23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Antep'te 23 Nisan Nar Çocuk Şenliği: Çocuklara sömürüsüz bir dünya kurmak için buradayız

Antep'te 23 Nisan Nar Çocuk Şenliği, Yeşil Sol Parti Gaziantep milletvekili adayı Sevda Karaca'nın katılımıyla gerçekleşti.

Depremzede Çocukların 23 Nisan’ı raporu: Eğitim yok, koruma sistemi yok, çocuklar yoksulluk ve risk içinde

Depremzede çocuklar 23 Nisan’ı yoksulluk içinde, risk altında karşıladı. Depremzede çocukların yaşadıkları ve çocuklar için yapılması en acil yapılması gerekenler Ekmek ve Gül’ün 23 Nisan raporunda.

Milyonlarca çocuk 23 Nisan’ı zor koşullarda karşılıyor: Çocuklar aç, yoksul, işçi

Ortaöğretime giden her 5 çocuktan biri eğitimini tamamlayamıyor. Peynir ve yoğurt gibi süt ürünlerini her gün tüketemeyen çocukların oranı yüzde 42.2. Çocuklar 23 Nisan’ı yoksullukla karşılıyor.

Çocukların bayramı 23 Nisan bile artık parası olana...

Türkiye çocuklarına armağan edilen 23 Nisan’da törenler bile artık paralı. Yoksullukla boğuşulan memlekette paralı bayram ise velileri yoksullukları ve vicdanları ile baş başa bırakıyor.

23 Nisan’a 730 bin evli kız çocuğuyla girdik

TÜİK verileri son 20 yılda Türkiye’de 730 bin kız çocuğunun evlendirildiğini ortaya koydu. Erken yaşta evlendirilen çocukların büyük bir kısmını istismar edilen çocuklar.

23 Nisan raporu: Son 10 yılda 250 bin çocuk istismara uğradı, 556 çocuk çalışırken hayatını kaybetti

CHP’li milletvekileri Candan Yüceer ve Gamze Akkuş İlgezdi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda çocuklara yönelik hak ihlallerine dikkat çekti.

Aile Bakanı Derya Yanık, koruma altındaki çocuğu ifşa etti, Bakana tepkiler büyüyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 23 Nisan’da bakanlık koltuğunu verdiği çocuğun koruma altında olduğunu ifşa etti. Bakana sosyal medyada tepkiler yağdı.

Her üç çocuktan biri yoksullukla pençeleşiyor

23 Nisan vesilesiyle açıklama yapan CHP Genel Başkan Yarımcısı Gamze Akkuş İlgezdi ‘Her üç çocuktan biri yoksul. 19 yılda evlendirilen toplam 712 bin çocuğun yüzde 95’i kız çocuğu’ dedi.

41 günde 178 çocuk istismarı vakası için avukat görevlendirildi

İstanbul Barosu Çocuk Hakları Merkezi, ‘Evde kal’ çağrısının yapıldığı 10 Mart-20 Nisan arasında cinsel istismarı mağduru 178 çocuğa karakol aşamasında avukat gönderdikleri bilgisini paylaştı.

Çocuk işçiler, salgınına rağmen sokaklarda çalışmak zorunda bırakılıyor

Batman’da Kovid-19 salgınına rağmen çalışmak zorunda bırakılan çocuklar, sokaklarda katı atık toplamayı sürdürüyor.

2 milyon çocuk sömürü ve istismar kıskacında

CHP Genel Başkan Yardımcıları Fethi Açıkel ve Gamze Akkuş İlgezdi tarafından 23 Nisan nedeniyle rapor hazırlandı: 2 milyonu aşkın çocuk sömürüyle, okula gidememekle, cezaeviyle ve istismarla yüz yüze.

Keçiören’de çocuklar buluştu: Hayal et, dünya özgürleşsin

Keçiören Emek ve Demokrasi Güçleri ‘Hayal Et, Dünya Çocuklarla Özgürleşsin’ şiarıyla 23 Nisan etkinliği düzenledi. Etkinlikte çocuklar müziklerle, oyunlarla doyasıya eğlendi.

4+4+4 eğitim sistemi 870 bin çocuk işçi yarattı

2015 yılında çocuk işçi sayısı 300 bin iken bu rakam 2016 yılında 1 milyon 170 bine yükselmiş. Bu korkunç tablo 4+4+4 eğitim sisteminin sonuçlarının yansıdığı ilk yıl.

Ülkenin çocuk politikası yok

Mevcut politikalar çocukları savunmasız, korunaksız, sessiz, desteksiz bırakıyor ve her türlü istismara açık hale getiriyor. Çünkü ülkenin bir çocuk politikası yok!

Kardeşleri okuyabilsin diye günde 13 saat çalışıyor

Bugün memleketi Halep’ten çok uzakta olan ve bir çocuk bayramı olduğunu ilk kez duyan Ejder, kardeşlerini okutmak için 23 Nisan’ı atölyede çalışarak geçirecek.