GÜNÜN AYRIMCILIĞI: TRT Genel Müdüründen skandal gerekçe
TRT Genel Müdürü 2014’te Avustralya adına Eurovision’da yarışan ve birinci olan Conchita Wurst için skandal bir ifade kullandı: Yayınlayamam.

TRT Genel Müdürü İbrahim Eren, 2014 yılı Eurovision birincisi olan Conchita Wurst için fobik ifadeler kullandı: “Şu anda katılmayı düşünmüyoruz. Avusturyalı birinci olan sakallı, etekli, cinsiyet kabul etmeyen, herhangi bir cinsiyeti olduğunu söylemeyen, ‘Aynı anda hem erkeğim hem kadınım’ diyen birini saat 21.00'de, çocukların seyrettiği bir zamanda ben canlı yayımlayamam ki.”

SKANDAL GEREKÇE
İbn Haldun Üniversitesi tarafından düzenlenen, “Geleceğim Sosyal Bilimler Zirvesi”nde konuşan TRT Genel Müdürü İbrahim Eren, Eurovision Şarkı Yarışması’na ilişkin soruyu şöyle yanıtladı: “Şu anda katılmayı düşünmüyoruz. Oylama sistemi gibi gerekçelerimiz var. Bir de kamu yayıncısı olarak, Avusturyalı birinci olan sakallı, etekli, cinsiyet kabul etmeyen, herhangi bir cinsiyeti olduğunu söylemeyen, ‘Aynı anda hem erkeğim hem kadınım’ diyen birini saat 21.00’de, çocukların seyrettiği bir zamanda ben canlı yayımlayamam ki. Avrupa Yayıncılar Birliğine, Eurovision’la ilgili ‘Siz saptınız değerlerinizden’ dedim. Bundan dolayı başka ülkeler de çıktı. Orada bir zihin karmaşası var, yöneticilerinden dolayı. O düzelirse tekrar Eurovision’a gireriz.”TRT Genel Müdürünün “Yayınlayamam” dediği şarkı

İlgili haberler
Kıvılcım Arat anlatıyor: Uluslararası Homofobi ve...

Bugün Uluslararası Homofobi ve Transfobiye Karşı Mücadele Günü... Tüm nefret söylemlerine, şiddete,...

GÜNÜN AYRIMCILIĞI: Kadınların kalbini kırmayın bey...

İngiliz ve İsveçli bilim insanlarının yaptığı bir araştırmaya göre kalp krizi geçiren kadınlar erkek...

14. Hormonlu Domates Ödülleri sahiplerini buldu

2018 Hormonlu Domates Ödülleri ve ‘fobi’ sahipleri açıklandı.