Yasak Elma’da taciz skandalı: Tacize uğrayan set çalışanı Ekmek ve Gül’e konuştu
Yasak Elma dizisi setinde başrol oyuncusu Talat Bulut tarafından taciz edilen set çalışanı kadın yaşananları Ekmek ve Gül’e anlattı: ‘Bir daha böyle bir şey yaşanmasın diye olayın üzerine gideceğim.’

FOX TV’de yayınlanan ve geçtiğimiz Cuma günü sezon finali yapan Yasak Elma dizisi, dizinin başrol oyuncularından Talat Bulut’un genç bir kadın asistanı taciz ettiği iddialarıyla gündemde.

Daha önce de oyuncu Hande Ataizi’nin kendisini taciz ettiğini açıkladığı Talat Bulut’un bu kez de yeni dizisi Yasak Elma’da kostüm asistanını taciz ettiği belirtiliyor.

Tacize uğrayan set çalışanı Ekmek ve Gül’e konuşarak yaşananları anlattı. İsmini vermek istemeyen 19 yaşındaki kadının anlatımına göre olay şöyle gerçekleşiyor; sette kostüm asistanı olarak çalışan kadın, sahne öncesi Talat Bulut’un kravatını düzeltmek istiyor, Bulut da “Odaya girelim orada düzelt” diyor ve odada tacizde bulunuyor.

DAVA AÇMAYA HAZIRLANIYOR
Dava açmaya hazırlanan genç kadın, olayın ortaya çıkmasını ve üzerinin kapatılmasını istemediğine dikkat çekerek şunları söyledi: “Davacı olmak istiyorum ve elimden geldiğince herkese duyurmak istiyorum ki bir daha kimse böyle bir şey yaşamasın. Ben daha 19 yaşındayım ve bir çok yaşıtıma yapılıyor bu. Karşımızdaki insan oyuncu olduğu için bu durumu yaşayanlar korkabiliyor, susabiliyor. Ben de belki hukuki yollardan bir şey elde edemeyeceğim ama en azından her yere duyurduğum için vicdanım rahat olacak ki bir daha kimse böyle bir olay yaşadığında susmayacak.”

DİZİ OYUNCULARINDAN VE SET ÇALIŞANLARINDAN DESTEK

Dizi oyuncularının ve set çalışanlarının da kendisine destek olduğunu belirten genç kadın, “Özellikle Eda (Ece) hanımla Şevval (Sam) hanım, Onur (Tuna) bey, Sevda (Erginci) hanım, Gün (Akıncı) bey bana destek olduklarını söylediler zaten. Hem ekip arkadaşlarım hem de bütün oyuncularımız beni destekliyor bu konuda.”

Dizinin oyuncularından Gün Akıncı sosyal medya hesabından paylaştığı bu fotoğrafla taciz olayına tepki gösterdi.

SEKTÖRDE TACİZ YAYGIN AMA SESSİZLİK VAR
Yaşadığı olay sonrası sete gitmeyen genç kadın, setlerde tacizin çok yaygın olduğuna da dikkat çekiyor: “Arkadaşlarımız tacize maruz kaldığı zaman, korkup susuyorlar. ‘Karşımızdaki oyuncu, hukuki yollara başvursak da onalar lehine kararlar verilir’ diyorlar. ‘Oyuncular ünlü olduğu için iftira atmakla suçlanırız’ diye düşünüyorlar. Ama ben bunu dile getirdikten sonra Talat Bulut’la daha önceden sorun yaşayan başka kadınlarla da tanışmış oldum, onlar da korktukları için sustuklarını söylediler. Karşımızdaki oyuncu olabilir ama bundan sonra kimsenin susmasını istemiyorum. Kadın olduğumuz için bunların başımıza gelmesine sessiz kalmayalım.”

YAPIMCIDAN AÇIKLAMA
Set çalışanı kadın, dizinin yapımcısı Fatih Aksoy’la bugün yaptıkları görüşmeyi de şöyle anlattı: “Bugün yapımcımız Fatih Aksoy’la görüştüm. Fatih bey de gerçeğin ortaya çıkmasını ve olayın kapanmasını istemediğini söyledi.”
Geçtiğimiz hafta gerçekleşen olayın ardından dizinin yapımcısı Fatih Aksoy da konuya ilişkin Hürriyet’e yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Bugün karşı tarafla, mağdur olduğunu iddia ettiği kişiyle görüşeceğim daha sonra Talat Bulut’la. Bu olaylar tabii ki ağır ithamlar. O yüzden yanlış adım atmak ya da birilerini karalamak istemiyorum. Sonrasında ben yapımcı olarak üzerime ne düşüyorsa onu yapacağım. Bundan sonraki adli yargı süreci olursa nasıl ilerler bilemiyorum.”


İlgili haberler
GÜNÜN DAYANIŞMASI: Tacizci Veri Tabanı

Twitter'da Taciz Veri Bankası adlı hesap, sosyal medya tacizcilerini ifşa yöntemiyle caydırmayı amaç...

Taciz dediğin film değil, ama filmi de var...

Müvekkillerim hayır dediler efendim. Bu erkekler bilmelidirler ki hayır, hayır demektir. Tanıdık, ar...

GÜNÜN ÇAĞRISI: Kadınlar #BenDe etiketiyle yaşadıkl...

Kadınlar sosyal medyada bir kampanya başlattı. Yaşadıkları cinsel taciz ve saldırıları #BenDe #MeToo...