Tur Yıldız Biçer’den İhsan Şenocak’a cımbız ve pantolon
CHP Milletvekili Tur Yıldız Biçer, ‘Kızınız pantolonla dolaşırken yüreğiniz parçalanmıyor mu’ diyen İhsan Şenocak’a cımbız ve kadın pantolonu gönderdi.

Geçtiğimiz günlerde bir camide verdiği vaaz sırasında pantolon giyen, kaş aldıran kadınlar için sarfettiği sözler nedeniyle basında ve soyal medyada büyük tepki toplayan İhsan Şenocak’a Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer cımbız ve kadın pantolonu gönderdi.
CHP’li vekil Biçer, İhsan Şenocak’ın; “Yani kızın şu sokaktan geçip de okula pantolonla giderken yüreğin parçalanıyor mu senin? 18 yaşında kaşını aldıran kızın üniversiteye giderken o halde, yüreğin parçalanmıyorsa vallahi kıyamet günü cehennem seni parçalayacak. Allah’ın emanetini ne hale getirdin? Sevindin üniversiteyi kazanınca; ODTÜ’ye, Boğaziçi’ye gidince sevindin. Doktor olacak, mühendis olacak, 5 milyar aylık alacak, arabaya binecek, eşine mecbur olmayacak, mahkûm olmayacak... Peki, onlara sevindin; kot pantolonuyla erkeklerin bakışı arasında kızın yürüyor, delikanlılar arkasına takılmışlar, arkasından gidiyorlar. Yavrunu cehenneme attın cehenneme” ifadelerinin kabul edilemez olduğunu belirterek, İhsan Şenocak hakkında önce suç duyurusunda bulunup ardından da bir kadın pantolonu ve bir cımbız alarak İhsan Şenocak’a gönderdi.

‘BUNLARIN ZİHNİYETİ BOZUK!’
CHP’li vekil, Şenocak ile ilgili yaptığı açıklamada; “Kızlarımız kot pantolon giyince yüreği parçalanan ama el kadar çocuklara tecavüz edilince sesi çıkmayan din istismarcısının toplumu karanlığa sürüklemesine ve Şenocakgillerin zihniyetinin kız çocuklarımızın geleceğini karartmasına asla müsaade etmeyeceğiz. Kullandığı sözleriyle Ensarcı zihniyetin devamı olduğunu ayan beyan ifade etmekten kaçınmayan Şenocak, neden 50-60 yaşındaki adamlarla evlendirilen kız çocuklarına uzaktan bakıyor da tek kelime söylemiyor? Neden Kur’an kursunda kemerle dövülen çocuklarla ilgili konuşmuyor? Neden şiddete maruz kalan, öldürülen kadınları gündemine almıyor? Ensar’da, tarikat yurtlarında tecavüze uğrayan kız çocukları için neden kürsüye çıkıp da vaaza vermedi? Neden Aladağ’da tarikat yurtlarında ölen çocuklar için kürsüye çıkıp vaaz vermedi? Neden yüreğinin sesi titremedi? Kadınların kaşlarını almasını sorun haline getiriyorsun da saçını sakalını cımbızla düzeltirken, kendisi için uygun gördüğü, kendisine hak kişisel bakımı kadınlara neden hak görmüyor. Neden mi? Çünkü bunların zihniyeti bozuk. Çünkü bunların merhameti falan yok. Bunların zihniyeti terör kadar kirli, terör kadar tehlikeli” ifadelerini kullandı.


SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU
Biçer, Şenocak hakkında “nefret ve ayrımcılık”, “hakaret”, “halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama” suçlarından suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.
Çocuklarımızı okutmak, onların geleceğine destek olmak her annenin ve babanın görevi olmakla beraber biz siyasilerin de ayrıca görevi ve sorumluluğu altında. Ülkemizin içinde bulunduğu sosyo-ekonomik, ve kültürel durumu göz önünde bulundurduğumuzda özellikle kız çocuklarımızın eğitim oranında ciddi bir sayısal azlığın söz konusu olduğu yadsınamaz bir gerçek. Kız çocuklarımızın yaşantılarını modern dünyaya göre kurabilmesi, eğitim-öğretim hayatına devam edebilmesine ve öğrenimlerinde başarıyı yakalayabilmesine bağlıdır. Bu da ailenin ve çevrenin desteğine bağlı. Fakat söz konusu din istismarcısı “dinî söyleşi” adı altında kız çocuklarının babalarına yaptığı konuşmasında, babaları kışkırtmaya çalışmış hatta ve hatta kız çocuklarımızın babalarını alenen şiddete teşvik etmekten sakınmamıştır. Bu nedenlerle suç duyurusunda bulunma gerekliliği doğdu. Ve ayrıca kız çocuğu pantolon giyince içi parçalanan Şenocak’a bir pantolon ve bir cımbız gönderdim. İçi parçalanmasın. Kendisi giysin içi rahatlasın.” dedi.

‘TEDAVİ OLSUN’
“Şenocak’a bir de önerim var” diyen CHP’li Milletvekili, “din istismarcılığı yapan Şenocak’a bir kadın mucit olan Patricia Bath tarafından bulunan lazer ile katarakt tedavisini kullanarak modern dünyayı görmesini, bulunduğu karanlık dünyadan kurtularak halkı kışkırtmaktan vazgeçmesini, insanlığa yararlı işler yapmasını tavsiye ediyorum” dedi.
İlgili haberler
GÜNÜN ÖNERİSİ: Çocuğunuzu cinsiyetçilikten uzak tu...

Kız çocuğunuz mu var, erkek çocuğunuz mu? Peki onlarla ilişkiniz gerçekten de cinsiyetçi geleneklerd...

GÜNÜN CİNSİYETÇİLİĞİ: Okul cephesine cinsiyetçi şi...

Berlin’de bir okulun cephesine yazılan cinsiyetçi şiire öğrenciler tepki gösterdi, rektörlük şiiri k...

GÜNÜN SAÇMASI: ‘Erkek reisse kadın elbet itaat ede...

Yeni müfredata ilişkin her gün yeni bir skandal bilgi ortaya çıkıyor. ‘Kadınlar kocalarına itaat ets...