taciz

Kadın akademisyeni darp ve taciz eden Prof. Bülent A. görevine döndürüldü

Eski öğrencisi kadın akademisyeni KOÜ'deki odasında darbeden ve kadını sistematik olarak taciz eden Prof. Dr. Bülent A.’nın, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsüne atandığı ortaya çıktı.

Yedikule Göğüs Hastalıkları Hastanesinde hemşireye cinsel saldırı: ‘2 yıldır taciz ve şiddetin üstü örtülüyor’

Hastanede 2 yıldır üstü örtülen pek çok taciz ve şiddet vakasının ardından, hastanede görevli sağlık emekçisi bir kadının asistan doktor Semih E. tarafından cinsel saldırıya uğraması protesto edildi.

Yedikule Göğüs Hastalıkları Hastanesi çalışanları tacize karşı ses çıkarıyor

İstanbul Yedikule Göğüs Hastalıkları Hastanesi çalışanları işyerinde tacize karşı ses çıkarmak için hastane bahçesinde buluşacaklar.

AKP'li Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş'ın tacizine sessiz kalındı

Zonguldak Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş iddiaya göre yanında çalışan iki kadına hem sözlü hem de fiziki tacizde bulundu. AKP olaya sessiz kaldı.

Tunceli ASHM’de taciz iddialarına ilişkin soru önergesi: Gerekli soruşturmaları yürütecek misiniz?

HDP Dersim Milletvekili Alican Önlü, Tunceli Aile Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı bir kurumda kalan 2 kız çocuğuna yönelik gündeme getirdiğimiz taciz iddialarını Aile Bakanı Derya Yanık’a sordu.

İpek Gülşen: Tahliye kararı ‘arkamda devlet var’ sözünü doğruladı, hayattayken sesimi duyun

‘Arkamda devlet var’ diyerek tecavüz girişiminde bulunan Baran Kızıl’ın tahliyesine tepki gösteren İpek Gülşen, ‘Tahliye kararı ‘arkamda devlet var’ sözlerini doğruladı. Hayattayken sesimi duyun’ dedi

Tunceli ASHM’de taciz iddiası: Çocuklar iftira tutanağı ile tehdit edildi, iddialar savcılığa bildirilmedi!

Tunceli Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı kurumlarda kalan kız çocukları, katıldıkları gezide kurum müdürlerinden E.Ç'nin rahatsız edici davranışları olduğu iddia etti.

Dersim’de öğrenciler tacize tepki gösterdi: Susmayalım, dayanışma içinde olalım

Dersim’de üniversite öğrencileri, bir kadın öğrenciye çalışmak için gittiği bir diş kliniğinde kendini diş hekimi olarak tanıtan Mehmet D. tarafından gerçekleştirilen cinsel tacizi protesto etti.

Yurt görevlisinden kadın öğrenciye ‘Neden bir erkekle yürüdün’ sorgusu

Adana Toroslar KYK Kız Öğrenci Yurdunda kalan bir kadın öğrenci erkek öğrenci ile vedalaştığı için polisin ve güvenlik görevlisinin sorgusuna maruz kaldığını anlattı.

Menemen’de bir ortaokulda taciz iddiası

İzmir Menemen’de, Huriye Mehmet Akçasakız Ortaokulunda din kültürü ve ahlak bilgisi dersi öğretmeni H.Y’nin iki kız öğrenciyi taciz ettiği iddia edildi.

Adana'da genç kadın otobüste taciz edildi

N.K. isimli öğrenci okula giderken belediye otobüsünde tacize uğradı.

Dünyayı temizleyeceğiz bu parazitlerden

Özel bir ‘namus bekçim’ olduğunu öğrenmiş oldum. Aslında bana kimse bakmıyor, sanırım kendisi oturup, izleyip, kafasında kuruyor. Din adına. Dini kullanarak… Çok üzgünüm ve kızgınım.

1 Eylül eyleminde polisin tacizine maruz kalan Gazeteci Tuğçe Yılmaz: Haber yapmam da engellendi

Kadıköy’deki 1 Eylül mitinginde haber yapmasını engelleyen sivil polisin tacizine uğrayan Bianet muhabiri Tuğçe Yılmaz, ‘Bir arbede yoktu, kayıt yaparken karşıma geçip göğsümü sıktı’ dedi.

Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneği Çağdaş Market çalışanlarına seslendi: Yalnız değilsiniz!

Çağdaş Marketler Zincirinde tacize uğrayan ve hakları gasbedilmek istenen kadın işçi için Tuzluçayır’daki market önünde açıklama yapan Tuzluçayırlı Kadınlar işçileri birlikte mücadeleye çağırdı.

Munzur Üniversitesindeki taciz iddiası: Bu şahıs kimlere güvenerek bu kadar açık suç işlemekte?

Munzur Üniversitesindeki taciz iddialarına dair açıklama yapıldı: Geçmişte de taciz iddiasıyla okuldan uzaklaştırılmıştı.

Köyceğiz'de öğretmene yapılan taciz protesto edildi

Muğla Köyceğiz Anadolu Lisesinde servis şoförü tarafından tacize uğrayan öğretmene Köyceğizliler destek verdi, 150 eğitim emekçisinin imzaladığı suç duyurusu adliyeye teslim edildi.

Gelecek kaygısı, geçim derdi, artan sorunlar: Üniversiteli kadınlar kıskaç altında

Geçim derdi üniversiteli genç kadınları okurken çalışmak zorunda bırakırken, başkaca sorunları beraberinde getiriyor. Gelecek kaygısı ise psikolojik danışma merkezleri sıralarını daha da uzatıyor.

TGS Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu: Tehditlerle kadın gazetecileri engelleyemezseniz!

TGS Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu Son günlerde yaptıkları haberler dolayısıyla tehdit edilen ve tacize maruz kalan kadın gazeteciler için açıklama yaptı.

Yurtta tacizi protesto eden öğrenciye disiplin soruşturması açıldı

Abdülmecit B.’nin, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kız Yurdu’na girerek kadınları taciz etmesini protesto eden öğrencilerden Sinem Çelebi hakkında disiplin soruşturması başlatıldı.

Eskişehir’den üniversiteli kadınlar: Kampüslerde ve yurtlar güvenli alanlar istiyoruz

Yunus Emre KYK Kız Öğrenci Yurduna giren bir erkeğin kadın öğrencileri taciz etmesi büyük tepkiye yol açmıştı. Üniversiteli kadınlar da en önemli talebi güvenli barınma ve güvenli kampüsler oldu.