GÜNÜN İSYAN EDİLESİ OLAYI: Anne çocuğuna bakamadı, cebinde bir notla AVM’ye bıraktı
Bursa’da yaşayan bir kadın, cebine ‘Çok zor durumdayım, çocuğa bakacak durumum yok. Tek Çarem buydu’ notu bıraktığı 3 yaşındaki çocuğunu bir alışveriş merkezinde terk etmek zorunda kaldı.

Hükümet tarafından ekonomik kriz olmadığı yönünde yapılan açıklamalar ve çizilen pembe tablolara rağmen, ülke insanın geldiği durumu gözler önüne seren çarpıcı bir olay yaşandı. Bursa'da daha 3 yaşında bir çocuk, annesi tarafından ekonomik nedenlerden dolayı bir alışveriş merkezinde cebinde bir notla terk edilmek zorunda kaldı.

Olay, Osmangazi ilçesindeki bir AVM’de yaşandı. Bir anne 3 yaşındaki oğlunu saat 15.30 sıralarında bir AVM’nin oyun parkına getirdi. Çocuğun bir süre sonra ağlaması üzerine yanına güvenlik görevlileri geldi.

Bir süre anneyi arayan güvenlik görevlileri, çocuğun cebinde bir not buldu. Güvenlik görevlileri okudukları notta ''Çok zor durumdayım, çocuğa bakacak durumum yok. Tek Çarem buydu, Bir başıma bu kadar yapabildim. Kendime bakamıyorum, bu konuda çocuğumu da pişman etmek istemiyorum Çocuğun adı Hamza, annesinin Gamze'' ifadelerinin yazılı olduğunu gördü

Annesi tarafından terk edilmek zorunda kalındığı anlaşılan küçük çocuk haber verilen polis ekipleri tarafından emniyete götürüldü.  

Bir kadını çocuğuna bakamadığı için böyle bir duruma sürükleyen tabloya isyanımız var! Bakmayın siz çeşitli gazetelerin anneyi suçlayan ve annenin yaşamış olduğu korkunç ızdırabı görmezden gelerek tek sorumlu olarak anneyi işaret eden manşetlerine... Hepimiz çok iyi biliyoruz ki, kadının çocuğunun cebine koyduğu bu mektup aslında ne kara bir düzende yaşadığımızın göstergesi...

Siz ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi bizimle paylaşın.... 


İlgili haberler
Çocuklar bakıma muhtaç ve risk altında!

İstanbul Pendik'te girdiğimiz üç hane Türkiye’de çocuk yoksulluğunu gözler önüne serdi. Şiddetli mad...

Krizin yükünü kim çekiyor?

KEİG’in 'Kriz, Kadınlar ve Kadın Emeği' forumunda bir araya gelen kadınlar, “Önceki krizlerden neler...

Yarınımı görememek beni korkutuyor

Aldığı ücret yetmeyen, her gün işten çıkarılma korkusuyla çalışan metal işçisi bir kadın, ‘İşçinin n...