Aylin Akçay

Çocukların temel ihtiyaçları koşulsuz devlet tarafından karşılanmalı

Çocukların temel besin ihtiyaçları ve bez gibi diğer temel ihtiyaçları devlet tarafından ücretsiz olarak karşılanmalıdır. Bebek bezi, mama vb. gibi ürünlerdeki yüksek KDV’ler kaldırılmalıdır.

Batıkentliler çocuk istismarını tartıştı

Ankara Batıkent’te çocuk istismarına ilişkin panele yoğun ilgi vardı. Panelde çocuk istismarı ile ilgili yasal düzenlemelerden, eğitimdeki eksikliklere kadar sorunlar tartışıldı.

5 MADDEDE SAYIYORUZ: Çocuk istismarında gerçek önlemler işte böyle alınır!

Çocuklara cinsel istismar gündem olduğunda hissettiğimiz duyguların başında öfke ve çaresizlik geliyor.

Yarı zamanlı çalışmadan kadınlara müjde çıkmaz

İki yıl önce torba yasa eliyle yapılan düzenleme ile 657 sayılı Yasa’ya yerleştirilmişti. Şimdi, bunun nasıl uygulanacağına ilişkin yönetmelik düzenleniyor.

‘İstismar toplumsal sorundur’

Çocuk istismarı hormonlar veya biyolojik etkiler ile değil, devlet politikaları ve ataerkil zihniyet ile doğrudan alakalıdır.

OHAL: Ölüm gibi bir şey oldu ama ölmeyeceğiz

Kadın akademisyenler barış imzacısı oldukları için yıllarca emek verdikleri üniversitelerden uzaklaştırıldı.Bunun sıfıra döndürme hamlesi olduğunu ama dayanışmayla hep artıda kaldıklarını anlatıyorlar

Kamuda TİS dönemi: Kadın sağlık emekçileri ne istiyor?

Kamuda milyonlarca kişiyi ilgilendiren TİS görüşmeleri yaklaşıyor. KHK’larla yok edilen iş güvencesi yeniden sağlanmalı, kadınların yaşamlarını tek başına yaşamını sürdüreceği mali koşullar sağlanmalı

Sağlık çalışanlarının süt izinleri hedefte

Aile Sağlığı Merkezlerinin çalışma sistemini düzenleyen yönetmelikte yapılan değişiklikle Aile Sağlığı Merkezlerinde çalışan kadınların süt izni hakkı 3 saatten bir buçuk saate düşürüldü.

KADEM hangi günleri geride bırakmış?

Sizce inançlar arasında gerçek eşitlik olmadan, kadınların geleceğe korkuyla bakmadığı, eşitliğin lafta değil yasalarda ve yaşamda karşılık bulduğu bir yaşam inşa edilmeden o günler geride kalır mı?

‘Kahraman’ Bakan’ın karnesi sıfır!

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Hollanda’da yaşananlar üzerine gündeme oturdu, ‘kahraman’ ilan edildi. Peki, Kaya gerçekten kahraman mı?