Evli olduğu kadına işkence eden erkek tutuklandı
5 yıllık evli olduğu Eda A.’ya işkence etmekle suçlanan Mert A., ‘Kasten yaralama’ ve ‘Eşe karşı eziyet2 suçlarından tutuklandı.

Sancaktepe’de 5 yıllık eşi Eda A.’ya işkence etmekle suçlanan Kahramanmaraş Afşin’de gözaltına alınan Mert A., “Kasten yaralama” ve “Eşe karşı eziyet” suçlarından tutuklandı.  

BAHANE AYNI: ALDATILDIM

Sancaktepe’de 2 Ekim’de iki çocuk annesi 5 yıllık eşi Eda A.’ya işkence yaptıktan sonra gittiği Kahramanmaraş Afşin’e giden Mert A., burada gözaltına alındı. Buradaki sorgusunda, eşinin kendisini aldattığını öne süren Mert A., “Bu nedenle eşimle tartışmaya başladık. Oklavayla kafama vurdu bende kendisini darbettim. Arkadaşımı aradım geldi beni aldı. 4-5 saat dışarıda dolaştık. Eve geldiğimde eşimin yüzünün mor ve her yanının yanık olduğunu gördüm” dedi. Mert A., eşini kimin bu hale getirdiğini bilmediğini söyledi.

SAVCILIK SORGUSUNUN ARDINDAN TUTUKLANMAYA SEVK EDİLDİ

Mert A., emniyet işlemlerinin ardından İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında, “Kasten yaralama” ve “Eşe karşı eziyet” suçlamasıyla başlatılan soruşturma kapsamında SEGBİS sistemi ile ifade verdi. Savcılık, ifadesinin ardından Mert A.’yı atılı suçlardan tutuklanması talebiyle İstanbul Anadolu Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk etti.

Mahkeme Mert A.’yı, “Kasten yaralama” ve “Eşe karşı eziyet” suçlarından tutuklanmasına karar verdi.

Kaynak: DHA


İlgili haberler
Evli olduğu kadına işkence yapan Mert Akın hâlâ bu...

İstanbul’da bir kadın evli olduğu Mert Akın tarafından ısıtılmış bıçak ile işkenceye maruz kaldı. Ka...

Suriyeli kadına 5 gün boyunca işkence!

Urfa’da imam nikahıyla 2 kadınla evli olan İlyas Arık'ın, evin çatısına kurduğu barakada Suriyeli ik...

Fikriye Özbek’in annesi Rabiya Çulha: Kızımın işke...

Adana’da şiddet gördüğü kocasını öldürdüğü iddia edilen Fikriye Özbek’in annesi, torununun yaşananla...