GÜNÜN ÖNERİSİ: Ertesi günü uykuda geçirmeyin
Yılbaşı gecesinin ardından güne başlamakta zorluk çekmeyin, kolay ama çok işe yarayacak önerilerimiz var...

Yorucu bir yılbaşı akşamından sonra biraz dinlenmek hepimize iyi gelecek. Ama günü yatakta geçirmek kalorilerin yağa dönüşmesine neden olur unutmayın. Bunu istemeyiz değil mi? Onun için bir an önce yataktan kalkın ve güne bir bardak ılık suyla başlayın.

EN AZ 3 LİTRE SU

Su demişken, sadece sabah içtiğimiz bir bardak su yetmez. Gün boyu kaybettiğimiz suyu yerine koymalıyız. Baş ağrısı ve mide sorunları yaşamamak için gün içinde bol su tüketmeye özen gösterin. Bol derken en az 3 litre...

DENGELİ BİR KAHVALTI ŞART

Yılbaşı gecesi sofranın cazibesine kapılmamak imkansız. Gecenin zengin sofrasından sonra sabaha dengeli bir kahvaltıyla başlamak çok önemli. Öncelikle kahvaltı hafif olmalı, ama protein olmazsa olmazımız. Protein akşam yediğimiz ağır besinlerin yakılmasına çok yardımcı olacak. Karbonhidrattan kesinlikle uzak durarak, midemizi dinlendiriyoruz. Yumurta ve kefir imdadımıza yetişebilir. Kahvaltı biraz geç saatte yapılabilir tabii ki, ama kesinlikle atlanmamalı. Kahvaltı gecikince öğle yemeği atlanabilir. Ama ara öğün niyetine bol meyve, taze bitki çayları midenizi yatıştırır. Ara öğün için ananas, kuruyemiş, bir kase yoğurt önerilebilir.

AKŞAMI HAFİFLETİN

Akşam yemeğinde 1 kase sebze çorbası tüketilebilir. Kesinlikle kremasız ve az yağlı, az baharatlı bir çorba olmalı. Bunun yanında 4-5 yemek kaşığı zeytinyağlı yemek ve yoğurt olabilir. 

İlgili haberler
6 maddede yiyerek cilt güzelliği

Doğru zamanda, doğru miktarda besin tüketmek hem beyne faydalı hem de cilde. Beslenme ve Diyet Uzman...

GÜNÜN MUCİZESİ: Zencefil

Bin yıldır dertlere derman veren bir bitki zencefil. Neye iyi gelir, neye dermandır peki bu kök? Gel...

GÜNÜN ÖNERİSİ: 5 maddede sağlıklı yiyecekler daha...

Size çok basit 5 öneri vereceğiz. Bu önerileri dikkate aldığınız taktirde zaten sağlıklı olarak tüke...