GÜNÜN İSYANI: İşten atılan kadın işçi alacağı için şişe ile boğazını kesti
Antalya Kemer’de 5 yıldızlı bir otelde çalışırken işten çıkarılan ve maaşını alamayan Hatice D. duruma isyan etti ve boğazını cam şişe parçasıyla kesti.

5 yıldızlı otelde 4 ay çalıştıktan sonra gerekçe gösterilmeden işten çıkarıldığını, maaşının ödenmediğini ve otel yetkilileri tarafından dövüldüğünü söyleyen 44 yaşındaki Hatice D. akşam saatlerinde otelin kapısına gelerek kırık şişe parçasını boğazına dayadı. Hatice “8 ay önce eşimi kaybettim, 4 çocuğumla ortada kalmış bin insanım. Maaş alacağım ödenmezse kendimi öldüreceğim” diyerek öfkesini dile getirdi. 2 saat boyunca direnen ve boğazından kanlar akan Hatice’ye araçların arkasından sürünerek gelen polis müdahale etti. Hatice hastaneye götürülürken kendine zarar vermemesi diye sedyeye kelepçelendi.
6 Ağustos günü kızı ile birlikte işten çıkarıldıklarını, kızının bir ay 10 günlük, kendisinin bin TL alacağının kaldığını söyledi Hatice. İki gün önce otel mutfağına girerek benzer bir eylem yaptığını ve karakolda maaş alacağının bir bölümünün patronu tarafından ödendiğini anlatan Hatice kalan parasının tamamının ödenmesini istedi.

BENİ YİNE KANDIRACAK VE GÖNDERECEKLER
Polislere “Patrona iyilik yapıyorsunuz, bana kötülük yapıyorsunuz. Hiç mi Allah korkusu yok sizde? Bu adam vermeyecek, vermeyecek bu adam benim maaşımı. İnanmıyorsunuz ben deli değilim. Deli değilim ben, vermeyecek güzel kardeşim, vermeyecek beni yine kandıracaklar ve gönderecekler. İfade alacaklar. Vermeyecek benim paramı” diye bağırdı.

İlgili haberler
Sendikalaşmak istediler, kayyum tarafından işten a...

Darbe girişiminin ardından devletin el koyduğu Orkide Yağ’da işten atılan işçiler kayyuma çağrı yapt...

Yazaki’den atılan işçi Dilek: Sesim kadın işçileri...

Gemlik’teki Yazaki fabrikasında çalışan ve fabrikada yaşanan tacize tepki gösterdiği için işten atıl...

Zehra Kosova: Sıradan işçi kadına övgü!

Tarihi değiştiren bir mücadelenin öznesidir o, hikayesini anlatarak da o tarihte kadınların da olduğ...