Sokak ortasında genç bir kadını darbeden kişi müdahale edenlere ‘Sana ne’ dedi
Erzurum’da bir erkek, genç bir kadını saçlarından tutup, küfrederek darbetti. Çevredekilerin tepki gösterdiği erkek, ‘Sana ne’ deyip, şiddete devam etti.

Erzurum’da, 30’lu yaşlarındaki bir erkeğin, sevgilisi olduğu iddia edilen genç kadını saçlarından tutup, küfrederek darbetmesi, çevredekiler tarafından cep telefonu ile kaydedildi. Çevredekilerin “Polisi arıyoruz” diye tepki gösterdiği erkek, “Ara, sana ne” deyip, şiddete devam etti. 

Erzurum’da merkez Palandöken ilçesindeki Nenehatun Kadın Doğum Hastanesi bahçesinde çekilen görüntülerde, bir erkek sevgilisi olduğu iddia edilen genç kadını ilk olarak saçlarından tutuyor. Genç kadına hakaretler yağdıran kişi, “Sen benimle dalga mı geçiyorsun, öldürürüm seni” dedikten sonra küfür ve şiddete devam ediyor. Daha sonra genç kadını yere yatıran kişi, karın bölgesine yumruk atıyor. Bu sırada olayı cep telefonu ile görüntüleyen bir kadın, “Polisi arıyoruz” deyip tepki gösterince, şiddet uygulayan kişi “Ara sana ne” deyip, darbetmeyi sürdürüyor. Bahçe duvarının yan kısmından geçen başka bir kadın da “Sen kime vuruyorsun, burası dağ başı mı?” deyince genç kadını yerden kaldırdığı görülen kişi, daha sonra bölgeden ayrılıyor.

Cep telefonuyla kaydedilen görüntüler Twitter’da paylaşılınca, tepkilere neden oldu. Darbetme görüntüleri üzerine harekete geçen polis, şüphelinin bulunması için çalışma başlattı.

Kaynak: DHA


İlgili haberler
İstanbul sözleşmesine saldırılar: Kadına şiddet mü...

Sözleşmenin yok edilmesi demek Türkiye’nin kadına yönelik şiddete karşı tüm yükümlülüklerinden kurtu...

Aile Bakanı ‘şiddet azaldı’ diyor gerçekler tersin...

Pandemi sürecinde kadına yönelik şiddet tablosunu konuştuğumuz Doç. Dr. Gizem Çelik, Bakanlık verile...

‘İstanbul Sözleşmesi’ni tartışma, kadın cinayetler...

Pek çok kesimden Pınar Gültekin cinayetine tepki yağarken, kadın örgütleri İstanbul Sözleşmesi’nin t...