Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneği

Şüpheli şekilde balkondan düşen Selvinaz hayatını kaybetti

Geçtiğimiz mayıs ayında şüpheli şekilde balkondan düşen Selvinaz Y. hayatını kaybetti. Selvinaz'ın ailesi, ölümünden sorumlu olarak Selvinaz'ın eşi Y.Y.'yi işaret etti, adalet istedi.

Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneği 'Ailenin Korunması Eylem Planı'nı tartıştı

Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneği Avukat Sinejan Kut'un katılımıyla 'Ailenin Korunması Eylem Planı'nı tartıştı.

Tuzluçayırlı kadınlar piknikte buluştu

Piknikte buluşan Tuzluçayırlı kadınlar, büyün bir yılın yorgunluğunu birlikte eğlenerek atarken kadınların hakları için mücadeleye devam edeceklerini ifade etti.

Tuzluçayır’da 8 yıl ilmek ilmek örülen mücadele

‘Çıkmış olduğumuz bu zorlu yolda, tüm engellere rağmen amacımız doğrultusunda nice güzel yılları birlikte yürümeyi umut ediyoruz’

Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneği 1 Mayıs alanına birlikte yürüyor!

Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneği'nden kadınlar: “1 Mayıs'ta, birlik olmak, mücadele etmek, dayanışma içinde olmak için alanlara çıkıyoruz. Çünkü biz, kadınlar, güçlüyüz ve sesimizi duyuracağız!"

Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneği yeni yaşını kutladı

Ekmek ve Gül okuru kadınların biraraya gelerek, Ankara'da kurduğu Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneği 9 yaşında.

Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneği 9 yaşında!

'Kadınlar mahallelerinde kapısını çalabilecekleri, yan yana durabilecekleri bir kadın derneği olduğunu biliyorlar.'

Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneği 1 Mayıs'ta alanda olacak

Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneği'nden kadınlar 'Ekmeğin pahalı, emeğin ucuz olduğu bu hayata' karşı 1 Mayıs'ta alanlarda olacak.

Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneği'nden 'Dijital dünyada çocuk büyütmek' söyleşisi

Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneği, Tuzluçayır Mahallesi muhtar adayı Gülhayat Dönmez ve öğretmen Tülay İlikli Yalçın'ın katılımıyla 'Dijital Dünyada Çocuk Büyütmek' başlıklı bir söyleşi düzenledi

Bağlıcay Köyü Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nde 8 Mart etkinliği

8 Mart haftası nedeniyle Bağlıcay (Alacamezar) Köyü Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nde kadınlar bir araya geldi. Kadınların bu gibi etkinliklerle daha çok yan yana gelmesinin gerekliliği konuşuldu.

Tuzluçayır'da kadınlar 8 Mart şenliğinde buluştu

Kadınların buluştuğu 8 Mart şenliğinde konuşan Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneği Başkanı Elif Sancı kadın haklarını hedef alan politikalara dikkat çekerek mücadele çağrısı yaptı.

Tuzluçayır’da 8 Mart coşkusu

Tuzluçayır'da kadınlar 8 Mart'ı kutlamak için basın açıklamasında bir araya geldi. Açıklamada, 'Durmayacağız, yan yana gelerek yoksulluğu yaratanlara karşı mücadele edeceğiz' denildi.

Mamak’ta kadınlar yıllardır yan yana

‘Rantı değil kadınları, çocukları, gençleri düşünen bir Mamak Belediyesini birlikte yaratabiliriz. Yan yana gelmenin, dayanışmanın gücünü biliyor Mamaklı kadınlar.’

8 Mart’a giderken kalkın ayağa kadınlar...

'Biz kadınlar eşitlik istiyoruz. Adalet terazisi, kadını da eşit tartsın istiyoruz. Nitekim, adalet terazisini elinde tutan heykel de bir kadın değil mi?'

Mamak Belediye Başkan Adayı İlke Işık: Güvenli kentleri birlikte kuracağız

EMEP'in Mamak Belediye Başkan Adayı Avukat İlke Işık Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneği'ni ziyaretinde, 'Şiddete veya tacize uğramış hiçbir kadının yalnız kalmamasını sağlayacağız' dedi.

21 Şubat'ta çocukların ücretsiz ve sağlıklı beslenme hakkını birlikte savunalım!

Ekmek ve Gül olarak çağrısını yaptığımız bir öğün ücretsiz ve sağlıklı yemek kampanyası için Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneğinin MEB'e açtığı davanın duruşması 21 Şubat'ta gerçekleşecek.

OKULDA, PAZARDA, MECLİSTE: Sağlıklı beslenme hakkını kazanana dek mücadele

MEB’in 2024 bütçesi görüşmelerine topladıkları imzalarla giden Tuzluçayırlı kadınlar, meclise ve kampanya sürecine dair düşüncelerini paylaştı.

Sosyal yardımlar yoksulluğa yama, alabilmek şiddetten kaçan kadınlara eza!

Kadınlara sosyal yardımın resmen boşandığında bağlanması, uzun süren boşanma davalarında kadınlara ağır mağduriyetler yaşatıyor.

Hayatımızın iplerini üç beş adama bırakmaya niyetli değiliz

Kimseden lütuf beklemiyoruz, haklarımız ve hayatlarımız için mücadeleye devam edeceğiz. Sadece sandıkta oy kullanarak da değil, oyumuzu koruyarak, yan yana durarak, örgütlenerek yaşamı değiştireceğiz.

Mamak’ta kadınlar Songül için yürüdü| Bizi mahkum etmek istedikleri hayatı kabul etmiyoruz

Ankara’da kadınlar ağabeyi tarafından katledilen Songül Şaşırmaz’ın evine yürüdü, ‘Bu iktidarın da bu kadın düşmanı zihniyetin de bizi mahkum etmek istediği hayatı kabul etmiyoruz’ diye seslendi.