kadına yönelik şiddet

‘Kadına yönelik şiddetin failleri cezasız kaldıkça hiçbir kadın güvende değil’

Ankara Kadın Platformu, kadına yönelik suçlarda cezasızlığa karşı buluştu: 'Türkiye’de ve tüm dünya genelinde geleceğimiz için birlikte mücadeleye devam edeceğiz.'

İlk eşini katletti, afla serbest kaldı, iki kadını daha katletti

Kadına karşı suçlara dolaylı af sağlayan infaz düzenlemesine tepkiler sürerken 2 kadın daha katledildi. Katilin 15 yıl önce de eski eşini öldürdüğü ortaya çıktı.

Tülay Hatimoğulları: Ç.C. koruma kararına rağmen neden korunmuyor?

Yeşil Sol Parti Adana Milletvekili Tülay Hatimoğulları, boşanmak istediği erkek tarafından ölümle tehdit edilen, koruma kararına rağmen korunmayan Ç.C.’yi Aile Bakanı’na sordu.

Kadına yönelik şiddet çığ gibi büyüyor

Dün bir kadın cinayeti ve iki ayrı kadına şiddet olayı yaşandı. Uluslararası Af Örgütü ise siyasi parti genel başkanlarına İstanbul Sözleşmesi’ne geri dönülmesi çağrısını içeren bir mektup gönderdi.

Boşanma aşamasında olduğu erkek tarafından tehdit edilen Ç: Ben öldükten sonra mı harekete geçeceksiniz?

Ç. kısa süre önce evlendiği erkek tarafından evliliğinin 3’üncü gününden itibaren şiddet görmeye başlamış. Şiddete dayanamayan ve ayrılmak isteyen Ç. öldürülme korkusuyla yaşamak istemiyor.

10 ayda şiddetin her türlüsünü yaşadım, artık son bulsun istiyorum

Adana’da boşanma aşamasında olduğu erkek tarafından türlü eziyetlere ve şiddete uğrayan kadın kendi ve çocukları için yaşananların son bulmasını istiyor.

‘Fail hakkında şimdiye kadar neden gözaltı kararı verilmedi?’

Yeşil Sol Parti Diyarbakır Milletvekili Halide Türkoğlu, boşandığı Mehmet Ali Yurt tarafından katledilmeye çalışılan Kübra Yurt’u Meclis gündemine taşıdı.

Defalarca eski eşinin saldırılarına maruz kalan Dr. Ayşe Güneş: Şiddet gören de ben sorgulanan da ben

Boşandığı eşi tarafından defalarca saldırıya uğramasına rağmen saldırganın serbest bırakıldığını dile getiren Dr. Ayşe Güneş, “Bir de canıma kasteden adamın açtığı dava nedeniyle ben yargılanıyorum” d

Ölümle tehditten uzaklaştırma kararı aldıran kadın karar kaldırılınca korunmak için barikat kurdu

Kendisine saldıran, ölümle tehdit eden erkeğe karşı aldırdığı uzaklaştırma kararı iptal edildikten sonra evinin önüne barikat kuran kadın: ‘Yaşama hakkımı kullanmak istiyorum’ dedi.

Ormana kaçırdığı kadını darp eden Vali Orhan Çiftçi’ye indirimli ceza

Bir AVM’nin önünden ormana kaçırılıp darp edilen M.Ö’nün açtığı davada, Vali Orhan Çiftçi ve 3 kişiye haksız tahrik indirimi ve iyi hal indirimi uygulanarak 10’ar ay hapis cezası verildi.

Yargı mekanizmaları işlemedi, Fatma katledildi

Şükrü Koçak’ın sistematik şiddete maruz bıraktıktan sonra katlettiği Fatma Uğur’un çocukları, yaptıkları bütün şikayetlerinin sonuçsuz kaldığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan dönemlerinde kadına yönelik şiddetin yok olma noktasına geldiğini iddia etti

Cumhurbaşkanı, kadına yönelik şiddetin iktidarları boyunca yok olma noktasına geldiğini söyledi. Ancak İstanbul Sözleşmesi’nin iptalinden bu yana en az 603 kadın katledildi, 464 kadının ölümü şüpheli.

Fındıklı Belediyesi Kadın Tiyatrosu sokak gösterimi yaptı: Şiddet ve kadın cinayetleri son bulsun

Kadın cinayetlerine dikkat çektikleri bir oyun ile Atatürk Caddesi’nde sokak gösterimi yapan Fındıklı Belediyesi Kadın Tiyatrosu ekibi kadın cinayetlerinin son bulmasını istedi.

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği: Kadın cinayetlerine, eşitsizliğe, şiddete karşı birlikte ses çıkaralım

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği üyeleri 8 Mart günü Pendik Güzelyalı’da eşi tarafından katledilen Tülay Erşahin için açıklama yaptı.

Denizli’de tekstil işçisi bir kadın katledildi, İstanbul’da bir kadın şiddete maruz kaldı

Denizli’de Ümmühan Zerrin Uygun, evli olduğu Sinan Uygun tarafından katledildi. Beylikdüzü’nde de eğlence mekanının otoparkında bir erkek, bir kadına şiddet uyguladı.

Merve Gül’ü yaralayan sanığa 27 yıl hapis: Israrlı takipten ilk ceza

Eskişehir’de, Merve Gül Durmaz’ı yaralayan Mete Arslanoğlu'na ‘ısrarlı takip’ suçu da dahil 5 suçtan 27 yıl 7 ay hapis cezası verildi. Böylece ‘ısrarlı takip’ suçundan ilk kez ceza verilmiş oldu.

Mülkiye Kütüphanesinde bıçaklana E.S.’nin arkadaşları: ‘Ne yalnızız ne de çaresiz!’

Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsünde kadınlar, okulun öğrencisi ve Ülkü Ocakları üyesi Necip Mert Yalçın’ın kütüphaneden evine giden eski kız arkadaşını bıçaklamasına tepki gösterdi.

Yeni yıl kadına şiddet ile başladı

Kadına yönelik şiddette cezasızlık ve önlemsizliğin kadınların hayatlarına nasıl mal olduğunu Bursa ve Manisa'da yaşananlar bir kere daha gösteriyor.

Polisin korumadığı kadın kendini korumak için köpek sahiplenmiş!

Çankaya’da boşandığı Mehmet E.’den ölüm tehditleri alan ve polisin korumadığı Pelin C., kendini koruması için köpek sahiplenmiş.

Bebeğini terk etmek zorunda kalan E.S.’ye 5 ay hapis cezası verildi

Sığınma evinde kalırken bebeğini dünyaya getiren 20 yaşındaki E.S.’nin bebeğini terk suçundan yargılandığı davada 5 ay hapis cezası aldı.