Çukurova Üniversitesi Kadın Çalışmaları Topluluğu

ÇÜKÇAT: ‘Kampüste yaşanan istismar aydınlatılsın, güvenli kampüs sağlansın’

Çukurova Üniversitesi Kadın Çalışmaları Topluluğu, kampüs içerisinde bir çocuğun istismara maruz kalmasına tepki gösterdi, kampüs güvenliğinin sağlanmasını istedi.

ÇÜ CTS Birim Koordinatörü Prof. Dr. Nigar Yarpuz Bozdoğan: Birimin atıl kalmasını istemiyoruz

Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü ve CTS Birim Koordinatörü Prof. Dr. Nigar Yarpuz Bozdoğan ile Birimin işleyişinin ve öğrencilerin nasıl katılım göstereceğini konuştuk…

Ç.Ü. Kadın Çalışmaları Topluluğu, güvenli kampüs talebiyle kadınları birlik olmaya çağırıyor

ÇÜKÇAT 8 Mart vesilesi ile birçok etkinlik düzenledi. Topluluk ‘güvenli kampüs, güvenli yaşam, güvenli gelecek’ talebiyle üniversiteli genç kadınları birlikte mücadele etmeye çağırdı.

Bir üst geçit için kaç kişinin yaralanması gerekiyor?

ÇÜ Kadın Çalışmaları Topluluğu rektörlerinin üst geçit yapılmadığı için yaşanan kazada yaralanan öğrenciyi ziyaret etmesine tepki gösterdi: 'Yıllardır yaşanan kazalarda üniversite yönetimi neredeydi?'

Cinsel Taciz ve Saldırıya Karşı Destek Biriminde öğrencilerin olması talep edildi

ÇÜ Kadın Çalışmaları Topluluğu, Cinsel Taciz ve Saldırıya Karşı Destek Birimi'ndeki karar alma süreçlerine öğrencilerin de dahil edilmesini istedi.

ÇÜ Kadın Çalışmaları Topluluğu: ‘Sorunlarımızı birlikte çözmek bize güç veriyor’

Çukurova Üniversitesi Kadın Çalışmaları Topluluğunun yaptığı çalışmalar üniversiteli genç kadınların yan yana geldiğinde sorunlarını aşmaya yönelik daha güçlü adımlar atabildiğine bir örnek.

Kadın mücadelesi sonuç verdi: Üst geçit yapılacak

Kadın öğrencilerin ısrarlı mücadelesi sonuç verdi. Trafik kazalarıyla gündeme gelen ve öğrencilerin üst geçit talep ettiği Çukurova Üniversitesi Yurdunun önüne yaya üst geçidi yapılacak.

Adana’da tacize uğrayan kadınlara karakolda ‘O saatte orada ne işiniz vardı’ denildi

Adana’da gece saatlerinde evlerinin bulunduğu sokakta motosikletli bir şahsın cinsel tacizine maruz kalan kadın öğrencilere karakolda ‘O saatte orada ne işiniz vardı’ denildi.