‘Tecavüze tecavüz’ cezası!
Pakistan’ın Pencap eyaletinde bir köy meclisi, köyde meydana gelen tecavüze ‘tecavüz’ cezası verdi. Korkunç ceza yine bir kadına yani tecavüz sanığının kız kardeşine kesildi!

Pencap eyaletinin Multan bölgesindeki bir köyde 16 yaşındaki bir kız çocuğuna, köy meclisinin kararıyla, ağabeyinin bir başka kıza tecavüz etmesinin 'cezası' olarak tecavüz edildi.
12 yaşındaki kızına tecavüz edildiği için köy meclisine şikayette bulunan adama köy meclisi "sen de tecavüz edenin 16 yaşındaki kız kardeşine tecavüz et" dedi.
Hindustan Times gazetesinin haberine göre Multan polisi aralarında köy meclisi başkanının da bulunduğu 20 kişiyi tutukladı. Multan polis müdürü olayla ilgili olarak ‘‘Köy meclisine yansıtılan olayda, meclis oybirliğiyle sanığın kız kardeşine tecavüz edilmesine karar vermiş. Kızın ailesinin itirazlarını köy meclisi ‘adaletin ancak sanığın kız kardeşine de aynı şekilde tecavüz edilmesi ile yerine geleceğini’ söyleyerek ailenin itirazını reddetmiş’’ diye konuştu. 
Aynı bölgede daha önceden Mukhtaran Mai adında bir kadın köy meclisi tarafından verilen emirle tecavüze uğramıştı. Olaya tepki gösteren insan hakları aktivistleri özellikle kırsal alanlarda bu tür olayların çok yaşandığını ancak bildirilmediğini söylüyor.


İlgili haberler
8 maddede çocuk istismarıyla ilgili doğru bildiğin...

Çocuk istismarı haberleri her geçen gün artıyor, ailelerin tedirginliği de öyle. Peki çocuk istismar...

Bütün köy tecavüzü biliyordu, ama sustu...

Yozgat’ta zihinsel engelli K. K yıllarca 11 kişinin tecavüzüne uğradı. Tüm köy kadının yaşadığı mağd...

Suriyeli kadın tecavüze uğrayıp öldürüldü; kadın b...

9 aylık hamile Suriyeli kadın 10 aylık çocuğu ile kaçırıldı, tecavüz edilip çocuğuyla birlikte öldür...