Zamla gelen zamla gidiyor!
İşe gidip gelirken kadınların sohbetlerine kulak misafiri oluyorum, yaşadıkları ekonomik sıkıntıyı anlatıyorlar. Herkesin ortak derdi geçim sıkıntısı… Bir an önce zamlar geri alınmalı.

Merhaba Ekmek ve Gül okurları, ben Pendik’te haftanın 4 günü ev işlerinde çalışan 2 çocuk annesi bir kadınım. Hayat o kadar zorlaştı ki çalışmasak olmuyor, yetiştiremiyoruz. Her şey ateş pahası. Asgari ücrete gelen zamma bile sevinemedik, çünkü onunla birlikte elektriğe, doğal gaza, suya çok zam geldi. Ayrıca yol ücretlerine de zam geldi. Ben işe gidip gelmek için en az dört araca binmek zorunda kalıyorum. Aldığımız paranın bir kısmı yola gidiyor. Sadece ekmek fiyatları bile ne oldu! Ekmek için insanlar soğukta saatlerce kuyrukta bekliyor.

Neye elimizi atsak çok pahalı. Alışveriş için gittiğim markette kasada önümdeki kadının yağa parası yetmedi, yağı geri bırakıp marketten ağlayarak ayrıldı. Böylesi nice insan var. İşe gidip gelirken kadınların sohbetlerine kulak misafiri oluyorum, yaşadıkları ekonomik sıkıntıyı anlatıyorlar. Herkesin ortak derdi geçim sıkıntısı. Bizler de onlardan farklı değiliz. Çocuklarımızı sinemaya dahi götüremiyoruz. Zamlara karşı ortak mücadele etmemiz şart, bir an önce zamlar geri alınmalı.İlgili haberler
Ekonomik kriz sağlığımızı da vuruyor, buna ‘Dur’ d...

Sağlıkta artan iş yükü sağlık emekçilerini şiddetle daha fazla karşı karşıya bırakırken, derinleşen...

‘Ekonomik çöküşün, vahşileşen şiddetin karşısında...

EMEP’ten 25 Kasım çağrısı: ‘Tüm kadınları şiddetin, yoksulluğun, işsizliğin, eşitsizliğin karşısında...

Geçim derdi ‘İyi ki çocuk sahibi olmamışım’ dedirt...

Düdüklü tencerede biriken buhar ısısı gibi kadınların sabrı da öyle birikmiş. Herkes patlayacak yer...