25 Kasım 2019

Küçükçekmece’de kadınlardan açıklama: 6284 ve İstanbul Sözleşmesi’ni koruyoruz

Küçükçekmece Belediyesinin 25 Kasım afişlerini, kadınların mücadelesini ve kazanımlarını hedef alarak açıklama yapan bir grup erkeğe karşı kadınlar da Belediye önünde açıklama yaptı.

İşçi kadınlar kadına yönelik şiddeti ve yasaları konuştu

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Dayanışma Günü vesilesiyle bir araya gelen Genel-İş 7 No’lu Şube üyesi işçi kadınlar, İstanbul Sözleşmesi’ni ve 6284 sayılı Kanun’u konuştu.

Artık kadınlar kurum kurum gezmeyecek-miş!

Bence bizler ayrı dünyaların insanıyız Sayın Emine Hanım; ya da bizim penceremiz biraz puslu falan, sizin gördüğünüz bizim gördüğümüzle aynı değil.

Çukurova Üniversitesi öğrencisi kadınlar sorunlarını tartıştı

25 Kasım etkinlikleri kapsamında Çukurova Üniversitesi Kadın Çalışmaları Topluluğu’nun çağrısıyla bir araya gelen kadın öğrenciler üniversitede neler yapabileceklerini tartıştı.

İzmir Barosu ‘İş Yaşamında Kadın Olmak’ı konuştu

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü kapsamında etkinlik düzenleyen İzmir Barosu, etkinlikle kadınların iş yaşamında karşılaştığı ayrımcılığı ele aldı.

Keçiörenli Kadınlar krizi, işsizliği ve şiddeti konuşacak

Keçiören Kadın Platformu, avukatların katılımı ile İstanbul Sözleşmesi’ni ve yeni Yargı Reformu değerlendirirken krizi, şiddeti ve işsizliği konuşacağı bir panel düzenleyecek.

GÜNÜN ŞARKISI: 6284 nedir?

Kadıköy Belediyesi 25 Kasım çalışmaları kapsamında 6284 sayılı yasaya dikkat çekmek için bir rap şarkısı yayımladı...

25 Kasım’da erkekler ekrana çıkmış ‘yarım kalma’ diyor... Şaka gibi! Ama değil...

Kadınlar erkeklerle eşit haklara sahip bireylerdir mesele bu kadar basit, açık ve bilimsel aslında. Ama bunu görmemekte direnenler her bir kadının da faili işte.

Şiddetin normalleşmesini kabul etmeyelim!

Kadına yönelik gerek psikolojik gerek fiziksel şiddet haberleri duyduğumuz şu günlerde 25 Kasım gibi bir tarihte bir arada durmanın ne kadar önemli olduğunu anladım...

25 Kasım 2019 || Birlikteyiz, değiştireceğiz!

Dünyada olduğu gibi Türkiye’nin dört bir yanında da kadınlar 25 Kasım’da şiddete, ayrımcılığa, eşitsizliğe karşı sokağa çıkıyor, taleplerini haykırıyor.

ODTÜ’de kadınlar ‘Bilimde cinsiyetçilik’ tartıştı

25 Kasım dolayısıyla ‘Bilimde Kadın Olmak’ etkinliğinde buluşan ODTÜ’lü kadınlar kendi yaşamlarındaki ayrımcılıkları da paylaşarak bilim kadınlarının karşılaştığı zorlukları ve mücadeleleri konuştu.

Panayırlı kadınlar: Birlikteyiz, güçlüyüz

Bursa’nın Panayır Mahallesinde kadınlar, kadına yönelik şiddeti ve şiddet karşısında neler yapabileceklerini konuşmak için bir araya geldi.

Şiddet, kriz, eşitsizlik karşısında; Birlikteyiz, Değiştireceğiz!

2019’un ilk 10 ayında 383 kadının öldürüldüğü, kadın yoksulluğunun ve işsizliğinin rekor kırdığı Türkiye’de kadınlar 25 Kasım’da şiddete, krize, eşitsizliğe karşı sokağa çıkıyor.

‘O kadınlar öldürülmeseydi aramızda olacaklardı’

İstanbul Maltepe’de Babil Kültür Merkezi, kadın cinayetlerindeki ve kadına yönelik şiddetteki artışa dikkat çekmek için etkinlik düzenledi.

İstanbul’da kadınların 25 Kasım eylemine yasak

İstanbul’da kadınların 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü eylemi Kaymakamlık tarafından yasaklandı.

Gebze’de EYT’li kadınlar kermes düzenledi

Gebze’de Emeklilikte Yaşa Takılanlar Platformundan (EYT) kadınlar 25 Kasım öncesi kermes düzenledi.

KADINLAR SOKAKTA: Haklarımızdan vazgeçmeyeceğiz!

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Gününde dünyada olduğu gibi Türkiye’nin de dört bir yanında kadınlar sokağa çıkıyor.

Krizsiz, şiddetsiz, savaşsız, sömürüsüz bir dünya için 25 Kasım’da alanlara

Kadınlar 25 Kasım’da kadın cinayetlerine, şiddete, istismara, eşitsizliğe, ayrımcılığa, krizin derinleştirdiği yoksulluğa ve haklarının alınmak istenmesine karşı birçok ilde alanlara çıkacak.

Gazi Mahallesi’nde 25 Kasım yürüyüşü: Her yerde olmaya devam edeceğiz

25 Kasım vesilesiyle Gazi Mahallesi’nde eylem yapan Sultangazi Kadın Dayanışması, ‘Krizsiz, şiddetsiz, savaşsız, eşit ve özgür bir dünyada yaşamak istiyoruz’ dedi.

Adana’da 25 Kasım paneli: Kadınların daha fazla birlikteliğe ihtiyacı var

Adana Kadın Platformu, 25 Kasım dolayısıyla “Haklarımız var” konulu panel düzenledi. Panelde kadınların maruz kaldığı şiddete ve şiddeti doğuran politikalara karşı birlik çağrısı yapıldı.