alanda hep birlikte örgütleyelim. İşyerinde, mahallede, okulda, yurtta; birlik olup, birlikte kazanalım!

İzmir Kadın Platformu 8 Mart eylemi

İzmir Kadın Platformu kadınları 8 Mart eylemine çağırıyor: 8 Mart’ta sesimizi, sözümüzü, taleplerimizi birleştiriyor, hep birlikte yürüyoruz...

Mamak’ta kadınların 8 Mart hazırlıklarına başladı

Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneği, Diriliş Mahallesi Muhtarı Dilek Kara Baydar’la 8 Mart vesilesiyle bir araya geldi.

Her gün 8 Mart olmalı

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği 8 Mart sürecini nasıl geçirdiğini anlattı.

Avcılar Kadın Platformu: Gözaltılar keyfi, sokakları doldurmaya devam edeceğiz!

8 Mart’ın ardından kadınların gözaltına alınmasına basın açıklamasıyla tepki gösteren Avcılar Kadın Platformu keyfi gözaltıların kadın mücadelesini zayıflatamayacağını vurguladı.

Meclis’te kurulan şiddeti önleme komisyonu ne anlama geliyor?

Ekmek ve Gül’de bu hafta, Meclis’te kadına yönelik şiddetin önlenmesi için kurulan komisyonu ve 8 Mart sonrası kadınlara ev baskınlarıyla yapılan gözaltıları konuşuyoruz.

Cumhurbaşkanına ‘Tayyip kaç kaç kadınlar geliyor’ demek de suç sayıldı

Feminist Gece Yürüyüşü'ne katılan kadınlar Cumhurbaşkanına hakaret gerekçesiyle polis baskınıyla gözaltına alındı. Kadınlar yurt dışına çıkış yasağı ile serbest bırakıldı.