‘Şiddete karşı futbol’ diyen kadınlar sahadaydı
Kartal’da Atalar ve Petrol İş mahallelerinde yaşayan kadınlar, ‘Şiddete karşı futbol’ temasıyla sahaya çıktı.

Kartal’da Atalar ve Petrol-İş Mahallesi kadınları 25 Kasın Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü öncesinde “Kadına Yönelik Şiddete Hayır” şiarıyla futbol maçı yaptılar.

Petrol-İş Mahallesi Muhtarı Ayten Aytür ile Atalar Mahallesi Muhtarı Erhan Gülmüş’ün öncüsü olduğu maç, kadına yönelik şiddete karşı güçlü bir ses oluşturdu.

Etkinlikle ilgili görüşünü aldığımız kadınlardan Gazeteci Nuray Yılmaz kadınların şiddete hayır dediğini söylerken, Petrol-İş Mahallesi Muhtarı Ayten Aytür de “İki mahallenin muhtarı olarak böyle bir organizasyon yapmak istedik. Kadına yönelik şiddete karşı bir kampanya başlatmak istedik” dedi.

Kartal Belediyesi Meclis Üyesi Özlem Bulut ve bir başka kadın ise kadına yönelik şiddete hayır demek için bir futbol maçı düzenlendiğini, hayatında ayağı hiç futbol topuna değmemiş kadınların bu etkinlikle kadına şiddete hayır dediğini söyledi. Kadınlar, “Kadına uygulanan fiziksel, cinsel, ekonomik, psikolojik şiddetin her türlüsüne hayır diyoruz” diye konuştu.

80 yaşındaki Emine Köse’de kadına şiddete hayır demek için sahaya çıktı.

Bulvar Spor Stadında tamamen dolu tribünlerden “Kadına şiddete hayır” sloganlarıyla alkışlar arasında maça başlandı. Faul ve gol düdüğünün çalmadığı maçta kadınlar dostluğun mesajını da verdi. Penaltılara kalan maçta Petrol-İş Mahallesi 5-3 skoru yakalayan takım oldu. Ama galibi ve mağlubu olmayan maç olarak sonuçlandı.


İlgili haberler
Öfkemizi değiştirici bir güce dönüştürmek elimizde...

Emeğimizi, bedenimizi, haklarımızı, geleceğimizi kendi çıkarlarına dayanak haline getirmeye çalışanl...

Şiddete çözüm bulunmuyor, işsizlik büyük sorun...

Kadınlardan aldığı destekle muhtar seçilen Sevgi Akyıldız mahallenin dertlerini anlattı; 'Kadınlar g...

‘Ayakta kalmak’ için değil ‘ayağa kalkmak’ için

Dayak. Taciz. Tecavüz. İstismar. Cinayet… Örtbas. Pişkinlik. Takipsizlik. Adaletsizlik…Öfke. Öfke. Ö...