yeni yıl

Aydın’dan kadınların yeni yıl dilekleri…

Aydın’dan kadınların 2021 yılında yaşadıklarını sıralarken 2022 yılına dair dilek ve temennilerini de paylaştı. Buyurun kadınların söylediklerine…

‘Bu yıl pırasa kemirmeye dur dediğimiz bir yıl olsun’

Satı ve Zehra yoksullukla geçen 2020 yılına karşı, 2021’nin mücadele dolu olması gerektiğini, pırasa kemirmeye mahkum yoksullukların son bulmasını istiyor.

Kadınların eşit ve özgür bir dünya umudunu kimse tüketemez

Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneği üyesi kadınlardan yeni yıl dilekleri: ‘Kendi kalemlerimizden notlarla karşılamak istedik yeni yılı...’

2021: Yalnızlık bitsin, kahkahalar artsın

Berivan ve Merve bu yıl üniversiteyi kazanmış ama daha okul yüzü görmemişler pandemi yüzünden. 2020 deyince yüzleri düşüyor, 2021’i ise umutla bekliyorlar .

'Umut Kapısı'

Kadınların 'umut kapısı' diye de adlandırdığı Eminönü'nde büyük ikramiye bilet kuyruğunda bekleyen kadınlarla 2020'nin nasıl geçtiğini ve 2021'e dair beklentilerini konuştuk.

Gazi Mahallesi’nden kadınların 2021 yılından talepleri

Gazi Mahallesi perşembe pazarında ve halk ekmek kuyruğunda kadınlara 2021 yılından ne beklediklerini sorduk. İşte cevaplar...

2020: Ne değişti, neden değişti, nasıl değişecek?

2020, kadınların değiştirme güçlerini hatırladığı, daha çok örgütlendiği, birlikteliğimizin gücünün etkilerini daha çok gördüğümüz, değiştirme potansiyelimizi daha çok sınadığımız bir yıl olsun!

2019’dan çıkardığımız en büyük sonuç: Biz birlikte güçlüyüz

Adaletten bahsedemediğimiz şu dönemlerde örgütlü mücadele etmekten ve birlik olmaktan başka seçeneğimiz yok. Biz birlikte güçlüyüz, gücümüz birliğimiz!

Vip Giyim işçisi kadınlar yeni yıla direnişle giriyor

2019 yılı ülkede ve dünyada kadınlar için mücadele dolu geçerken Vip Giyim işçisi kadınlar da yeni yılı direniş ile karşılıyor.

GÜNÜN DİLEĞİ: BEKEV’li kadınlardan yeni yıl dilekleri

İzmir Buca Evka-1 Kadın Kültür ve Dayanışma Evi Derneği BEKEV’li kadınlar yeni yıl dileklerini paylaştı.

2019: Şiddete doyduk, adaleti mumla aradık, dayanışmayı ördük

2019 ölümün, şiddetin kol gezdiği bir yıl oldu kadınlar için. Ama umudun, dayanışmanın, yan yana durmanın da aynı zamanda.

Flormar işçilerinden yeni yıl mesajı: Sendikalı olarak işe geri dönmek istiyoruz

Sendika hakkı için direnen Flormar işçilerinin yeni yıldan beklentileri: Sağlık, mutluluk ve sendikalı çalışmak...

Cüzdanlara uygun yılbaşı menüsü

Makbule Hatice, yılbaşı sofraları da cüzdanlara uygun olmalı diyerek yılbaşı menüsü hazırladı. Hem pratik, hem uygun, hem de lezzetli…

‘Yeni asgari ücret ihtiyacı karşılamaktan çok uzak’

Mamak’ta kadınlar yeni belirlenen asgari ücretin ihtiyaçlarını karşılamaktan uzak olduğunu belirterek belirlenen yeni ücrete tepki gösteriyor.

GÜNÜN DİLEĞİ: Birlikte, daha güçlü ve mutlu yıllara

2019 yılı için en güzel dilekler Mamaklı takipçilerimizden...

Kadınız biz…

Kadınız biz, bunu hatırlayalım 2019’a girerken. Ne kadar itip kakmaya çalışsanız da bir yerlerde kız kardeşlerimiz bunu haykırıyor işte.

2018 kadınlar için nasıl bir yıl oldu?

2018 yılı kadınlar için nasıl geçti? Kadınların kazanımları, hak kayıpları ve mücadeleleri açısından nasıl bir yıl oldu? EMEP Genel Başkan Yardımcısı Şükran Doğan ile konuştuk.

Yeni yıl borçsuz gelsin...

Bunlar da bizim yeni yıl dileklerimiz: ‘Kocamın maaşına zam, para olursa evde huzur da olur. Zamsız bir yıl. Umarım çocuklar bir şey istemez diye kaygılanmadığım bir sabaha uyanmak...’

Yeni yıla giderken çocuk yanımızı besleyelim...

Yeni bir yılı karşılamak üzereyken biraz daha sevgi, dayanışma için; aşımızı, işimizi çalanlara daha güçlü haykıralım. Hayallerimizin kaybolup gitmesine izin vermeyelim.

Umudum var yeni yıldan, yeni yıllardan

Bir umudum vardı dünden bugüne ve yarına; değişecek birgün bu kara düzen diye... Yine de umudum var yeni yıla/yıllara dair...