Bana kendimi hatırlatan şey
Nazlı, Esenyalı Kadın Dayanışma Derneğiyle tanıştıktan sonra yaşadığı değişimi Ekmek ve Gül’e yazdığı mektupla anlattı: ‘Mücadelenin içinde olmak bana kendimi hatırlattı.’

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneğini yıllar öncesinden biliyordum ama ne konuda faaliyet yürüttüğünü bilmiyordum. Aslında derneğe gidip sormayı düşündüm, çekindiğim için gitmedim. Bir tanıdığım aracılığıyla derneğin faaliyetini öğrendim ve sosyal medyadan takip ettim. Mahallede düzenleyecekleri eylemin çağrısını paylaştıkları gönderide herkesi dayanışmaya davet etmişlerdi. Eylem mahallede olacaktı, hiç kimseyi tanımıyordum ama gittim. “Katılabilir miyim?” diye sordum. Onlar da beni tanımadıkları halde çok samimi ve içten bir şekilde aralarına aldılar. Çağrı bittikten sonra derneğe geçtik sanki uzun zamandır tanışıyormuşuz gibi sohbet ettik ve derneğin üyesi oldum. Etkinliklerde bir araya geldik.

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneğiyle tanıştığım günden bu yana hayatımda değişen şeyler oldu. Yaşadığımız her şeyin daha çok farkına varmaya başladım. Mücadelenin içinde olmak, insanlar için bir şeyler yapabilmek bana kendimi hatırlattı, tam da olmak istediğim yerdeydim. Ailemde ve çevremde biraz da olsa farkındalık yaratmayı başarabildim. Bazen bazı şeyleri yaşamadan, görmeden fark edemeyiz, hissedemeyiz. Mücadelenin içinde oldukça kendimi daha iyi hissediyorum. Aramızda kan bağı yok ama bunun bir önemi de yok dernekte hepimiz aile gibiyiz. Adım Nazlı, bu mücadelenin içinde olmaktan gurur duyuyorum.


İlgili haberler
Evlilik hakkında ‘diğer’ her şey

Ceylan Azra’ya rastlamamış olsaydı yine de kurtulabilir miydi kocasından? Gerçek hayat Azralarla kar...

Bu romantizm nerede satılıyor, gidek alak…

Ayşe’nin yeni konusu kocaların umursamazlıkları, kendilerine bakmadan kadınları küçümsemeleri... Bu...

‘Ama kadının hiç mi suçu yok canım, şimdiye kadar...

‘Kadın neden şimdiye kadar ayrılmamış?’, ‘Nasıl böyle biri ile birlikte olabiliyor?’… gibi soruları...